Czy Sejm RP usankcjonuje Polską III Rzeczpospolitą Ludową?

Redaktor50

SłomkaPosłowie przyjęli uchwałę upamiętniającą przypadającą w tym roku 50. rocznicę śmierci sierżanta Józefa Franczaka, ps. Lalek, ostatniego poległego w boju partyzanta polskiego podziemia niepodległościowego.

W głosowaniu uchwały okazało się, że zjednoczona „lewica” – tj. SLD i Twój Ruch Palikota – głosowały przeciwko.

Komuniści dalej utrzymują swoje widzenie totalitaryzmu okraszając je obecnie dodatkowo tym, że ofiary LWP pod Lenino były związane dyrektywami Stalina. Komuniści twierdzą, że ktoś tam nie zgłosił się na czas „u Andersa”, itd. Takie widzenie tamtej rzeczywistości wybiela przy okazji komunistycznych zbrodniarzy pokroju Wojciecha Jaruzelskiego czy politruków 1 DP LWP, np. Minca, Zambrowskiego czy Ochaba.

Jednocześnie wszystkie kluby parlamentarne poparły dalsze prace nad  poselskim projektem uchwały w sprawie uczczenia 70. rocznicy bitwy pod Lenino (druk nr 1839) autorstwa SLD. Komisja po kosmetycznych poprawkach zarekomendowała Sejmowi RP przyjęcie tej uchwały, która będzie najpewniej używana dla ochrony blisko 1000 pomników „wdzięczności Armii Czerwonej” (z warszawskimi śpiącymi włącznie) albowiem zdecydowana większość stojących jeszcze komunistycznych monumentów przedstawia „radosny” uścisk krasnoarmiejca oraz żołnierza Ludowego Wojska Polskiego. Jakoś nie wydaje mi się realne „odpiłowanie” z monumentów jawnych okupantów od żołnierzy LWP.

Już niedługo z rechotem komuniści będą na podstawie tej uchwały bronili komunistycznych symboli dając przy tym „wymiarowi sprawiedliwości” III RP nową „amunicję” przeciwko tym, którzy chcą się w końcu pozbyć „komunistycznych pamiątek”. W prawdzie uchwała nie ma charakteru ustawy, ale doskonale wpisuje się w potrzeby apologetów PRL.

Projekt uchwały SLD po I czytaniu w dalszym ciągu jest nieadekwatny do historycznych faktów. 1 DP im. „Kościuszki” stanowiła formację, która już od 1944 roku zwalczała żołnierzy PPP – w tym Niezłomnych, np. takich … jak sierżant Józef Franczak, ps. Lalek. Politrucy – Minc czy Ochab i.in. – wpajali 1 DP LWP komunistyczne brednie mając równocześnie świadomość katyńskiego ludobójstwa. Zupełną aberracją jest sformułowanie z ostatecznej wersji uchwały w sprawie Lenino (druk 1852 Sejmu RP VII kadencji), że polscy kombatanci – niezależnie z której strony nadchodzili „do kraju” – zasługują na szacunek. Czy to oznacza, że na szacunek zasługuje, np. Jaruzelski, bandyci z Gwardii Ludowej / Armii Ludowej czy funkcjonariusze UB czy KBW ścigający patriotów?

Wzorem sformułowania z komunistycznego projektu uchwały warto przypomnieć, że niektórzy kombatanci (np. Witold Pilecki) „przyszli” z Zachodu wprost do więzień komunistycznych katów – wywodzących się przecież właśnie m.in. z Ludowego Wojska Polskiego tworzonego w ZSRR.

15 lipca 1943, w rocznicę bitwy pod Grunwaldem, żołnierze 1 DP LWP złożyli przysięgę. Rota przysięgi zobowiązywała m.in. do dochowania „wierności” sojuszniczej Związkowi Radzieckiemu i dochowanie „braterstwa broni sojuszniczej Czerwonej Armii”. W tym aspekcie warto wspomnieć gremialną odmowę żołnierzy Legionów złożenia przysięgi na wierność Wilhelmowi II czy uznawanie przez liczne kraje zachodnie, że złożenie przysięgi na wierność III Rzeszy przez „cudzoziemskie” formacje Wehrmachtu wiązało się z wyrokiem za kolaborację po zakończeniu ostatniej wojny światowej.

