W walce z żydowskim zagrożeniem – Zjednoczenie Patriotyczne Grunwald

Autor Obywatelski11

koncesjonowany_nacjonalizmNakładem Instytutu Pamięci Narodowej ukazała się praca Przemysława Gasztold-Seńa „Koncesjonowany nacjonalizm. Zjednoczenie Patriotyczne Grunwald 1980-1990″. Zapewne wbrew intencjom autora, czytelnik tej pracy mający wyrobioną negatywna opinie ZP Grunwald, po lekturze tej pracy zyska pewien rodzaj sympatii dla Zjednoczenia.

Zjednoczenie działało od 1980 do 1990 roku, w okresie gdy większość działaczy PZPR nie była już przywiązana do ideologii, a członkostwo w partii wynikało z chęci partycypacji w doraźnych korzyściach finansowych. W czasie gdy władze PRL prowadziły nieformalne relacje z Izraelem, i utajnione kontakty z Światowym Kongresem Żydowskim.

Program ZP Grunwald zakładał, że za zbrodnie stalinowskie odpowiedzialni byli komuniści żydowskiego pochodzenia. Dla tego Zjednoczenie przeciwstawiało się gloryfikowaniu emigrantów marcowych będących jednocześnie zbrodniarzami komunistycznymi. Dodatkowo ZP Grunwald demaskował żydowskie pochodzenie niektórych doradców Solidarności (tych którzy dekadę później tworzyli środowisko „Gazety Wyborczej”), zagrożenie niemieckim rewizjonizmem, szowinizmem żydowskim, kosmopolityzmem, antypolonizm Żydów, pop kulturę demoralizującą młode pokolenie Polaków. ZP Grunwald podkreślał rolę kościoła katolickiego, porozumienia narodowego, obrony narodu i interesów państwa polskiego, domagał się ukarania odpowiedzialnych za zadłużenie Polski, sprzeciwiał się wyprzedaży majątku narodowego w ręce firm polonijnych (które zakładali działacze PZPR), domagał się treści patriotycznych w kulturze.

Niestety przy okazji działacze ZP Grunwald popierali sojusz z ZSRR, PZPR, ustrój PRL i stan wojenny. Niem mniej sympatyków Zjednoczenia nie interesowała gloryfikacja komunizmu tylko walka z żydowskim zagrożeniem.

ZP Grunwald było w ostatniej dekadzie PRL zawzięcie zwalczane przez dziennik ludowego Wojska Polskiego „Żołnierz Wolności” i najważniejszy tygodnik polityczny PZPR „Politykę”. „Polityka” poprzez zwalczanie Zjednoczenia zwalczała wszelkie przejawy antysemityzmu i nacjonalizmu. Pisujący na łamach „Polityki” komunista żydowskiego pochodzenia Adam Schaff uznawał ZP Grunwald za spadkobiercę ONR, i domagał się delegalizacji Zjednoczenia.

Jedną z najbardziej znanych akcji Zjednoczenia był więc ku czci ofiar Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego. 8 marca 1981 roku działacze Zjednoczenia ustawili tablicę ku czci polskich patriotów pomordowanych przez oprawców z bezpieki – była to pierwsza legalna uroczystość ku czci ofiar komunistycznej bezpieki. Ustawiona pamiątkową tablice w noc po uroczystości zniszczyli i ukradli nieznani sprawcy. KOR (który po dekadzie współtworzył środowisko „Gazety Wyborczej”) uznał taką uroczystość za antysemicką. Po części była to prawda, działacze Zjednoczenia nie kryli, że ich uroczystość wymierzona była w KOR, który gloryfikował takich komunistycznych zbrodniarzy takich jak Bauman, Brus, czy krewni Michnika, oraz wspierał Mazowieckiego i Kuronia, którzy aktywnie uczestniczyli w stalinizmie.

Podczas uroczystości działacze ZP Grunwald głosili, że Żydzi mordowali Polaków i szkodzili Polsce, ostrzegali Solidarności przed destruktywnym wpływem Żydów, masońskiego i trockistowskiego KOR infiltrującymi opozycje i gloryfikującymi komunistycznych zbrodniarzy. Działacze Zjednoczenia wspominali polskich patriotów pomordowanych w katowniach UB, przypominali zasługi Polaków w ratowaniu Żydów, żydowską kolaboracje z nazistami, wychwalali też zasługi AK, ujawnili odpowiedzialność komunistów za pogrom kielecki, wyrażali poparcie dla szeregowych działaczy Solidarności, przypominali o współpracy RFN i Izraela. Bojówce KOR przybyłej na więc nie udało się rozbić zgromadzenia.

