Złoty medalista Zbigniew Bródka to również najlepszy kolarz wśród amatorów

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Zbigniew BródkaWśród medali zdobytych przez reprezentację Polski na zimowych igrzyskach w Soczi, jeden jest wyjątkowo bliski Tour de Pologne. To medal łyżwiarza Zbigniewa Bródki [kiedyś zawodnik AZS Politechnika Opolska], ubiegłorocznego zwycięzcy mistrzostw Polski strażaków, które odbyły się w ramach wyścigu Tour de Pologne Amatorów.

Ubiegłoroczny Tour de Pologne Amatorów 2013 liczył 38,8 km i prowadził po pętli dookoła Bukowiny Tatrzańskiej. Zbigniew Bródka, reprezentujący Państwową Straż Pożarną z Łowicza, zwyciężył w odbywających się w ramach imprezy mistrzostwach Polski strażaków. W ogólnej klasyfikacji Tour de Pologne Amatorów uplasował się na 25. pozycji, ale nie był do końca zadowolony ze swojego rezultatu. – Mogłem znaleźć się nawet w czołowej dziesiątce, ale straciłem chwilę przy bramkach na starcie – mówił Bródka dziennikarzom „Przeglądu Sportowego”.

Podczas weekendu Bródka osiągnął największy sukces w swojej karierze. Na igrzyskach w Soczi zdobył złoty medal w łyżwiarstwie szybkim na dystansie 1500 m. Na co dzień   mieszka w Domaniewicach pod Strykowem, gdzie trenuje w małym klubie UKS Błyskawica. 29-latek jest zawodowym strażakiem. W Tour de Pologne Amatorów wystartował z marszu, korzystając z przerwy w obozach przygotowawczych do olimpiady. Mamy nadzieję, że i w tym roku pojawi się na starcie wyścigu, byłby to dla nas ogromny zaszczyt.

SERDECZNE GRATULACJE – składa cały zespół Lang Team, organizator Tour de Pologne Amatorów i całe środowisko kolarskie.

tk, biuro Lang Team

  1. Irena
    | ID: de86f47c | #1

    Bardzo gratuluje złotego krazka. Ciezka,zmudna praca,skutkuje zwyciestwem.Pan Zbigniew to pracowity,młody Polak..Zycze kolejnych medali.

Komentarze są zamknięte