W czerwcu 1943 Wódz Naczelny i premier RP gen. Władysław Sikorski uznał wojsko Berlinga za polską dywizję komunistyczną o charakterze dywersyjnym. Samego jego twórcę za zdrajcę, który zdezerterował z Wojska Polskiego. Warto podkreślić, że na szacunek zasługują ci kombatanci, którzy z tego komunistycznego wojska uciekli tuż po przekroczeniu przedwojennej granicy RP. W nocy z 12 na 13 października (w 1. rocznicę bitwy pod Lenino) „Zbuntował się 31 pułk piechoty ze składu 7 dywizji II Armii LWP, niedawno sformowany i stacjonujący pod Krasnymstawem i poza dowódcą oraz 180 żołnierzami przeszedł z bronią w ręku w lasy janowskie”(…). Dezercja była przygotowana przez komórkę konspiracyjną występującą pod nazwą „Robotnicze Siły Zbrojne”, symbolem jej a zarazem znakiem porozumiewawczym był zielony listek albo trójkąt.” Z komunistycznego wojska zdezerterowało 667 ludzi – w tym 2 oficerów (dowódca 10 kompanii szkolnej podporucznik Studziński i oficer sztabu pułku podporucznik Głowal) i kilkudziesięciu (około 80) podoficerów.

Tych patriotów – SLD i Twój Ruch Palikota – nie chcą przypomnieć ani upamiętnić!

Jasno sprzeciwiłem się fetowaniu przez SLD rocznicy Lenino w Sejmie RP. Polegli w tej bitwie Polacy są corocznie upamiętniani w miejscu śmierci. To jest zupełnie wystarczające. Towarzysz Miller postanowił wykorzystać Lenino i tam poległych do bieżącej walki politycznej z patriotami, tj. 2-gim i 3-cim pokoleniem żołnierzy PSZ na Zachodzie, AK, NSZ, itd. Stąd dziwi mnie spolegliwa postawa posłów PiS, którzy w komisji pracowali nad projektem uchwały w sprawie Lenino mając świadomość … jak Sojusz i Twój Ruch Palikota głosowali nad uchwałą upamiętniającą przypadającą w tym roku 50. rocznicę śmierci sierżanta Józefa Franczaka, ps. Lalek.

Jeśli w czasie głosowania „leninowskiej” uchwały autorstwa SLD posłowie patriotyczni co najmniej nie wstrzymają się od głosu w sposób naturalny i realny postawią się „w miejscu gdzie stało ZOMO” i doprowadzą do największej wpadki parlamentaryzmu III RP dotyczącej polityki historycznej.

Adam Słomka
Przewodniczący KPN-Niezłomni,
poseł na Sejm RP (1991-2001)

 1. kominiarz
  | ID: 043786f5 | #1

  Nie mam nic przeciwko utrwalaniu pamięci o krasnoarmiejcach. Pamięć o ich „gierojstwie i wyzwalaniu Polski” powinna być jednak o takim zabarwieniu jak ostatnio pomnik studenta w Gdańsku. Jest to wprawdzie w jakimś stopniu zaśmiecanie ulic czerwoną zarazą, ale oddaje prawdę o „gierojach” i utrwala w narodzie „przyjaźń” sowiecko- polską tak, jak powinna ona wygladać w stosunku do zaborcy i okupanta.
  Nie spodziewałem się w Sejmie innego zachowania po byłych PZPR owcach i po lewackich zboczeńcach Palikota. Niczym nie zaskoczyli, bo przecież wiadomo kim są. Dla mnie bardziej bulwersujace jest gloryfikowanie „opozycjonistów” z Solidarności, którzy niczym się od tej czerwonej i lewackiej hołoty nie różnią. Oj przepraszam…. różnią się. Oni są jeszcze gorsi, bo nie ma większej szmaty od tego, który przyjaciela udaje i nóż w plecy wbija. Dlatego zanim co niektórzy zaczną chwalić i wspominać „biedaj zupki” dla ubogich idiotów zacnego „opozycjonisty”, to niech najpierw przeczytają co w swoich książkach naczelny kucharz „wolnej Polski” pisał o niepodległościowym podziemiu zbrojnym. Ciekawe czy zacny Jacek Kuroń wychodziłby 1 marca z Sejmu razem z SLD, czy dalej paliłby dobrotliwego głupa.
  Brawo A. Słomka! Mówi bez ogródek całą prawdę prosto w ryj czerwonym. Pewnie zaraz odezwą się alergicy na słomkę i zaczną swoją demagogię -:)

