Spór o miedzę między Polską a Czechami

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Paczków - stara się o pomnik historii [fot. T.Kwiatek]Ciekawą sprawę poruszono dziś (18.02) na antenie Radia Opole, chodzi o rządową umowę (jeszcze między rządem polskim a czechosłowackim) w sprawie uregulowania długu terytorialnego została dopięta i podpisana jeszcze w 1992 roku, ale nie zrealizowano jej do dzisiaj. Czemu? – Bo takie transgraniczne ustalenia są bardzo skomplikowane – mówi w Loży Radiowej Marek Świetlik, dyrektor Wydziału Infrastruktury i Nieruchomości w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim.

Po komunistycznych transgranicznych transakcjach gruntowych Czechom pozostał dług: muszą jeszcze oddać Polsce 368 hektarów z małym okładem. Kiedy to zrobią, nie wiadomo. Dyrektor Świetlik wyjaśniał jeszcze jedną ciekawą historię: lasu w Czechach, który  miał należeć do miasta Paczków.  Czemu Paczków nie odzyskał tej nieruchomości? Można usłyszeć cały zapis rozmowy tutaj.

tk, radio.opole.pl

  1. Irena
    | ID: bf1363fb | #1

    Geodetów,pracowni geodezyjnych mamy pod dostatkiem.Co za problem wytyczyc i wydzielic ok.368 ha gruntu, Kto nie wykonał swojego zadania?Starosta? Wojewoda?marszałek? W czyjej to gestii??

Komentarze są zamknięte