Solidarna Polska chce dymisji dyrektora WCM

Niezależna Gazeta Obywatelska2

szpital sxcSolidarna Polska składa jutro wniosek do Marszałka Andrzeja Buły o dymisję dyrektora Wojewódzkiego Centrum Medycznego w Opolu dr Marka Piskozuba oraz o udzielenie wyjaśnień jakie kroki zostały podjęte w Urzędzie Marszałkowskim po informacji lekarzy – ortopedów z WCM o możliwym zagrożeniu bezpieczeństwa pacjentów w związku z redukcją obsady lekarzy dyżurnych.

Lekarze ortopedzi z WCM alarmowali wcześniej władze szpitala, izbę lekarską i marszałka, że jest ich zbyt mało, by sprawnie obsługiwali też oddział ratunkowy. Pacjenci ze urazami i złamaniami czekają po wiele godzin na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Dyrektor WCM poza uspakajaniem opinii publicznej nie wiele zmienił w całej sytuacji. Solidarna Polska na jutro zwołała konferencję prasową w tej sprawie.

tk

  1. Irena
    | ID: a9bd8c17 | #1

    Lekarze, to panowie zycia i śmierci.Ale dominującą pozycje zapewnił im premier pan Buzek z AWS,wprowadzając 4 ustawy, w tym o składkach zdrowotnych,która zapewniła im etaty i dobre pensje.A młodzi lekarze wyjechali z kraju.Słuszna inicjatywa w obronie rodaków. Problem trzeba nagłośnić.

  2. ely
    | ID: ba71aab0 | #2

    Premier Buzek same „udane” rozwiazania dla Polaków wprowadzał np. kapitałowy system emerytalny, którego w ogóle nie powinny były wprowadzać kraje biedne tak jakim była i jest Polska. Od 2007 r. Pan Buzek wspiera Platformę Obywateslką, krwiopijczy liberalizm ,jest twarzą PO.

Komentarze są zamknięte