Sprawa Kostuś – NTO może zakończyć się ugodą

Niezależna Gazeta Obywatelska2

Sąd-sprawa-Kostusia2Dziś przed Sądem Okręgowym w Opolu miała się odbyć pierwsza rozprawa w głośnej sprawie wicemarszałka Tomasza Kostusia, który pozwał NTO za naruszenie dóbr osobistych  po artykule „Odlot Marszałka”. O sprawie pisaliśmy już na NGO. Na początku rozprawy wyszło, że strony planują podpisać  ugodę. Pełnomocnik Tomasza Kostusia, adwokat Igor Janik oświadczył, przy aprobacie NTO, że strony planują się porozumieć. Sąd przychylił się do wniosku obu stron i wyznaczyła termin 21 dni na zawarcie ugody, która najprawdopodobniej zostanie ustalona przed sądem. Tyle działo się dziś na rozprawie.

Warto odnotować, że na wokandzie pojawiły się tacy świadkowie Tomasz Kostusia jak: Ireneusz Hebda, Edward Kinder, Jolanta Paszkiewicz, Grzegorz Szymański, Arkadiusz Tkocz. Po rozprawie poproszony o komentarz wicemarszałek Kostuś stwierdził, że:  – „Póki proces trwa nie chcę komentować sprawy”.

tk

  1. Irena
    | ID: 6a29ce17 | #1

    Ciekawe,czy Sad podzieli zdanie Kostusia.Ja mam wrazenie,ze jest na przegranej pozycji.A ilu świadków przeniosło się z urzędu do sądu?? Blizej celi.

  2. Zgryźliwy
    | ID: 39bd7196 | #2

    Sędzina przychyliła się do wniosku? Tzn., że do orzekania w tej sprawie powołana została żona sędziego?

Komentarze są zamknięte