Najbliższe wydarzenia w Diecezji Opolskiej

Autor Obywatelski

Bp Andrzej CzajaŚwięcenie biskupie ks. dra hab. Rudolfa Pierskały.
W najbliższą sobotę 11 stycznia o godz. 10.00 w kościele seminaryjno-akademickim pw. św. Jadwigi Śląskiej w Opolu odbędą się święcenia biskupie ks. Rudolfa Pierskały.

Akademia Damsko-Męska.
Duszpasterstwo Akademickie Ressurexit organizuje kolejną spotkanie w ramach Akademii Damsko-Męskiej. Tym razem gościem będzie Philip Chavez (USA) pracujący od wielu lat w ramach fundacji Men’s Spirituality w USA. Jest nauczycielem i przewodnikiem duchowym wielu osób. Spotkanie odbędzie się 13 stycznia 2014 o godz. 20.00 w Łączniku Politechniki Opolskiej (Opole, ul. Mikołajczyka 16).

Dzień Skupienia dla Prawników.
Diecezjalny duszpasterz prawników ks. Waldemar Przyklenk zaprasza przedstawicieli wszystkich zawodów prawniczych do udziału w kolejnym dniu skupienia, który odbędzie się w niedzielę 19 stycznia 2014 r Rozpocznie się ono tradycyjnie o godzinie 15.00 Mszą świętą w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Opolu (Plac Mickiewicza 1), po której jest przewidziana m.in. adoracja eucharystyczna i spotkanie dyskusyjne.

Biuletyn Duszpasterstwa Liturgicznej Służby Ołtarza „Nasza Służba”.
Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza przygotowało kolejny numer biuletynu dla ministrantów „Nasza Służba” jako przypomnienie o ważnych aktualnych kwestiach związanych z duszpasterstwem LSO w naszej diecezji.

Spotkania Bractwa św. Józefa.
Spotkania modlitewno-formacyjne dla członków Bractwa św. Józefa odbędą się w następujących terminach: 15 stycznia 2014 r. o godz. 18.00 w Braciszowie (rejon Głubczyce); 22 stycznia 2014 r. o godz. 18.00 w Jełowej (rejon Jełowa); 24 stycznia 2014 r. o godz. 18.00 w Krapkowicach-Otmęcie w parafii pw. Ducha Św. (rejon Krapkowice-Gogolin); 25 stycznia 2014 r. o godz. 18.00 w Głogówku (rejon Głogówek); 31 stycznia 2014 r. o godz. 18.00 w Opolu-Szczepanowicach (rejon Opole); 1 lutego 2014 r. o godz. 18.00 w parafii pw. NSPJ Raciborzu (rejon Racibórz); 7 lutego 2014 r. o godz. 18.00 we Wrzoskach (rejon Wrzoski); 8 lutego 2014 r. o godz. 18.00 w Jemielnicy (rejon Jemielnica-Strzelce Opolskie).

Kurs dla organistów, dyrygentów, kantorów i psałterzystów. Zmiana terminu.
Duszpasterstwo Mniejszości Narodowych i Etnicznych Diecezji Opolskiej, które organizuje cykl kursów dla organistów, dyrygentów, kantorów i psałterzystów oraz także kurs dla lektorów, informuje, iż kurs zaplanowany na 11 stycznia (sobota) 2014 r. w Łubowicach, ze względu na uroczystość święceń biskupich, zostaje przeniesiony na kolejną sobotę, tj. 18 stycznia 2014 r.

Kawiarenka Dialogowa w Winowie.
Rodziny zaangażowane w Dzieło Szensztackie wraz z Siostrami Szensztackimi organizują w Winowie Kawiarenkę Dialogową dla Małżonków „W poniedziałek wieczorem”, która jest pomyślana również jako dar na 100-lecie Ruchu Szensztackiego, ale zarazem jako dar dla diecezji z okazji Roku Rodziny. Kawiarenka Dialogowa dedykowana jest wszystkim małżonkom bez względu na staż lub poziom formacji, w szczególności tym, którzy nie pamiętają już, czym jest randka, bądź z gorzką ironią przyznają, że ich randki przybierają postać zakupów w hipermarketach. Kawiarenka ma być też pomocą we wdrożeniu w życie regularnych rozmów małżeńskich na tematy związane z małżeństwem.

Kolędnicy misyjni 2014 r.Diecezjalny Przegląd.
W wielu parafiach naszej diecezji trwa akcja Kolędników Misyjnych. W imieniu nowego Zarządu Funduszu Pomocy Misjonarzom Diecezji Opolskiej gorąco zachęcamdo przekazanie zebranych środków na konto Funduszu. Dobrym zwyczajem było też i jest w wieku parafiach wspieranie misji przez kolędujących ministrantów. Do podtrzymywania tej tradycji również gorąco zachęcam. Akcję Kolędników Misyjnych zwieńczy Diecezjalny Przegląd Kolędników Misyjnych, który odbędzie się w sobotę 8 lutego 2014 r. o godz. 10.30 w Wyższym Seminarium Duchownym w Opolu. Zgłoszenia przyjmujemy w Wydziale Duszpasterskim Kurii Diecezjalnej w Opolu do dnia 31 stycznia 2014 r.

Nowy kanclerz Kurii Diecezjalnej w Opolu.
Uprzejmie informujemy, iż w związku z nominacją ks. dr hab. Rudolfa Pierskały na biskupa pomocniczego naszej diecezji i zwolnieniem go z obowiązków kanclerza Kurii Diecezjalnej w Opolu, z dniem 1 stycznia 2014 r. biskup opolski mianował ks. Wojciecha Lippa, dotychczasowego dyrektora Diecezjalnego Domu Księży Emerytów, nowym kanclerzem Kurii.

Koncerty chóru seminaryjnego.
Wspólnota Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu, wzorem ubiegłych lat, zaprasza na koncerty kolęd w wykonaniu Seminaryjnego Chóru pod dyrekcją ks. dr hab. Grzegorza Poźniaka. Koncerty odbędą się w kolejne niedziele: 12 stycznia 2014, Bliszczyce kościół pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, g. 13.30 oraz Grobniki pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela g. 16.30; 19 stycznia 2014, Osowiec-Węgry, kościół pw. św. Józefa Robotnika, g. 15.00; 26 stycznia, Strzelce Opolskie, kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, g. 16.00. W sposób szczególny zapraszamy na ostatni koncert kolęd, który odbędzie się w niedzielę 2 lutego w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu. Koncertami wspólnota seminaryjna pragnie wyrazić swoją wdzięczność za wszelką życzliwość okazaną seminarium.

Hanna Honisz
Asystentka Biura Prasowego Diecezji Opolskiej

Komentarze są zamknięte