Już można się szkolić w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego

Autor Obywatelski1

miasteczko_ruchu_drogowegoNa Osiedlu Armii Krajowej w Opolu, w rejonie ulicy Pużaka zakończono budowę nowoczesnego Miasteczka Ruchu Drogowego. Inwestycja została zrealizowana wspólnie przez Wojewodę Opolskiego i Miasto Opole, a koszt inwestycji wyniósł 380 000 zł.

Miasteczko jest częścią ogólnopolskiego projektu pn.: ”Budujemy miasteczka ruchu drogowego”, dofinansowanego w 100% ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Projekt ma na celu promowanie bezpiecznych zachowań wśród uczestników ruchu drogowego, w szczególności dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnych oraz młodzieży szkolnej.

Nowopowstałe miasteczko umożliwi prowadzenie profesjonalnych zajęć praktycznych wzmacniających system edukacji szkolnej w zakresie problematyki bezpieczeństwa ruchu drogowego i zostało wyposażone w zminiaturyzowane jezdnie, chodniki, przejścia dla pieszych, znaki drogowe poziome i pionowe oraz w sygnalizację świetlną, tak aby możliwie najwierniej odwzorować rzeczywiste warunki ruchu drogowego. Obiekt jest ogrodzony i wyposażony w oświetlenie. Na terenie miasteczka możliwe będzie przeprowadzanie egzaminów na kartę rowerową i motorowerową dla młodzieży.

Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne, uroczyste otwarcie obiektu wraz z inauguracją sezonu rowerowego nastąpi na wiosnę. Obiekt jest ogólnodostępny i od stycznia 2014 roku, po dokonaniu wszystkich odbiorów i zgłoszeń wymaganych prawem budowlanym, będzie można z niego korzystać, przestrzegając postanowień regulaminu.

Biuro Prasowe UMO

  1. Irena
    | ID: 21ddbd63 | #1

    Poczekamy do wiosny To juz za 4 miesiace.

Komentarze są zamknięte