Ruch ogranicza dostęp do Gazety Polskiej Codziennie. Wykup e-prenumeratę!

Niezależna Gazeta Obywatelska12

GPCPrzeciwko działaniom spółki Ruch SA ograniczającym wolność prasy protestują politycy, dziennikarze, a także obrońcy praw człowieka. Dorota Głowacka z Obserwatorium Wolności Mediów nie ma wątpliwości, że zachowanie Ruchu SA musi być wyjaśnione: – Sytuacja może budzić pewne wątpliwości z punktu widzenia zasady wolności prasy – przyznaje.

W czwartek redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz otrzymał pismo podpisane przez Piotra Ludwickiego, dyrektora Biura Kolportażu i Prenumeraty Ruch SA. Ludwicki domaga się, by tygodnik „ograniczył nakład z 57 tysięcy egzemplarzy do 28 tysięcy, począwszy od numeru z datą wydawniczą 19 marca 2014 r., z uwagi na spadkowy trend sprzedaży tygodnika”.

Dorota Głowacka, prawnik Obserwatorium Wolności Mediów w Polsce Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, przyznaje, że po raz pierwszy spotyka się z takim działaniem firmy zajmującej się kolportażem prasy. – Zgodnie z prawem prasowym niedopuszczalne jest ograniczanie rozpowszechniania prasy przez kolportera ze względu na treść albo linię programową danej gazety (art. 3) – tłumaczy Dorota Głowacka. Przyznaje, że pewne ograniczenia są możliwe, gdy kolporter wprowadza je ze względów ekonomicznych.

– czytamy na łamach GPC wa artykule Katarzyny Pawlak.

Dziś takie praktyki dotykają GPC jutro mogą spotkać kolejne niezależne od rządu tytuły prasowe. 

Dlatego Stowarzyszenie Stop Korupcji zamierza zareagować pisemnie na ten bezpodstawny precedens. Tymczasem jako redakcja NGOpole informujemy  wszystkich czytelników o realnym wsparciu redakcji „Gazety Polskiej Codziennej” poprzez zakup e-prenumeraty. Dziennik „Gazeta Polska Codziennie” nieustannie piętnuje nieetyczne i korupcyjne powiązania polityków z biznesem.


Wystarczy wejść na poniższy link i zamówić np: prenumeratę miesięczną (30 dni – 26 wydań) za 25 zł + bezpłatny dostęp do wydań archiwalnych.

Miłej lektury
Tomasz Kwiatek
prezes Stowarzyszenia „Stop Korupcji”
redaktor naczelny NGOpole.pl
 1. z Niemodlina
  | ID: 4ec1041f | #1

  Moim skromnym zdaniem, czas i okoliczności nie są przypadkowe, już za 2 tygodnie w tygodniku GP ukazać się ma cz. 2 „Anatomia Upadku” Anity Gargas.

  http://www.youtube.com/watch?v=L4Cj2lwKNVA

 2. Eleonora
  | ID: ae792be1 | #2

  Nie ma czego/ kogo żałować!
  Po ostatnim tekście pana Dawida
  Stwierdzam, że człowiek ten oprócz wady wymowy posiada jeszcze inne mankamenty :(((

  „Na wschodzie Ukrainy może dojść do ataku wojsk rosyjskich. Boję się o moich przyjaciół z majdanu. Ale boję się też tego, co stanie się w Polsce.

  Już widzę te korowody zwolenników Putina. Prawiących o potrzebie rosyjskiej stabilizacji na Ukrainie. Wołających – dość rusofobii, Ukraina sama sobie winna. Majdan chciał nam zabrać Przemyśl. Krzyczących – a my odbijmy Kresy. Za wielką Polskę. Wyjących – Janukowycz jedyną naszą nadzieją – ma polską babcię! Płaczących – nie chcemy umierać za Ukrainę. Ogłaszających – Putin jest taki wielki i silny, jak będziemy cicho, nic nam się nie stanie. Oświadczających – interes rosyjski jest zbieżny z polskim w sprawie Kijowa. Analizujących – zgniła UE to największy wróg. Wiwat Putin. Jednak czy można nazwać tych ludzi rosyjskimi agentami? Nie mnóżmy bytów ponad potrzebę. To ignoranci, pożyteczni idioci, cynicy, politycy chcący za pomocą propagandy uzbierać kilka procent głosów w wyborach do europarlamentu. Ale agenci? Błagam, nie pochlebiajmy im!”

