Koniec Polonii Wilno

Autor Obywatelski3

Polonia_WilnoCzerń jest pojęciem względnym. Może wszak występować obok koloru białego i wtedy wydawać się jaśniejsza, może też być z tym białym zmieszana i tworzyć szarugę. Czarne chmury nie muszą być wcale brutalne i nieprzeniknione, a odrobina światła dodaje im tylko naturalnego uroku.

Istnieje jednak pewien rodzaj czerni tak nieprzyjemnej i nieprzeniknionej, że jest aż nienaturalna. Kompletny brak światła i choćby cienia szansy na lepszą przyszłość. To się nazywa prawdziwa, agresywna, przejmująca serce czerń.

O tego typu czerni możemy właśnie mówić, jeśli chcemy opisać przyszłość Polonii Wilno, klubu piłkarskiego założonego w 1990 roku dla mieszkających na tamtych terenach Polaków. Ostatni sezon ten mały klub, rokrocznie borykający się z problemami finansowymi, ale nadrabiający zaangażowaniem i charakterem, spędził na zapleczu litewskiej ekstraklasy, w I lidze.

Skazany na pożarcie zespół uratował się przed spadkiem.

Do 12 grudnia miano złożyć do Litewskiej Federacji Piłkarskiej odpowiednie dokumenty, które uprawniałyby do kontynuowania gry na tym poziomie rozgrywkowym w sezonie 2014. Mimo apelowania władz klubu już od blisko pół roku, a także rozsyłania ofert do setek firm, nikt nie podjął się finansowania Polonii.

Klub Polonia Wilno takich dokumentów nie złożył. Na 98 proc. nie przystąpi do rozgrywek w 2014 r. w związku z brakiem środków finansowych. Oznacza to rozwiązanie sekcji piłki nożnej. Taką propozycję przedstawię Radzie klubu na najbliższym posiedzeniu – powiedział w rozmowie z portalem zw.lt prezes Polonii Wilno Stefan Kimso – Miejmy nadzieję, że pomimo trudności klub przetrwa i za rok będzie obchodził swoje dwudziestopięciolecie. Instytucje oraz osoby fizyczne mogą przekazać darowiznę na rzecz Klubu Sportowego Polonia Wilno na konto w banku SEB o numerze LT27 7044 0600 0048 4612.

Czyżby klub mający na celu wsparcie i zjednoczenie mieszkających w Wilnie Polaków miał upaść ?

Wydaje się, że tak. Niestety.

KM

 1. tadeusz1
  | ID: 9116b024 | #1

  Też lubi Niezależną Gazetę właśnie dlatego, że jest niezależna
  Tad.Hor.

 2. tadeusz1
  | ID: 9116b024 | #2

  Też lubi Niezależną Gazetę właśnie dlatego, że jest niezależna
  Tad.Hor.

 3. Irena
  | ID: 41311220 | #3

  Szkoda tego zapału,checi,młodziezy działajacej w klubie. Trzeba szukać bogaczy jak i prostego ale serdecznego ludu, rozumiejacego dana sytuacje, celem sfinansowania ich potrzeb.Nie wolno sie poddać

Komentarze są zamknięte