 2. Eleonora
  | ID: a07b498b | #2

  @kominiarz

  Kominiarzu zastanów się Pan, czy pomnik ten nie powinien stanąć w jakimś polskim mieście?
  Zamiast popieranego przez ” niezłomnych kpnowców” Narutowicza?
  A na nim uwiecznione powinno być żołdactwo dwóch najeźdzców…
  Nooo, nie wiem czy Danzing jest odpowiednim miastem?
  I jeszcze miejsce postawienia tego dzieła.
  Ulica Zwycięstwa ( nad hitlerowskimi niemcami), tuż obok czołgu, fakt ruskiej produkcji, ale z polską załogą w środku….
  Nie wiem czy pan wie, ale jest to autentyczny czołg dowodzony przez por. Miazgę.
  Jako pierwszy wjechał do miasta 1945 roku…
  Jest na nim tabliczka
  „Pomnik czołg T-34/76 z I Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte, który w marcu 1945 r. walczył o powrót Gdańska do Macierzy”.
  Czy patrioci piejący z zachwytu nie robią dobrze pani Steinbach?!
  WŁączają się do chórku ” poszkodowanych Niemców”, którzy nigdy niczego złego nie uczynili…
  Gwałty?!
  Jakie znowu gwałty? Toż to robota tej azjatyckiej dziczy i ich koalicjantów….
  Jak podaje film ” Nasze matki, nasi ojcowie”….kulturalny naród….

  Pan Słomka bardziej nienawidzi ruskich, niż kocha Polaków, to jasne.
  Mówić o abberacji w przypomnieniu, że
  „polscy kombatanci – niezależnie z której strony nadchodzili „do kraju” – zasługują na szacunek.”
  Polacy którzy walczyli na wszystkich frontach- zasługują na szacunek.
  I nie ma nic do rzeczy, że tuż za nimi ( NKWD, nie brało udziału w bezpośrednich potyczkach) szli Mince, Romkowskie i inne gnidy?!
  To wina żołnierza polskiego?
  Cóż to za odpowiedzialność zbiorowa?
  Talmudyczne myślenie.
  To Pan był u władzy kiedy po świecie chadzali wyżej wymienieni.
  I co pan z tym zrobił?
  Pozbawił ich pan poseł nieuprawnionych, honorowych tytułów?!
  A, jesli mamy osądzać w podobny panu sposób, to pytam:
  – czym Adam Słomka opozycjonista, różni się od Jacka Kuronia, z lat dziewięćdziesiatych?
  Szli rączka w rączkę….

 3. kominiarz
  | ID: 043786f5 | #3

  @Eleonora
  Przeciąg. Niby przewiać może i na zatoki jest szkodliwy, ale w tym wypadku ma jedną cudowną zaletę – dzięki temu przewiewowi jednym uchem wpada, a drugim wylatuje -:)
  Nie działają na mnie tego typu chore demagogie jakie Pani tutaj uprawia. Nawet jeśli w wielu sprawach należałoby przyznać Pani rację, to błędem jest robienie tego, bo jest to celowy zabieg uprawianej demagogii. Tak, ja się z większością tego co Pani pisze zgadzam, ale z każdym z punków z osobna. Z całością wymieszaną za pomocą Pani „miksera” już nie. Nie ulegam tego typu zabiegom socjotechnicznym -:) Przykro mi, ale nie przekona mnie Pani.
  PS.
  Odniosę się jedynie do Pani słów: „A na nim uwiecznione powinno być żołdactwo dwóch najeźdźców…”
  Zgadza się, że należy się potępienie gwałtów dokonanych przez obu agresorów. Miedzy tymi dwoma gwałcicielami istnieje jednak podstawowa różnica – jeden z nich słusznie potępiany był od samego początku i nadal jest potępiany. Drugi natomiast od samego początku przedstawiany był nam jako sojusznik, który nas od gwałtu wyzwolił. Działo się tak przez dziesięciolecia, a teraz kiedy chcemy nazwać gwałciciela i bandytę po imieniu, to nam się tego zabrania i nakazuje oddanie mu szacunku za to że naszą dupę od innego gwałciciela obronił, a potem sam wydmuchał i jeszcze po ryju dał. Jednemu z gwałcicieli już napluliśmy odpowiednio w twarz i w pamięci naszej gwałcicielem pozostanie. Teraz czas na drugiego z bandytów, bo przez lata nie wolno nam było nawet słowa złego powiedzieć.