  To jest poważne dziennikarstwo czy zwykłe szczucie, które tak się kończy….

  http://www.youtube.com/watch?v=lHOthtK2CGk

  Tak się zachowują modlący się ludzie?
  Będą cy w stanie łaski uświęcającej?
  Chyba w stanie sakiewiczowskiej głupawki— owszem…

 3. Anonim
  | ID: eb7643b7 | #3

  @z Niemodlina

  To po co pisujesz na NTO przepraszam głosie helmuta?

  Jak ktoś lubi oglądać fantasy to pocelam Hobbita, przynajmniej efekty specjalne lepsze i głowni bohaterowie przypominają ludzi, a nie ogry.

 4. Anonim
  | ID: 2b130770 | #4

  Wypisz, wymaluj w wypowiedzi Wildsteina – Eleonora!

 5. Anonim
  | ID: 2b130770 | #5

  I ze specjalną dedykacją dla Eleonory przypomnienie korzeni Ludowego Wojska:

  http://www.naszdziennik.pl/mysl/71636,na-moskiewskim-zoldzie.html

 6. PRAWY
  | ID: b4fda224 | #6

  @Eleonora

  JADOWITA ŻMIJA SIĘ CIESZY ?

  TYLKO Z CZEGO? ŻE W POLSCE DALEJ KOMUNA JEST !

 7. PRAWY
  | ID: b4fda224 | #7

  @Eleonora

  PAJACE Z 3 OBIEGU. NA TYM FILMIKU WIDZĘ ŚRODOWISKO OBECNEGO „UWAŻAM ŁŻE”

  PAJACE MÓWIĄ ŻE KAT, ZBRODNIARZ , PSYCHOPATA IMPERIALISTYCZNY pUTIN JEST OK ?

  „NAJBARDZIEJ SKRAJNYCH I NAJMNIEJSZYCH SŁYCHAĆ NAJBARDZIEJ”

  JESZCZE BŁAZNA JKM BRAKUJE – ALE DOSTAŁ OSTATNIO W TRYBY W „MŁODZIEŻ KONTRA”

  DZIEWCZYNA Z PiSu SKRYTYKOWAŁA TĘPĄ WIZJĘ KORWINA – PRYWATYZACJA FIRM

  BA ! NAWET PPP GO ZBŁAŹNIŁO ;)

  P S ANNO WIDZĘ ŻE CZYTASZ GW -SKORO PRZYKLEJASZ ICH WYPOWIEDZI

  Z ZEMBATYM DZIADKIEM NA KOMERCYJNYCH UROCZYSTOŚCIACH 1 MARCA BYŁAŚ POD
  POMNIKIEM ?

 8. Irena
  | ID: d5b80f62 | #8

  RUCH miał i ma doskonale rozmieszczone punkty sprzedazy.Ale to jest firma lewicowa ,po byłym PZPR i jej nie zalezy na rozprowadzaniu prawicowych gazet…Wskazane byłoby wymknąć się spod jej skrzydeł i utworzyc własna siec sprzedazy gazet. np punkt w szkole podstawowej.Dodam ,ze i Kolporter tez nie jest lepszy.np.do sklepu Euro w mojej miejscowosci od poniedziałku do srody nie dostarczaja…ani jednego egzemplarza Naszego Dziennika.

