Szefowa Zielonych skomentowała sytuację z Elektrownią Opole

Niezależna Gazeta Obywatelska3
Nieopłacony Bilet Wnet

Agnieszka_grzybek_september2010

Jak się zaczęła ta cała euforia łupkowa kilka lat temu i rozmawialiśmy z geologami jak wygląda ta sytuacja to oni już wtedy się śmiali, że ten raport, który został  przez amerykańska firmę conultingową przygotowany, i na którego podstawie strategię przygotowywał polski rząd była śmiechu warta. Geolodzy mówili, że w Polsce nie ma takich złóż łupków, które by pozwalały na opłacalne wydobycie gazu. Koncerny wycofują się nie dlatego, że nie ma dla nich dobrego prawa, tylko dlatego, że wiedzą już, że jest to biznes nieopłacalny – mówiła Grzybek.

 

Tych oto stwierdzeń z ust szefowej Zielonych nie mógł dłużej słuchać obecny w studio redaktor Marcin Wolski.Świat jest brutalną walką neokolonializmu i imperializmu. Załóżmy sobie, że łupki w Polsce są i wielkie imperium obok nas płaci gigantyczne pieniądze na to żeby utrącić łupki, które dałyby nam samowystarczalność Myślę tutaj o Rosji. Druga sprawa to jest neokolonializm, czyli zmuszanie krajów biednych żeby inwestowały ogromne pieniądze w nowe technologie, na które ich nie stać. Przy czym muszą tez płacić haracz do unijnej j kasy za rzekome zanieczyszczenia. To powoduje, że my nie jesteśmy w stanie się zmodernizować. Ponadto jeśli większość świata, kraje rozwijające się się plus czyli USA i Chiny nie przestrzegają żadnych norm to jaki jest sens, że my cokolwiek oszczędzamy? – pytał Wolski.

A co Agnieszka Grzybek sądzi o odejściu Krzysztofa Kiliana ze stanowiska szefa Polskiej Grupy Energetycznej? – Ta dymisja była wymuszona ze strony rządu. Na czym polega oś sporu? Ponieważ, PGE sprawdziła, że rozbudowa elektrowni w Opolu nie będzie rentowna jeśli postawi się kolejny blok węglowy., Ja uważam, że szef PGE słusznie podał się do dymisji, bo inaczej musiały wziąć na swoje barki odpowiedzialność za podjęcie nierentownej decyzji narażającej spółkę na straty, za co potem mógłby otrzymać zarzuty prokuratorskie – mówiła przewodnicząca Zielonych.

Co Marcinowi Wolskiemu odpowiedziała Agnieszka Grzybek?

Posłuchaj całej rozmowy!

http://www.radiownet.pl/publikacje/spor-o-lupki-szefowa-zielonych-kontra-marcin-wolski

tk, Radio WNET

 1. Irena
  | ID: 7452cdb8 | #1

  Jakaś nienormalna ta przedstawicielka Zielonych. Zablokowali kiedys rozbudowe Elektrowni i dalej blokuja,oszczerstwa rzucajac na amerykańskie firmy konsultingowe.A pan Wolski winien wyprosić ze studia,to nieudolne stworzenie
  .Czym zasłuzylismy na takich kiepskich Zielonych urzędników??

 2. henry
  | ID: febd158d | #2

  Zarzuty prokuratorskie mogą otrzymać oszołomy, które chcą na każdym domu stawiać wiatraki. Śmiechu warte!!!.

 3. dzidzia
  | ID: 3a7da72b | #3

  Zajebiste koraliki !ostatni szyk nie ma co.. Nierentowne to sa i zawsze będą niszczące bezpowrotnie ekosystem -w tym masowo całe roje pszczół- niemieckie straszydła stojące dla grupy cwaniaczków powiązanych z przekupnymi urzędasami Cel jest jeden- nabicie sobie i powiazanym w proceder gigantycznej kasy w krótkim czasie kosztem całego społeczeństwa pod cynicznym hasłem brzmiacym niczym napis na bramie do Auschwitz „zielona energia” żenada ! Dotyczy to także chorej fotowoltaiki z technologią sprzed ponad stu lat za gigantyczne pieniądze także z niemiec !w naszym klimacie Patologia totalna!
  Każcie teraz tym „ekologicznym ” niech teraz kręcą tymi śmigłami co juz nastawiane może się na coś wreszczie przydadzą

Komentarze są zamknięte