Małgorzata Todd: Sondażowe słupy

Niezależna Gazeta Obywatelska3

MtoddPisanie listów do takich person jak obecny prezydent czy premier, to mówiąc oględnie strata czasu i papieru. Rozczulają mnie wyliczanki typu: na co brakuje pieniędzy, a gdzie się je marnuje. Nawet nie warto zakładać, że oni o tym nie wiedzą. Ich to po prostu nie interesuje! Nie od tego są.

Równie dobrze można pisywać do aktora, grającego choćby nawet główną rolę w serialu, z postulatem zmiany scenariusza. Takie słupy (sondażowe czy podstawione) nie są po to, żeby czymkolwiek faktycznie zarządzać. Faktyczne zarządzanie ma miejsce tylko w państwach poważnych, a nasze należy niestety do tych państw pozostałych. Słupy mają jeden jedyny cel do osiągnięcia: tak przypodobać się przygłupim wyborcom, by załapać się na następną kadencję, znowu bezkarnie obiecując wszystko wszystkim i mając pewność, że nikt ich z tych obietnic nie rozliczy.

Słup, czy jak kto woli marionetka działa zgodnie z przewidywaniami i wolą pociągającego za sznurki. Niekiedy te sznurki, jak to sznurki plączą się, zwłaszcza gdy pociąga za nie więcej niż jeden animator. Wtedy obserwujemy nagłe zmiany stanowisk, ale oczywiście bez dalszych konsekwencji, bo tych być nie może. Takie wskakiwanie w cudze buty, nieszczere udawanie patriotyzmu, mogłoby nawet być zabawne gdybyśmy mieli więcej poczucia humoru.

Ale póki co, miejmy chociaż poczucie honoru nieznane słupom. Nie traktujmy ich na serio. Przy okazji najbliższych wyborów pozbądźmy się wreszcie ludzi nas kompromitujących.

Pozdrawiam – i do następnej soboty!

Małgorzata Todd

www.mtodd.pl lub http://sklep.mtodd.pl

P.S. 1) Nadal jest do wynajęcia 2-pokojowe umeblowane mieszkanie (37 m²) na 10-tym piętrze w Warszawie na Żoliborzu za 1 800 zł miesięcznie. Zainteresowanych proszę o kontakt e-mailowy, lub telefoniczny: 601 678 671.

P.S. 2) W załączniku Odcinek 46. „Lekcji pokera”.

P.S. 3) W załączniku komentarz do poprzedniego felietonu. (ad. Stroszenie piór)

 1. TRUE
  | ID: 71a4fa83 | #1
 2. TRUE
  | ID: 71a4fa83 | #2

  http://lokalna24.pl/news/?act=one&from=_portal_news&kind=miasto&id=9467

  CZŁOWIEK SZCZSERY IDEOWY MUSIAŁ USTAPIĆ CZŁOWIEKOWI KTÓRY GŁOSUJE JAK WANTUŁA.

  P S KONIEC KŁOSA ?

 3. 17 kwietnia 2014, 01:30 | #1
Komentarze są zamknięte