 4. Eleonora
  | ID: a07b498b | #4

  Przeciag ma jeszcze jedną zaletę
  Jak mawiał stary Lec

  ” Umysł miał otwarty
  Niestety na przestrzał”

  Pan przemyśli co napisałam i co mi pan odpisał

  Nie chwalę Armii Czerwonej, bronię jedynie przed taką interpretacją, że Niemcy byli kulturalniejsi od tamtych…
  Taka teza dzisiaj zaczyna robić furorę pośród ( pseudo) historyków, więc i pańska teza
  „jeden z nich słusznie potępiany był od samego początku i nadal jest potępiany”- upada.

  Prawda o niemieckich kobietach bywa znacznie nieprzyjemniejsza:

  http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=675114

  Nie wolno stawiać pomników okupantów obok naszych bohaterów
  ( a że przyszli ze wschodu- ich wina, czy polityki sprzymierzonych?)
  Europejczycy niekoniecznie znają naszą prawdziwą historię.
  Ale to są moje ” chore demagogie”
  To pan jest patriotą.
  Co daje po mordzie na prawo i lewo:))

 5. kominiarz
  | ID: 043786f5 | #5

  @Eleonora
  Nie będę się z Panią licytował o patriotyzm. Zresztą chyba w niczym Pani nie nie ujmuję patriotyzmu? Tyle, że z tym patriotyzmem, to bywa różnie i patrząc od strony tych przybywających ze wschodu, to i oni uważali się za patriotów mordując w ubeckich katowniach niepodległościowe podziemie. Skoro już o bohaterstwie przybywających ze wschodu mowa, to ciekawe co Pani powie naszych rodzimych „wyzwolicielach” z AL? Oni również brali udział w powstaniu warszawskim. Jaki to był udział, to posłucha Pani Leszka Żebrowskiego, albo poczyta jego najnowszą książkę „Walka o prawdę”. Czy nie stawia ich to w jednym szeregu z sowieckim okupantem? No i żeby nie było – nie mówię tutaj o szarym żołnierzu, mięsie armatnim spod Lenino (na ten temat wypowiadałem się już tutaj na forum).
  „Nie chwalę Armii Czerwonej, bronię jedynie przed taką interpretacją, że Niemcy byli kulturalniejsi od tamtych…” Co do tych Pani słów, to nie uważam, by teza ta była tezą historyków i była tezą, która akurat dzisiaj robi furorę. To samo można było usłyszeć 40 lat temu. Zresztą wystarczy posłuchać ludzi, którzy w tamtych czasach zetknęli się najpierw z jednym okupantem, a potem z drugim. Ciekawe dlaczego mówią tak samo jak ci „pseudo historycy”. Nie bronię tutaj z kolei w niczym germańskiego buta i nie dodaję im kultury. Znane mi są też „wyczyny” niemieckich kobiet. Ja to po prostu widzę tak. Jedni drugim w niczym nie ustępywali. Tyle tylko, że przybysze ze wschodu to była istna dzicz i tak była przez polską ludność odbierana. Nie pomniejsza to oczywiście okrucieństwa germańców.
  PS.
  Co do mojego patriotyzmu „tego co to daje po mordzie na prawo i lewo” to dla mnie jest to proste – jeśli ktoś zasłużył na danie w mordę, to nieważne czy jest na prawo czy lewo. Jak ktoś jest świnia, to na to zasłużył bez względu po jakiej jest stronie.

