Skoro badamy oświadczenia majątkowe posłów …

Redaktor2

PułtuskWpierw pojawił się problem z „zegarkiem” ministra Sławomira Nowaka. Dziś „infoaferę” próbuje się przykryć skierowaniem przez CBA zawiadomienia o przelewach na koncie rzecznika PiS Adama Hofmana. Tymczasem pochylmy się nad oświadczeniami majątkowymi premiera Donalda Tuska.

 

Dokumenty udostępnione na stronach Sejm RP, a dotyczące premiera Donalda Tuska to ciekawa lektura. Choć nic nie wiadomo i jakiś poważniejszych chorobach neurologicznych Donalda Tuska – które miałyby wpływ na charakter pisma lidera PO- to oświadczenie majątkowe z 2012 roku jest ewidentnie wypisane innym charakterem pisma niż dokument pochodzący z 2013 r.!

W punkcie pierwszym pouczenia do druku czytamy „Osoba składająca oświadczenie o stanie majątkowym obowiązana jest do zgodnego z prawdą, starannego i zupełnego wypełnienia każdej z rubryk”. Jeśli Donald Tusk polecił komuś wypisanie swojego oświadczenia majątkowego albo w 2012 roku, albo w 2013 to wypada zastanowić się czy wypisanie oświadczenia przez kogokolwiek innego niż dany poseł spełnia ustawowe wymogi? Jeśli tak znać to wpada zbadać, czy oświadczenie byłego ministra Nowaka było istotnie wypełnione przez niego czy inną osobę, która coś przeoczyła.

Na poważnie, kto poza podpisującym ma wiedzę o majątku Donalda Tuska? Czy wprowadzenie oświadczeń majątkowych – dodajmy osobistych – miało na celu staranne osobiste wypełnienie każdej z rubryk przez składającego?

Wpada oczekiwać informacji KPRM kto wypełnia oświadczenia majątkowe Donalda Tuska! W innym wypadku te dokumenty będą w dalszym ciągu farsą!

 

Jan Akowski

Niezależna Gazeta Obywatelska w Bielsku – Białej

ngo-BB-270x123

***

Oświadczenie majątkowe D. Tuska 2012 r.

Oświadczenie majątkowe D. Tuska 2013 r.

 

 1. Irena
  | ID: 8b076315 | #1

  Dokumenty wypełnić może osoba postronna,biuro rachunkowe Ale podpisać PIT może i musi tylko i wyłącznie ,osobiście podatnik,którego przychody,koszty dotyczą.

 2. ely
  | ID: e0abb492 | #2

  Co liczy sie dla ludzi PO – pieniądz , afera goni aferę ,wzięte milionowe łapówki miliardy strat, a rządząca PO udaje ,że nic sie nie stało to przecież ich sprawa, sprawa PO, afera PO a nie państwa.Honor w PO a cóż to takiego ????Dymisja , po co ??? No cóż, że coraz więcej Polaków zyje poniżej minimum socjalnego, w biedzie, płacąc coraz wiecej za chleb , podstawowe art.żywnościowe, opłaty czynszowe. A Pan Tusk ze swoim PO rządem szykuje sie na roztwonienie drugiej i zarazem ostatnie dotacji z Unii Europejskiej. Ta pierwsza transza negocjowana przez rządy SLD i PIS-u napłynęła do Polski, jak do władzy doszła PO.
  Wg prof.Kieżuna Polska 12 lat temu miała wielką szansę skoku cywilizacyjnego, dziś jest prawie bankrutem , krajem kolonialnym z tanią siłą roboczą
  Likwidacja i wyprzedaż całego majatku narodowego, propagandowe zakupy np. drogiego Pendolino , kiedy w Polsce nie ma torów , stacji traffo oraz pociąg nie jeździ w temperaturze [poniżej 20 stopni celcjusza, gdy w Polsce jest producent pociagów jeżdżących 210 km/h i który ma modernizować koleje izraelskie.

Komentarze są zamknięte