Debata w 25. rocznicę Okrągłego Stołu

Autor Obywatelski2

okrag³y twaze6 lutego br. minie 25 lat od rozpoczęcia obrad Okrągłego Stołu. W ciągu dwóch miesięcy 1989 roku przedstawiciele komunistycznej władzy i solidarnościowej opozycji przy Okrągłym Stole i podczas rozmów w Magdalence wynegocjowali pakt, będący podwaliną układu sił politycznych w Polsce, trwającego po dziś dzień.

W tym dniu Solidarna Polska organizuje konferencję z panelami dyskusyjnymi w Sali Kolumnowej w Sejmie RP. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął NSZZ Solidarność.

Pierwsza część konferencji to panel dyskusyjny z udziałem znanych publicystów m.in. Rafała Ziemkiewicza, Bronisława Wildsteina, Cezarego Gmyza, Łukasza Warzechy i Tomasza Terlikowskiego pt. Ugoda władzy z opozycją, a stan dzisiejszego państwa.

W drugim panelu pt. Podział wpływów w III RP – fakty i mity wezmą udział przedstawiciele świata nauki m.in. prof. Jerzy Robert Nowak, prof. Jan Majchrowski, prof. Witold Kieżun.

okrag³y twaze

Osoby zainteresowane udziałem w konferencji proszone są o kontakt z biurem posła Patryka Jakiego, tel: 77 441 99 10.

Małgorzata Wilkos

  1. Irena
    | ID: 2ceac02e | #1

    Zapewne to będzie ciekawa Konferencja….Jezeli to możliwe… to proszę o rejestracje, a wykłady umiescic na łamach papierowego wydania mojej [email protected] góry dziękuję.Dobrego dnia.Pozdrawiam.

  2. serwis21
    | ID: 90055519 | #2

    Polecam artykuł „Stan wojenny i zdrada podstawą III RP” z grudniowego numeru Serwis21 http://serwis21.blogspot.com/2013/12/serwis21-grudzien-2013.html

Komentarze są zamknięte