 6. Eleonora
  | ID: a07b498b | #6

  Panie, a gdzie ja piszę o mordercach z UB?!
  Gdzie pan widzi ich wybielanie?!
  Mówię o zołnierzu, mięsie armatnim, jak pan się wyraził, którego usiłuje się spotwarzyć….
  Nie rozumię pańskich słów odnoszących się do niemieckich nazistów?
  Broni ich pan czy gani?
  Dzicz proszę pana przyszła z obu stron.
  Bo dziczą nalezy nazywać ludzi, którzy zostali owładnięci jakąś chorą ideologią.
  W imię której mordowali, gwałcili i okradali.
  Jedni drugich byli warci.
  I tyle.

  Jeszcze wracając do tego pomnika.
  Znamienne, że naprzeciw tego pomnika, stoi budynek, na którym odnajdziemy taki napis:

  „W tym gmachu faszyści niemieccy w latach II wojny światowej używali zwłok ofiar zbrodni przeciwko ludzkości, osób straconych w więzieniu w Królewcu i Gdańsku, pacjentów okręgowego zakładu zdrowotno-opiekuńczego w Kocborowie i więźniów obozu koncentracyjnego Stutthof jako surowca do produkcji mydła. Ludzie ludziom zgotowali ten los”.

  czyli tak jak pisałam:
  obie ideologie były nieludzkie i dzikie.
  Pozdrawiam pana.

 7. Irena
  | ID: fd1993b1 | #7

  Dzieki za komentarze pp @Eleonora i @kominiarz.A pan Słomka, proszę, niech pisze,to co zna,co autentyczne. Tez dzięki.

 8. kominiarz
  | ID: 043786f5 | #8

  @Eleonora
  No i widzi Pani…. doszliśmy do sedna. Nie trzeba było od razu prosto z mostu i rzeczowo napisać co na sercu, a nie zawijać słomkę w papier toaletowy i całe te zbędne opakowanie? Tak jak napisałem wcześniej – w większości z Panią się zgadzam, ale nie ze zmiksowaną całością :) Zatem niezrozumienie czy demagogia? -:)
  Powtórzę jeszcze raz – jednemu z bandytów przez całe dziesięciolecia napluliśmy odpowiednio w twarz i mamy prawo nadal wytykać to, co nam zrobił. Dlaczego nie możemy tego samego z drugim zbirem, na którego przez dziesięciolecia nie mogliśmy marnego słowa powiedzieć i musieliśmy za przyjaciela uważać? Jeden miał na wizytówce swastykę, drugi sierp i młot. Na jedno można splunąć, a na drugie nie wypada?

 9. Eleonora
  | ID: d85c06e9 | #9

  @kominiarz

  Dziekuję za zrozumienie.
  To nie demagogia, ale fakty.
  faktem jest, że tym pomnikiem wkładamy palce pomiędzy brunatny młot, a czerwony sierp….
  Po co nam to?
  Niech Niemcy udowadniają światu, że byli ” bardziej ludzcy” od sovietów.
  My im w tym nie pomagajmy.
  Ot, co.

 10. kominiarz
  | ID: 043786f5 | #10

  Eleonora :
  @kominiarz

  To nie demagogia, ale fakty.
  faktem jest, że tym pomnikiem wkładamy palce pomiędzy brunatny młot, a czerwony sierp….
  Po co nam to?
  Niech Niemcy udowadniają światu, że byli ” bardziej ludzcy” od sovietów.
  My im w tym nie pomagajmy.
  Ot, co.

  Po co nam to? A chociażby po to, żeby w świadomości młodych Polaków szubrawcy i gwałciciele nie pozostawali nadal dzielnymi gierojami. Mamy prawo mówić prawdę. Odwrócę znaczenie słów: niech sowieci udowodnią, że nie byli tacy sami jak Niemcy. Z Niemcami poradzimy sobie w inny sposób.
  No a jak już o wilku mowa, to nie trzeba zbytnio szukać. Dzisiaj na Onecie:
  http://wiadomosci.onet.pl/prof-andrzej-nowak-malo-kto-w-polsce-wie-ze-ta-zbrodnia-w-ogole-miala-miejsce/eysqh