Jak wynika z raportów bezpieki, ZP Grunwald szybko wymknął się SB spod kontroli – dla tego działacze Zjednoczenia byli inwigilowani przez SB i WSW. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych obawiało się antysemickich nurtów w Zjednoczeniu.

Władze PZPR po wiecu Zjednoczenia narzekały, że kadry nic ideowo nie kojarzą. Kierownictwo partii było zgorszone tym, że szeregowi działacze PZPR popierali akcje Zjednoczenia. Ekipa Jaruzelskiego uznawała, że Zjednoczenie szkodzi wizerunkowi PZPR, i uznawały antysemityzm za sprzeczny z komunizmem. Wyrazem tego stanowiska władz PRL była nagonka medialna na Zjednoczenie w oficjalnej prasie.

Do nagonki na ZP Grunwald przyłączył się też KOR. Jego współpracownicy dostarczyli Światowemu Kongresowi Żydów ulotki Zjednoczenia. Środowiska żydowskie zainspirowały media zachodnie do publikacji artykułów o odradzającym się antysemityzmie w PRL – kampania miała miejsce w USA, Dani, Hiszpanii, Francji, we Włoszech, i innych krajach zachodniej Europy. Światowy Kongres Żydów interweniował u władz PRL w sprawie Zjednoczenia, równocześnie publicznie doceniając walkę PZPR z antysemityzmem. Na władze PRL naciskały tez i organizacje amerykańskich Żydów, w tym od Anti Defamation League od B’nai B’rith, domagając się walki z antysemityzmem. Wizytujące ambasadę PRL delegacje amerykańskich Żydów prezentowały bogatą dokumentacje video i fotograficzną rzekomego polskiego antysemityzmu.

Demonstracja Zjednoczenia zdenerwowała też władze ZSRR które wielką wagę przywiązywały do utrzymania dobrych relacji z diasporą żydowską. By zademonstrować swoją pro żydowskość władze PRL zorganizowały wizytę przedstawicieli Światowego Kongresu Żydów w PRL. W kwietniu władze PRL przyjęły z wyjątkową serdecznością delegacje B’nai B’rith, uznając żydowską masonerie za bardzo ważnego gracza na globalnej scenie politycznej.

W lutym 1982 roku 48 kongresmenów USA wysłało do władz Polski żądanie by władze PRL podjęły walkę z polskim antysemityzmem. Antypolska kampania nienawiści, pomówień Polaków o antysemityzm i odpowiedzialność za holocaust, trwała w najlepsze.

KOR zorganizował nagonkę na Zjednoczenie. Listy protestacyjne podpisywane przez działaczy KOR publikował oficjalna prasa. Jednym z autorów tekstów potępiających Zjednoczenie w prasie opozycyjnej był Lesław Maleszka. Do nagonki na Zjednoczenie przyłączyły się oficjalne środowiska żydowskie w PRL, czasopismo „Fołks Sztyme” i Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów. A także PAN, Pen Club, KUL, KIK, Krzysztof Teodor Topielic i Adam Humer.

Wyrazem poglądów Zjednoczenia były jego publikacje. Klika Jaruzelskiego odmówiła ZP Grunwald wydawania własnego tygodnika. Zjednoczenie mogło wydawać tylko swój biuletyn i książki (w tym „Myśli Nowoczesnego Polaka” Dmowskiego). W swoich ulotkach wydawanych poza cenzurą Zjednoczenie informowało o nierzetelności Wiesenthala, pedofilii Polańskiego, naruszaniu granicy PRL przez armie NRD. Na łamach biuletyny Zjednoczenie informowało o rasizmie Izraela wobec Palestyńczyków, żydowskim pochodzeniu stalinistów, globalnej antypolskiej nagonce urządzonej przez Żydów, porozumieniu Niemców i Żydów kreujących wspólnie Polaków na odpowiedzialnych za holocaust, działalności Żydowskiego Związku Wojskowego, kolaboracji Żydów z nazistami, krytyce społeczności żydowskiej ze strony takich pisarzy jak Antoni Słonimski, związkach Żydów z masonerią, działalności Mossadu. Jednym z pomysłów Zjednoczenia była budowa pomnika Polaków ratujących Żydów naprzeciw pomnika ofiar getta. Zjednoczenie oskarżało Żydów o hipokryzje polegająca za krytyce patriotyzmu gojów, i trwaniu w żydowskim szowinizmie.

Jan Bodakowski

 1. Eleonora
  | ID: b9def3a7 | #1

  Olalala!

  Grunwald, śp. Poręba – chyba to się nie spodoba naszym opozycjonistom drogim :(

 2. Anonim
  | ID: 7e95b1bb | #2

  @Eleonora
  Aha czyli ty już nawet nie ukrywasz, że tradycja opozycji komunistycznej i jej kontynuatorów to nie twoje środowisko i nie twoje wartości. Dobrze to wiedzieć – endokomuchu z „wojskówki”.

