dr Cameron: Homoseksualizm i pedofilia są powiązane

Niezależna Gazeta Obywatelska2

Paul Cameron w Opolu (9)„Dla seksuologów w USA współżycie 14-latka z 10-latką jest normą kulturową” – z doktorem Paulem Cameronem, amerykańskim psychologiem rozmawia Tomasz Kwiatek

Gdzie jest granica pedofilii, czy da się ją określić?
Bardzo rzadko przeciętny pedofil będzie  miał stosunki seksualne z dziećmi. Często ma żonę i dzieci. Na przykład w Pakistanie i Afganistanie młodzi chłopcy są celem licznych podejść ze strony pedofilów. Parę lat temu minister edukacji jednej z tamtejszych prowincji stwierdził, że połowa chłopców uczęszczających do madras, czyli szkół islamskich, jest wykorzystywana seksualnie. Widać, że pedofilia jest tam na porządku dziennym i jest szczególnie skierowana w stronę chłopców.

Dzieci dają się wykorzystywać?

Dochodzi do takich sytuacji, że osoba majętna ma w domu nawet specjalny pokój do tego przeznaczony. Oprócz tego jest sypialnia, a w niej żona, która w teorii o niczym nie wie. To jest głęboko zakorzenione w ich kulturze.

Nie wiedziałem o takich praktykach!
Naukowcy przeprowadzili sondaż w Pakistanie. Zadano pytanie o stosunek do relacji pedofilskich. 15-20 proc. aprobuje te zachowania. Na wykładzie mówiłem o historii sześciu chłopców z Connecticut adoptowanych przez parę homoseksualną. Według relacji dzieci panowie więcej czasu spędzali w łóżku z nimi niż ze sobą. Generalnie w USA jest tak, że gdy dziecko trafia do rodziny zastępczej, to tak naprawdę nikt nie przejmuje się jego losem. Jeden z chłopców, teraz 14-latek, zeznał, że już od 6. roku życia był wykorzystywany. Dopiero teraz to wszystko wyszło. Sprzyja temu tzw. kultura milczenia, zwłaszcza w przypadku chłopców.

Granica pedofilii się przesuwa. Niektóre kraje chcą wprowadzić prawną możliwość współżycia od 12. roku życia [red. Holandia]. Czy da się to zdefiniować?
To arbitralne podejście. Ortodoksyjni żydzi mogą przecież ożenić się z trzyletnią dziewczynką! Natomiast współżyć z nią można dopiero, gdy ma owłosienie łonowe lub ukończy 12 lat. Według starego prawa brytyjskiego dziewczynka mogła wyjść za mąż już w wieku 10 lat. Czasem osoba wygląda dojrzale, ale dla nas wiek wskazywałby, że to dziecko.

Czy współżycie z tak młodą osobą to pedofilia?
To zależy od sytuacji, kraju, religii. W Etiopii dziewczynki-chrześcijanki w wieku 8 lat mogą już wychodzić za mąż, przy pełnej zgodzie rodziców z obu stron.

A jaki wiek w Pana badaniach to granica pedofilii?
To zależy, w jakim stanie USA. W niektórych przyjęto wiek 21 lat. Potem zmieniono go na 18. W ostatnich badaniach mówimy już o 16.
Dla seksuologów w USA współżycie 14-latka z 10-latką jest normą kulturową. Ja patrzę z punktu widzenia prawa i legalności danego czynu. Seksuolodzy często pytają homoseksualistów o wiek najmłodszej osoby, z którą mieli stosunki seksualne oraz czy czerpali z tego przyjemność. Dla mnie to drugie nie ma znaczenia. A oni próbują wchodzić w niuanse i na siłę tego, który nie czerpał przyjemności, zrozumieć, a nawet usprawiedliwić!

Cameron w Opolu (82)Czy dla pedofila płeć jest istotna?
Zwykle tak. Homoseksualiści wolą dzieci tej samej płci. Mężczyzna heteroseksualny będzie zawsze skłonny do dziewczynek. 81 proc. dzieci molestowanych przez księży katolickich w USA to chłopcy. To pokazuje, że homoseksualizm i pedofilia są powiązane.

Jak wygląda praca kliniczna z pedofilami? Jaki jest jej cel?
Bardzo trudno wyjść z tej skłonności. Musi być dużo dobrej woli. Nie ma jednej techniki, szczególnie jeśli chodzi o tych, którzy zostali przyłapani na gorącym uczynku i skazani. Uważam, że pedofil raz złapany nie powinien mieć możliwości przebywania z dziećmi. Niezależnie od deklaracji. Dla mnie w pełni stracił wiarygodność.

