Mikke: W interesie Polski leży istnienie Samoistnej Ukrainy

Redaktor Obywatelski5
Janusz_Korwin-Mikke z partiawip.plDzisiaj o godz. 9:50 przed siedzibą ambasady Republiki Ukrainy miała miejsce konferencja prasowa prezesa Nowej Prawicy p. Janusza Korwin-Mikke. Przeczytaj oświadczenie! 
Pan prezes przedstawił krytyczne stanowisko Kongresu Nowej Prawicy na temat działań polskich polityków w sprawie Ukrainy, uznając ich udział w wiecach mających na celu obalenie legalnych władz Ukrainy za niedopuszczalną formę ingerencji w sprawy suwerennego państwa. Podkreślił, że w interesie Polski leży istnienie niepodległej, niezależnej i stabilnej Ukrainy.
Obecni na konferencji przedstawiciele mediów otrzymali tekst oświadczenia prasowego prezesa KNP (w załączniku), który przekazano także przedstawicielowi służby prasowej ambasady Republiki Ukrainy.
Oświadczenie

Nowa Prawica uważa, że w interesie Polski leży istnienie Samoistnej Ukrainy – niezależnej i od Federacji Rosyjskiej, i od Unii Europejskiej. Wejście Ukrainy zarówno do UE, jak i do ZBiRU, znacząco pogorszyłoby sytuację geopolityczną Polski.

Dlatego z radością witaliśmy stawianie Ukrainie dziwnych warunków – by np. zlekceważyli wyroki sądowe i wypuścili p. Julię Tymoszenko. Równie radośnie witamy naciski wywierane przez polskich polityków na Ukraińców, by weszli do UE; musi to ich odstraszać równie skutecznie, jak Polaków w 1945 od wstąpienia do Związku Sowieckiego odstraszaliby politycy ukraińscy przyjeżdżający masowo, by nas do tego namówić.

Inną sprawą są intencje polityków. Nie wątpimy, że prezes Jarosław Kaczyński posłusznie i z przekonaniem popiera ustalenia Okrągłego Stołu podporządkowujące nas lewicy europejskiej i chce, by Ukraina wstąpiła do UE. W tym celu gotów jest nawet bratać się z OUN, UPA czy banderowcami.

W 2004 r. polscy politycy na polecenie z Brukseli i Waszyngtonu gorliwie popierali ich faworyta, p. Wiktora Juszczenkę. Potem przyznawali, że był to błąd – za który zapłaciliśmy utratą zaufania na Ukrainie. Nowa Prawica ze zdumieniem dostrzega, że obecnie z entuzjazmem powtarzają dokładnie ten sam błąd.

Nie bierzemy w tym udziału i zdecydowanie to potępiamy.

Janusz Korwin-Mikke

Kongres Nowej Prawicy

KNP, gop

 1. Irena
  | ID: 71264f87 | #1

  Trudno sie z panem nie zgodzić.

 2. Anonim
  | ID: 46c6f871 | #2

  Trudno z tym panem się zgodzić. Korwin- Mikke w roli przywódcy prorosyjskiego stronnictwa – nic dziwnego. Na szczęście nieliczącego się na polskiej scenie politycznej – nie jest ono (ani jego przywódca) poważnie traktowany.

 3. Irena
  | ID: 71264f87 | #3

  @Anonim. Wg mnie,ten ojciec wielodzietnej rodziny ma trzezwe spojrzenie na rzeczywistosc. A to, ze traktowany jest tak, a nie inaczej,to po prostu skuteczne skłocanie Rodaków, nie Was mniejszosci. Moi Rodacy są między młotem ,a kowadłem,jak sie to potocznie mówi.

 4. Eleonora
  | ID: 16ea1900 | #4

  Wedle partyjnych ” polskich” działaczy
  ( nawet tych patryjotycznych)
  Tak wyglądają polscy faszyści w dniu 11 listopada

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,PO-PiS-SLD-PSL-i-SP-za-zakazem-zakrywania-twarzy-wkrotce-projekt,wid,16166819,wiadomosc.html

  A tak wygląda demokratyczna młodzież walcząca o prawo wejścia do euroburdelu

  http://wiadomosci.wp.pl/lbid,5182,title,Goraco-na-Ukrainie,nazywo.html?ticaid=111c6e&_ticrsn=3

 5. Irena
  | ID: 71264f87 | #5

  Dzieki za linki pani@Eleonora

Komentarze są zamknięte