Wszystkich Świętych to nie halloween!

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Logo Piotr Skarga InstytutPierwszy listopada to w naszej katolickiej tradycji dzień Wszystkich Świętych. Wielowiekowe święto, przyjęte przez naszych przodków dla oddania czci męczennikom, którzy złożyli swoje życie w imię wiary w Chrystusa.

To w istocie radosny dzień – przypomnienie, że każdy z nas ma szansę na życie wieczne. Po nim następuje Dzień Zaduszny, kiedy to udajemy się na groby bliskich, zapalamy znicze…

Dla wielu z nas te słowa to oczywistość. Jednakże współcześnie na naszych oczach rozgrywa się walka o zastąpienie listopadowego święta czymś zupełnie obcym. Próbuje się stworzyć „nową, świecką tradycję”.

Puste dynie z wykrojonymi dziurami, dzieci przebrane za potwory i czarownice, twarze wymalowane białą farbą i pokryte imitacją krwi – tak wygląda pogańskie i przez to antychrześcijańskie „halloween”.

Piszę ten list, gdyż liczę na Waszą o pomoc w walce o zachowanie tradycyjnego, katolickiego charakteru świąt z początku listopada.

Instytut Ks. Piotra Skargi rozpoczął kampanię promowania tradycyjnego charakteru świąt.

Odwiedzając stronę swiatlofatimskie.pl, każdy może powierzyć swoje intencje wstawiennictwu Matki Bożej. Może też przyłączyć się do modlitwy za dusze tych, którzy już odeszli. Symbolem naszych modlitw są wirtualne świece: siedmiodniowa, trzydziestodniowa i wieczysta.

Wasze prośby i podziękowania do Fatimskiej Pani zostaną objęte modlitwą sióstr zakonnych. W przesłanych intencjach odprawiona będzie także Msza święta. To tylko niektóre z korzyści, które czekają na każdego, kto zapali świecę na stronie.

Właśnie w tych wyjątkowych dniach liczę na Waszą pomoc w przypominaniu o tym, czym jest uroczystość Wszystkich Świętych i jak ważne jest korzystanie z pośrednictwa błogosławionych i świętych patronów w wypraszaniu łask dla naszych rodzin, Ojczyzny i całego świata.

Dzień, który w okresie komunizmu starano się przemianować na „Święto Zmarłych”, teraz próbuje się zastąpić antychrześcijańskim „halloween”!

Niech aktywne włączenie się w kampanię i zapalenie świecy na stronie swiatlofatimskie.pl będzie naszą odpowiedzią na tego rodzaju próby!

W zbliżającym się dniu Wszystkich Świętych życzę Wam spokoju, obfitości łask Bożych oraz opieki świętych patronów.

W Jezusie i Maryi
Sławomir Olejniczak
Prezes Instytutu Ks. Piotra Skargi

P.S. Nie pozwólmy, aby uroczystość Wszystkich Świętych zamieniono w halloween! Pamiętajmy, że wszyscy święci patroni służą nam swoim wstawiennictwem, szczególnie teraz, gdy obchodzimy ich uroczystość, dlatego warto zapalić świecę i zwrócić się do nich o orędownictwo. Wystarczy wejść na stronę swiatlofatimskie.pl.

  1. Irena
    | ID: 565e669c | #1

    Bardzo mądry list.I na czasie.Zapalmy świece.Zwracajmy się do zmarłych o orędownictwo.Halloween,to pusta dynia.świeckość.

Komentarze są zamknięte