Chciałbym zadać wiele pytań: o to, jak doktor czuje się wyzywany przez GW od „guru homofobów”, o problemy z udostępnieniem auli, lecz czas nie pozwala. Czy homoseksualiści, być może czytający NGO, mogą dostać jakąś poradę?
Trzeba stwierdzić jasno i dobitnie: człowiek sam siebie czyni gejem. Nikt się nim nie rodzi. Po pierwsze więc, jeśli naprawdę chcecie wyjść z tego, porzućcie takie towarzystwo. Trzeba się odciąć. Po drugie, wypełnijcie wolny czas sportem, hobby, spotkaniami duszpasterskimi. Nie wiem czy zostanie to wydrukowane, ale zwróciłbym uwagę na literaturę erotyczną, przede wszystkim literaturę kobiecą, gdy mówimy o homoseksualnych mężczyznach…

Tu przerwę, gdyż „Gazeta Wyborcza” oskarży nas o prześladowanie gejów.
…nauczcie się na nowo poznawać dziewczyny. Niektóre kobiety lubią przebywać w towarzystwie gejów, gdyż wiedzą, że nic im nie grozi, a przy tym czują troskę i ciepło. Mało kto wie, że fryzjer Nancy Reagan był gejem, a ona lubiła jego towarzystwo.
Podsumowując, trzeba trzymać się z dala od tego gejowskiego przemysłu i zacząć inaczej patrzeć na płeć przeciwną.

NGO jedynka - listopad 2013Na dwóch spotkaniach w Opolu było 300 osób. Jak Pan ocenia publiczność?
Byłem mile zaskoczony. To najlepsze spotkania ze wszystkich dotychczasowych w Polsce.

Dziękuję za trzecią wizytę i do zobaczenia za rok.

Tłumaczenie: Michał Krupa

Wywiad ukazał się w papierowym wydaniu NGO nr 10 (XI 2013)

 1. Pppp
  | ID: f0f83259 | #1

  Boże, co za bzdura. To, że pedofil molestuje chłopca, czy dziewczynkę, nie oznacza, że jest on homoseksualny, oznacza to, że zwyczajnie jest pedofilem. I nie ma tu żadnego powiązania. Jestem kobietą i miałam w życiu mężczyzn, jednak od zawsze było mi z nimi najzwyczajniej źle. W wieku 22 lat poznałam swoją miłość życia, KOBIETĘ, i kochamy się bardziej, niż większość „normalnych” par. Jest między nami wszystko to, czego potrzeba w prawdziwym związku. Miłość, troska, silna więź, czułość, wzajemna opieka oraz seks. Nigdy nie pomyślałabym, że miłość to takie cudowne uczucie. Uznawajcie to za diewiację, gadajcie sobie co chcecie. Cytujcie Biblię (przez wieki przekręcaną z resztą setki razy przez kościółek na swoje kopyto). Jesteście tacy religijni? To skąd w was tyle nienawiści? Jedyną formę leczenia homoseksualizmu o jakiej słyszałam, były elektrowstrząsy. Oraz terapia psychologiczna. Nic nie skutkuje. Nie czarujcie się, co drugi pingwin jest gejem! My, stworzenia ziemskie, tacy już jesteśmy. Część z nas woli żyć z człowiekiem tej samej płci. Miłość to miłoś. A jeśli pedofilia to orientacja seksualna, to uważam, że to jest już tragedia, przede wszystkim dla skrzywdzonych dzieci, ale pewnie i niejednokrotnie dla samych pedofili. Uważam, że niestety, aby nie krzywdzili niewinnych istot, powinni po prostu poddać się kastracji i żyć bez pociągu do kogokolwiek. Powinni robić tak, zanim kogokolwiek skrzywdzą. Aha, na koniec chciałam dodać, że NIE DA SIĘ, ABY GEJ/LESBIJKA SPOJRZAŁA NA PŁEĆ PRZECIWNĄ „INACZEJ”.

 2. Wołyniak
  | ID: e2734710 | #2

  @Pppp
  Przecież w powyższym tekście nie jest napisane, że każdy homoseksualista jest pedofilem, a jedynie, że pedofilia i homoseksualizm są powiązane. Skoro wśród pedofilów przebywających w więzieniach aż 4 na 10 jest homoseksualistami to znaczy, że coś jest na rzeczy. Poza tym, jeśli pedofil płci męskiej interesuje się tylko chłopcami to czy nie jest on pedofilem-homoseksualistą?

Komentarze są zamknięte