 3. Eleonora
  | ID: 2310ac61 | #3

  Taaa… pozyteczny durniu z ” opozycji niepodległościowej”

  Słów kilka o zmarłym reżyserze Porębie:

  „Dziełem ukoronowania Jego twórczości i godności całej Polski miał być film pod roboczym tytułem “Obronić Prawdę”, dotyczący odkłamania żydowskiego pomówienia Polaków o dokonanie zbrodniczego spalenia ponad dwustu kilkudziesięciu Żydów w stodole w Jedwabnem.

  Fałsz tej zbrodni jak odium zawisło obecnie nad diasporami żydowskimi na całym świecie tym bardziej, że wśród trzech nadzorców tej zbrodni dwaj byli Żydami, a trzeciego pochodzenie jest obecnie sprawdzane. Dlatego też jak przypuszczam szło i idzie nam to jak po grudzie, ponieważ mam w tym swój skromny udział.

  Doszło do wielu utrudnień, o których pan Bohdan nie zdążył ze mną porozmawiać, a tylko dla ułatwienia zmienił koncepcję filmu z ukazania zbrodni na rodzaj sagi o słynnej i głęboko patriotycznej rodzinie, państwa Laudańskich pochodzących z Jedwabnego. Tak więc i ta zamiana nie mogła uradować diaspory żydowskiej ponieważ, mimo zmowy milczenia, i to nawet przestępczej, IPN-u, organu do ścigania zbrodni na narodzie polskim – w świetle faktów i dokumentów archiwalnych zbrodniarze znani są imiennie z nazwisk”

  http://marucha.wordpress.com/2014/02/03/zagadkowa-smierc-rezysera/

  Ćwoki na usługach obcych.
  Nasi przodkowie o takich jak wy mówili ” szabes goje” w myśl ich użycia:

  Szabes goj – nie-żyd, osoba zatrudniona do wykonywania niezbędnych czynności podczas szabatu w żydowskim domu lub bożnicy.

  Dzisiaj usiłujecie nazywać się: patryjotami, hehhhh!

 4. Anonim
  | ID: 7e95b1bb | #4

  @Eleonora
  Dobrze wiedzieć co myślisz o ludziach Solidarności i następnych pokoleniach, które się nimi inspirują. Takie wyobrażenie świadczy tylko o tobie i twojej ułomności umysłowej. Myślisz, że wszyscy są tacy durni jak ty i i najważniejsze – kto ci dał prawo o wyznaczaniu pojęcia dobra i zła? Bezczelność w tej kwestii całkowicie dyskwalifikuje takie mendy jak ty.

 5. Eleonora
  | ID: 2310ac61 | #5

  Z takim niemyślącym jak ty, nie chce mi się dyskutować….
  Pokaż te ” następne pokolenia” które inspirują się KORowską Solidarnością?
  No gdzie one są???

  Żeby nie było żem daleka od pokazywania mądrzejszych od ciebie i podobnych tobie
  Obejrzyj filmik, a moze wejdź od 31 minuty, zapewniam
  Warto!

  http://www.youtube.com/watch?v=A74mauBZwr0

 6. Eleonora
  | ID: 2310ac61 | #6

  „kto ci dał prawo o wyznaczaniu pojęcia dobra i zła?”

  Wyobraź sobie, że… Pan Bóg!
  Ale ten Prawdziwy, chrześcijański
  Nie ten twój Światowid czy jakos tak go zwiesz :)))

 7. Anonim
  | ID: 7e95b1bb | #7

  @Eleonora
  I ty uważasz, że Boga reprezentujesz? Albo nawet go zastępujesz w przeświadczeniu o swojej nieomylności? Pycha przez ciebie przemawia – idź się wyspowiadaj to może dostaniesz rozgrzeszenie.

 8. Marzena
  | ID: 4b35f964 | #8

  Eleonora to mądra i szlachetna kobieta, prawdziwa patriotka. Proszę jej nie obrażać. Czy w domu nie uczono, że damom należy okazywać szacunek. Gdzie ty się wychowałeś człowieku?

 9. Anonim
  | ID: 7e95b1bb | #9

  @Marzena
  Ale ona za to może bezkarnie obrażać innych? Niedoczekanie. Nie będę takiej swołoczy ustępował z drogi.

 10. Marzena
  | ID: 170b5559 | #10

  @Anonim
  Proszę się opamiętać i przeprosić Eleonorę.

 11. Anonim
  | ID: 48653764 | #11

  @Marzena
  Wal się.

Komentarze są zamknięte