Za ile wynajmiemy mieszkanie w Opolu?

Niezależna Gazeta Obywatelska1

mieszkanieWedług danych portalu nieruchomości Domy.pl, najmujący mieszkanie w Opolu płacą średnio 1,4 tys. zł za miesiąc. Najtańsze mieszkania można jednak wynająć już od 340 zł miesięcznie.

Przeciętna stawka za najem kawalerki wynosi 1,1 tys. zł, jednak w tej kategorii mieszkań wachlarz dostępnych cen jest bardzo szeroki – od 450 zł do nawet 2,5 tys. zł. Najwięcej kawalerek bliskich dolnej granicy cenowej mieści się w Śródmieściu; są one oferowane umeblowane, w bardzo dobrym stanie. Najdroższe M2 w cenę najmu wliczone mają wszystkie dodatkowe opłaty. Wysokie koszty wynajęcia mogą też wynikać z dużego metrażu – największa kawalerka w Opolu ma aż 120 m². Za mieszkania jednopokojowe zapłacimy najwięcej w przeliczeniu na metr kwadratowy, bo średnio 32 zł miesięcznie.

Mieszkania dwupokojowe stanowią największą grupę ofert na opolskim rynku najmu – według portalu Domy.pl ponad 40%. Jeśli zdecydujemy się poświęcić komfort samotnego użytkowania kawalerki i zamieszkać z kimś w dwóch pokojach, możemy zaoszczędzić naprawdę niemałą kwotę, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że w tej grupie znajdują się najtańsze mieszkania w Opolu i w przeliczeniu za lokal – 340 zł miesięcznie – i za metr kwadratowy: ok. 7 zł. Najwyższe koszty najmu są identyczne jak w przypadku kawalerek, czyli 2,5 tys. zł.

Średnia cena za najem mieszkania trzypokojowego wynosi 1,6 tys. zł. W większości przypadków oferenci wyraźnie zaznaczają, że oczekiwanymi lokatorami są studenci. Lokale posiadają dostęp do Internetu i miejsca parkingowe, przygotowane są do zamieszkania od zaraz. Najwyżej wycenione M4 – 3-3,6 tys. zł – usytuowane są na Pasiece, odznaczają się dużym metrażem i bardzo wysokim standardem. Najniższe stawki zaczynają się od 800 zł miesięcznie.

Mieszkania czteropokojowe stanowią nieco ponad 5% opolskiego rynku. Na najtańsze z nich wydamy od 1,2 tys. zł. Ceny te obejmują lokale w Malince i na Zaodrzu i oprócz opłaty za najem wymagają też płacenia czynszu do administracji oraz prądu, gazu i wody wedle zużycia. Najdroższe M5 z pewnością nie są przeznaczone na kieszeń studenta – stawki za nie dochodzą do 2,5 tys. zł i są to z reguły luksusowe apartamenty, zlokalizowane w Śródmieściu. Uśredniony koszt najmu mieszkania czteropokojowego w Opolu wynosi 1,8 tys. zł.

Oprac. domy.pl

 1. JT -Szczery i Prawdziwy
  | ID: 419502bd | #1

  Jak młodzi dzisiaj mają wynajmować mieszkania i rozmnażać się jak opluta Platfomiano Lewiatańska najniższa akrajowa to 1230 netto (od lutego) .

  POnad Jedna wypłata musi iść na mieszkanie.

  22% społęczeństwa zarabia najniższą krajową, w małych miastach nawet do 27% -często osoby wykształcone -MGRy – dziwota POtem dlaczego młodzi mają wyje…e i wyjeżdzją za granicę ! ! !

  Burmistrzowie w Polsce to stare jełopy – które nie zbroją terenów pod inwestycje tylko dbają o koryta (gminne spółki, urzędy etc) swoje ,swoiech podwładnych oraz ich rodzin.

  Ostatnim razem jak byłem za granicą – pracowało ze mną dwóch EX deweloperów – POwód utracy pracy wiadomy – ludzie nie kupują mieszkań – bo nie mają z czego

  „Jak żyć Rudy Złodzieju?”

  Rządy Rudego to rządy nierozliczonych ścierw komunistycznych, wyzysku, piramidy kapitalizmu, braku nowych miejsc pracy-NOWYCH FABRYK, tępej propagandy -„NA HANDLU NARÓD SIĘ WYŻYWI”, obcych banków, wyprzedawania majatku narodowego, opluwania kobiet – podwyższenie wieku emerytalnego kobiet a ż o 7 lat – za X lat ilość wdów zrówna się z ilością wdowcó, chęci wprowadzenia Pedalskiego GENDER …

  Ostanim razem gdy pracowałem w Holandii -pracowało ze mną dwóch EX deweloperów z Gdańska – POwód wyjazdu bardzo prosty – brak kasiory -ludzie nie kupowali mieszkań

Komentarze są zamknięte