 9. Misiek
  | ID: 9060c3cf | #9

  I bardzo dobrze, na cholerę komuś ten szmatławiec niewiele lepszy od GW…?

  pis= lewaki

 10. Eleonora
  | ID: 21257056 | #10

  Jakie lewaki, no jakie?
  Toż to same patryjoty:)
  Pan Sakiewicz był łaskaw zwrócić się do znanych obrońców praw „człowieczych”

  „W chwili, gdy na Ukrainę wkraczają rosyjscy żołnierze, podjęta została próba drastycznego ograniczenia możliwości kolportażu w Polsce mediów Strefy Wolnego Słowa. Od lat działają one na rzecz solidarnej współpracy narodów regionu przeciwko imperialnej rosyjskiej dominacji”

  Na ten gorący apel odpowiedzieli znane i szanowane na całym świecie osobistości.

  Rosyjski pisarz Władimir Bukowski, Andrii Gabrow – wiceszef obrony ukraińskiego Majdanu, Cao Changqing – chiński dysydent, Enghebatu Togochog – dyrektor Centrum Informacji nt. Praw Człowieka w Mongolii Południowej z siedzibą w Nowym Jorku i wielu innych

  No, proszę, proszę nawet mongolskie elity wyszły z jurty by poprzeć naszą prawicową duszeńkę, „partyzanta wolnego słowa…”

  Pan Sakiewicz pisząc ten gorący apel:

  „Trudno uwierzyć, by zbieżność czasowa pomiędzy atakiem na Ukrainę a przykręcaniem śruby wolnej prasie w Polsce była przypadkowa, tym bardziej że Ruchem rządzą ludzie związani wcześniej z branżą paliwową i postkomunistycznym SLD. Jego prezesem jest Igor Chalupec, niegdyś z nadania SLD wiceminister finansów, a w radzie nadzorczej zasiada Wojciech Domański, siostrzeniec byłego posła PSL”

  Zapomniał był, że w branży paliwowej pracują także siostrzeńcy ” naszych prawicowych posłów”

  Tomasz Macierewicz – stryjeczny bratanek Antoniego – jest wiceprezesem ochroniarskiej firmy Naftor powiązanej z państwową Naftą Polską. Naftorem kieruje Piotr Woyciechowski, wieloletni bliski współpracownik jego wuja Antoniego Macierewicza

  Piotr Woyciechowski jest wieloletnim bliskim współpracownikiem Macierewicza. Ostatnio był wiceszefem komisji likwidującej Wojskowe Służby Informacyjne. Wcześniej był ekspertem komisji śledczej ds. Orlenu, w której zasiadał Macierewicz. Ich bliskie relacje zaczęły się jeszcze w 1992 r. Kierował wtedy wydziałem studiów gabinetu ministra spraw wewnętrznych – wówczas Antoniego Macierewicza – który przygotował listę nazwisk polityków zarejestrowanych jako agenci SB.

  Do władz Naftoru, kierowanego teraz przez Woyciechowskiego, trafili też ludzie, z którymi współpracował w spółce Gminna Gospodarka Komunalna Ochota w Warszawie. W radzie nadzorczej do niedawna zasiadał m.in. Wawrzyniec Kaznowski, dyrektor biura zarządu GGKO, oraz Konrad Mirowski, były wiceburmistrz tej stołecznej dzielnicy, a obecnie wicedyrektor generalny państwowej Poczty Polskiej.

  A to spryciarze..!
  Ukrywają fakt, że Teraz K.. My….

 11. z Niemodlina
  | ID: 94b3a55b | #11

  Polecam dzisiejsze wydanie tygodnika Gazety Polskiej, a już 2go kwietnia do GP dołączony będzie film Anity Gargas cz.2 „Anatomia Upadku”.

 12. Anonim
  | ID: 7284c1b6 | #12

  @z Niemodlina

  Wolałbym kupić Świerszczyk, przynajmniej bajki dla dzieci, a nie dla dorosłych.

Komentarze są zamknięte