Katecheza poświęcona odczytywaniu Nowego Testamentu w świetle Starego Przymierza

Niezależna Gazeta Obywatelska3

Msza trydencka fot. NGOChcących pogłębić swoją znajomość prawd biblijnych w kończącym się powoli Roku Wiary zapraszamy na katechezę poświęconą odczytywaniu Nowego Testamentu w świetle Starego Przymierza.

Wygłosi ją ks. Ryszard Kościelny, proboszcz parafii Matki Boskiej Śnieżnej w Dąbrówce Dolnej. W poprzednim roku szkolnym prowadził cykl konferencji PIĘKNO WIARY W SZTUCE… I NIE TYLKO, na których omawiał katolicką symbolikę zawartą w dziełach sztuki sakralnej i przybliżał historię najbardziej znanych relikwii chrześcijaństwa.

Katecheza odbędzie się w niedzielę, 27 października, o godz. 17.00 w salce na I piętrze Katedralnego Domu Katechetycznego w Opolu. Po niej – w pobliskim kościele św. Sebastiana – ks. Ryszard będzie sprawować Mszę świętą w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego (godz. 18.30)

Zapraszam Państwa serdecznie i zwracam się z prośbą o jak najszersze rozpowszechnienie informacji o tym wydarzeniu wśród znajomych. Od frekwencji będzie zależało, czy odbędą się następne katechezy.

Jacek S. Sitarczuk
 1. Irena
  | ID: e094c15e | #1

  Ogłoszony -Rokiem Wiary 2013- zastanówmy się, jak go przezyliśmy. Właściwie, jak Przeżywamy. Katechezy wzmacniają nas, wiec korzystajmy z ich dobrodziejstw.

 2. Andrzej Z.
  | ID: 2a6bb4f5 | #2

  Piękne zdjęcie przy tym tekście. Odprawiający na nim Kapłan to członek Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X, potocznie FSSPX. A Jego przełożony gości już w tą środę w Opolu i wygłosi piękny wykład również.

 3. gosia
  | ID: 449d31c8 | #3

  Mogę podzielić się świadectwem.
  Rok temu Pan skierował mnie do wspólnoty, w niej powołał do modlitwy o pomoc duszom czyśćcowym. To i wiele innych „spraw Bożych” w moim życiu wydarzyło się w szybkim tempie w tym Roku Wiary.
  Jestem żoną i matką.
  A Jezus przyszedł do mnie trzy lata temu. Te dni teraz są rocznicowe.
  Wspaniale jest być blisko Boga.

Komentarze są zamknięte