Szkoda pieniędzy na kolejną tęczę [petycja]

Niezależna Gazeta Obywatelska5

spalona_tecza1_0Na prośbę wielu z Państwa, a także świadomi tego, że jest to ważna sprawa także dla CitizenGO, zdecydowaliśmy się zadziałać w sprawie osławionej „tęczy” (czy jej szkieletu) na warszawskim Placu Zbawiciela. 

http://www.citizengo.org/pl/1612-szkoda-pieniedzy-na-kolejna-tecze

Biblia wyjaśnia, że tęcza to symbol przymierza Boga z ludźmi. Niestety, w ostatnich latach jej podróbki (obecnie o sześciu kolorach) służą promocji środowisk aktywistów gejowskich, lesbijskich i innych związanych z LGBTQ oraz z ideologią gender. Z tego względu obecność „tęczy” na Placu Zbawiciela (zbieg okoliczności?) spowodowała entuzjazm tych, którzy podróbkę tęczy okrzyknęli jako swój symbol.

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy po każdym spaleniu „tęczy” wydawał pieniądze na jej odnowienie (każdorazowo ok. 70 000 zł!). Mimo że ekspozycja miała początkowo trwać tylko 3 miesiące, przedłużono czas jej eksponowania na Placu Zbawiciela do końca 2015 r., co potwierdził w rozmowie z CitizenGO Rzecznik Miasta Stołecznego Warszawy, p. Bartosz Milczarczyk. Potwierdził również, że podjęto decyzję o przeznaczeniu kolejnych 70 000 zł na nowe „tęczowe” kwiatki i zamontowanie ich. „Tęcza” ma zostać odnowiona na wiosnę.

Niniejsza petycja nie jest pochwałą dla aktów niezgodnych z prawem, lecz prośbą o to, aby publiczne pieniądze były wydawane w sposób mądry i służyły dobru ogółu społeczeństwa.

Jeśli zgadzasz się z choć jednym z podanych niżej powodów:

1. Polska, w tym nasza Stolica, powinna być wolna od symboli środowisk LGBTQ.

 2. Wolałbyś/abyś, aby publiczne pieniądze były wydawane na inne cele: potrzeba pieniędzy na edukację, ochronę zdrowia, profilaktykę i pomoc społeczną, utrzymanie i budowę dróg, renowację zabytków i tysiące innych potrzeb…

3. Uważasz, że „tęcza” zaburza architekturę Placu Zbawiciela

4. Z jakiegokolwiek innego powodu nie chcesz, aby UM Warszawy wydawał Twoje pieniądze na odnawianie kwiatków „tęczy”

…podpisz petycję skierowaną do Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy. Do prośby, która jest treścią petycji, możesz dopisać coś od siebie.

http://www.citizengo.org/pl/1612-szkoda-pieniedzy-na-kolejna-tecze

Podpisanie wiadomości oznacza wysłanie wiadomości e-mail z adresu, który podasz, na adres Prezydenta Miasta Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Z wyrazami szacunku,

Magdalena Korzekwa

Campaigns Manager z Zespołem CitizenGO

 1. kominiarz
  | ID: f4f66288 | #1

  Od wczorajszego wieczora liczba osób wysyłających petycję wzrosła o tysiąc. Drodzy czytelnicy NGO piszcie do „Bufetowej” :))

 2. Irena
  | ID: a11b574c | #2

  @kominiarz.Witaj.Podpisałam. Czy adresatka to zrozumie? Dobrego dnia.

 3. kominiarz
  | ID: f4f66288 | #3

  @Irena
  Witam i również dobrego dnia. Nie, adresatka tego z pewnością nie zrozumie, tak jak niczego innego, bo ona już tak ma -:). Tyle, że nie wolno milczeć i każdy głos sprzeciwu się liczy.

 4. kominiarz
  | ID: f4f66288 | #4

  No i proszę! W kilka chwil kolejne kilkaset osób. Pół godz temu było ok 8400, a jest 9195 osób i wzrasta z każdą minutą.

 5. Irena
  | ID: a11b574c | #5

  @kominiarz.Dobrze powiedziane cyt.”bo ona juz tak ma” :-)

Komentarze są zamknięte