Piotr Gliński w TVP Info: „Kaczyński powinien być premierem”

Redaktor Obywatelski2

prof. Piotr Gliński interia.plMoja rola miała być tylko przejściowa. Jarosław Kaczyński jest szefem najsilniejszej partii politycznej. Lider takiej partii powinien być premierem – mówił w programie „Dziś wieczorem” w TVP Info prof. Piotr Gliński.

 – Dynamika życia politycznego jest taka, że nie wiadomo jak to będzie. Jest to dla mnie szalenie zaszczytne, że moje środowisko polityczne uznało, że w jakimś stopniu posiadam te kompetencje, czy mogę je posiadać. Ja jestem w zależności od okoliczności gotowy podjąć rękawicę – odpowiedział prof. Gliński zapytany o to, czy zgodziłby się, gdyby Jarosław Kaczyński zaproponował mu kandydowanie z ramienia PiS na stanowisko prezydenta RP.

 Jest jakiś czas do wyborów. Musimy też ustalić warunki. To będą trzecie z kolei wybory. Nie wiadomo, czy obecny rząd się utrzyma, zobaczymy, co będzie – mówił Gliński.

Przyznał też, że Jarosław Kaczyński jego zdaniem powinien być premierem. – Prezes Kaczyński jest szefem najsilniejszej polskiej partii politycznej. Jest oczywiste, że lider takiej partii powinien być premierem. Moja funkcja jako premiera rządu eksperckiego miała być tylko przejściowa do sprzątania tego gruzowiska – wyjaśniał Gliński.

TVP Info, gop

  1. Irena
    | ID: bdaaf2fd | #1

    Trudno się zgodzić z panem profesorem Glińskim.Sa lepsi kandydaci.

  2. grzech
    | ID: 9bfee316 | #2

    oby nie. Okrągły stół już 25 lat nami rządzi. Dość udawania rządu polskiego i opozycji przez wszystkie partie. Czas na POLSKI rząd

Komentarze są zamknięte