Już jest! Jedenaste urodzinowe NGO [pdf]

Niezależna Gazeta Obywatelska4

Jedynka NGO nr 11Trzy lata istnienia „NGO” minęły bardzo szybko. Było dużo przyjemnych momentów i nieoczekiwanych zwrotów sytuacji. Pamiętam, jak na początku 2011 r. patronowaliśmy spotkaniu z Pawłem Kukizem. Wtedy to „Gazeta Wyborcza” przeprowadziła skuteczny atak, w konsekwencji którego zabrano nam salę miejską na spotkanie. Dziś widać tylko cień „Gazety”, choć to jeszcze kolos na glinianych nogach. Największy regionalny dziennik „NTO” przeszedł w ręce niemieckie. Stąd widzimy konieczność dalszego tworzenia „NGO”, choć czasem nie jest wcale łatwo i przyjemnie.

Przez ten czas udało się zorganizować trzykrotnie Opolski Marsz Niepodległości. Zainicjowaliśmy Marsz dla Życia i Rodziny w Opolu, który w 2012 r. zgromadził ponad 2 tys. uczestników. Generalnie złamaliśmy blokadę medialną. Skutecznie uruchomiliśmy Akcję Obywatelską „Tak dla Elektrowni Opole – Tak dla Śląska”, która miała wpływ na zmianę decyzji w sprawie inwestycji za ponad 11 mld zł.

Przez te 3 lata pełniliśmy misję nie tylko informacyjną, ale również integracyjną. Dzięki nam Opolanie mogli dowiedzieć się o wielu spotkaniach i skorzystać z licznych zaproszeń, które nie miały szansy przebicia
się do mediów głównego nurtu. Nie było łatwo, nie dawano nam szans na przetrwanie. Jednak nadal robimy swoje, poświęcając na to czas i serce. Dalej chcemy rozwijać kanał internetowy i budować redakcje na całym Śląsku. Chcemy rozwijać papierowe wydania, stawiając – jak zawsze – na treść.

W najnowszym wydaniu opisujemy skandaliczną decyzję brzeskiej prokuratury, która – posiłkując się… Wikipedią – umorzyła śledztwo w sprawie wycinki starodrzewia pod „Orlika” w Lewinie Brzeskim! Bijemy na alarm demograficzny dla Opolszczyzny. Jest też, jak zwykle, spora dawka historii, wywiady, ładne zdjęcia i urodzinowy skład.

Zapraszam do lektury!

Tomasz Kwiatek
redaktor naczelny
prezes Stowarzyszenia „Stop Korupcji”

Wydanie bezpłatne!
Nr 11 (XII 2013)
Nakład: 8 000 egz
Korekta: Krzysztof Kraus
e-mail: [email protected]

Do zobaczenia na spotkaniu z Janem Pietrzakiem w niedzielę o 17.00 na UO, gdzie będzie można otrzymać najnowsze wydanie NGO. Naszą gazetę można również prenumerować!

 

 1. Mir_Ujazd
  | ID: 366d107e | #1

  Gratulacje !

 2. czytelnik
  | ID: c1b88be3 | #2

  Ja również gratuluję!

 3. Tomasz Gabor
  | ID: d4c5f7ff | #3

  Gratulacje !!!! – dalszych sukcesów życzę dla Całej redakcji ;)

 4. Anonim
  | ID: 5d7c6221 | #4
Komentarze są zamknięte