Zapowiedzi najbliższych wydarzeń w diecezji opolskiej

Niezależna Gazeta Obywatelska1

orszak_trzech_kroli1. Spotkanie Biskupa Opolskiego z rodzinami emigrantów zarobkowych w Jemielnicy. W sobotę 28 grudnia 2013 r. – we wspomnienie Świętych Młodzianków – Biskup Opolski spotka się w Jemielnicy z rodzinami migrantów zarobkowych z całej diecezji.

2. Orszak Trzech Króli w Opolu. Wydział Katechetyczny przy współpracy z Urzędem Miasta Opola, Urzędem Marszałkowskim Województwa Opolskiego, Parafią Św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach i Fundacją Dzieło Nowego Tysiąclecia, przygotował kolejną edycję Opolskiego Orszaku Trzech Króli, któremu w Roku Rodziny chcemy nadać jeszcze bardziej rodzinny charakter. Orszak odbędzie się 6 stycznia 2014 roku o godz. 14.00. Trasa Orszaku przebiegać będzie od deptaka (skrzyżowanie ulic Damrota i Krakowskiej), poprzez ul. Krakowską i Plac Wolności. Po dotarciu pod Ratusz i wspólnym kolędowaniu będzie można wysłuchać koncertu zespołu „Trzecia Godzina Dnia”.

3. Kolędnicy misyjni 2014 r. Na przełomie grudnia i stycznia Kolędnicy Misyjni odwiedzają rodziny w wielu parafiach naszej diecezji. Kolędników rozsyłamy 6 stycznia lub w innym terminie, zgodnie z miejscowym zwyczajem. Akcję Kolędników Misyjnych zwieńczy Diecezjalny Przegląd Kolędników Misyjnych, który odbędzie się w sobotę 8 lutego 2014 r. o godz. 10.30 w Wyższym Seminarium Duchownym w Opolu.

4. Światło Betlejemskie. Diecezjalna uroczystość przekazania Światełka Betlejemskiego z udziałem harcerzy z całej diecezji odbywa się w katedrze opolskiej dziś, we wtorek 17 grudnia. Światło za pośrednictwem harcerz trafi do wielu miast i miejscowości w diecezji, skąd będzie można go zabrać i przekazać rodzinom w parafii. Można to uczynić w najbliższą niedzielę podczas Mszy św., nabożeństwa lub specjalnego obrzędu.

5. Kurs dla organistów, dyrygentów, kantorów i psałterzystów. Duszpasterstwo Mniejszości Narodowych i Etnicznych Diecezji Opolskiej, wzorem ubiegłego roku, organizuje w jednym dniu (równolegle) kurs dla organistów, dyrygentów, kantorów i psałterzystów, a także kurs dla lektorów. Kursy odbędą się w trzech terminach do wyboru: 28 grudnia (sobota) 2013 r. w Opolu; 30 grudnia (poniedziałek) 2013 r. w Opolu; 11 stycznia (sobota) 2014 r. w Łubowicach. Więcej informacji o kursach i formie zgłoszenia uczestników na stronie diecezjalnejwww.diecezja.opole.pl

Łączę wyrazy szacunku,

Hanna Honisz, Asystentka Biura Prasowego Diecezji Opolskiej

  1. Irena
    | ID: 5380081c | #1

    Swiatełko Pokoju przynosi szczęście.

Komentarze są zamknięte