 11. Eleonora
  | ID: d85c06e9 | #11

  @kominiarz

  Co w tym artykule odnajduje pan odkrywczego?
  Że ruskie wojsko gwałciło kobiety?
  Wiemy o tym, podobnie jak niemieckie….
  Myśli pan, ze młodzi ludzie o tym nie wiedzą?
  Niech pan nie będzie taki do przodu, bo zapewniam pana, że wiedzą… wiedzą…
  Wiedzą także o żydach witajacych armie czerwoną, sterczących z kwiatami u bram miast
  O gotowych listach osób przeznaczonych do wywózki na sybir, tacy to byli sąsiedzi…
  Dlaczego pan artysta nie zechciał zrobić takiego pomnika by wyrazić swój sprzeciw wobec zakłamywania historii?!
  Dlaczego pan artysta nie zrobił pomnika roztrzaskanych dzieci przez banderowców?!
  Pan historyk (?) z IPNu, pan Motyka twierdzi, że taki pomnik „ma niskie walory estetyczne, jest zbyt dosadny”?!
  Dlaczego nie zrobił pomnika dzieci zamojszczyzny, porywanych, mordowanych jeśli nie spełniały „aryjskich warunków”?!

  Długo by wyliczać.
  Krzywd dokonanych na moim Narodzie jest wiele… tylko kto się o nie upomni?!
  Skoro dla patryjotów niemiecka kobieta jest ważniejszą od polskiej….
  ( byleby dowalić ruskim)
  Kończę dyskusję
  Pozdrawiam.

 12. kominiarz
  | ID: 043786f5 | #12

  No a Pani jak widać dalej uprawia swoją demagogię, wobec czego również uważam dyskusję za zamkniętą -:)
  Potrafi Pani coś walnąć prosto z mostu i na jeden temat, czy już zawsze tak wszystko miksuje i miesza? Nie uważam tego za dobry sposób na zrobienie komuś siana we łbie. Są znacznie lepsze metody. Być może i odnosi to skutek, ale na mało rozgarniętych -:)
  Pozdrawiam i bez odbioru :)

 13. Eleonora
  | ID: b8768fb5 | #13

  W rozmowie z „Rzeczpospolitą” prof. Nowak.

  Pytany, czy Gdańsk był dobrym miejscem, aby postawić taki pomnik, odpowiada: „Tak. W Gdańsku po nadejściu Armii Czerwonej zgwałcono chyba każdą kobietę”.

  Taaa, ale wczesniej zamieszkałe tam kobiety polskie wywieziono na wczasy do Auschwitz

  Siano w głowie albo się ma albo trzeba poprosić o uzupełnienie.

 14. kominiarz
  | ID: 043786f5 | #14

  No jak widać, to niektórzy mają jeszcze we łbie nadmiar sieczki из советского колхоза, którą natłoczono im za czasów ” польско советской дружбы” i teraz próbują ją wciskać w nasze głowy. Dziękuję, ale nie skorzystam z tego uzupełnienia -:)
  Germańskie skurwysyństwo jest nam dobrze znane i nigdy go nie pomniejszaliśmy. O sowieckiej „przyjaźni” natomiast do niedawna nie wolno było mówić, a teraz jak widać usiłuje nam się sugerować, że jest to niewygodne. Lepiej wujaszka nie drażnić? Sądzę, że w opinii wielu tutaj tacy „światli myślą” i poprawni politycznie jak Eleonora skompromitowali się na tyle, że powinni już zamilczeć. Niech zostawią te siano sowieckie we własnych głowach. Dla mnie gest studenta w Gdańsku był słusznym policzkiem należącym się od ponad 60-ciu lat. Tak trzymać!
  PS.
  Wracając do sedna, czyli do powyższego artykułu należałoby sobie zadać pytanie, na ile demagogia tego typu jest walką z Adamem Słomką, a na ile próbą usiłowania natłoczenia nam do głów sowieckiej sieczki i o co tutaj chodzi. Dawniej próbowano nam wmawiać, że Katyń to zbrodnia Niemców. Dzisiaj w inny sposób usiłuje się zamazywać sowieckie „dokonania”. Zaznaczam tutaj – nikt nie zapomniał o niemieckich zbrodniach i nikt ich nie pomniejsza, tak jak chce się to robić z drugim gwałcicielem.

 15. Eleonora
  | ID: b8768fb5 | #15

  @kominiarz

  A wie pan, że tym wpisem udowodnił pan, że jest raczej idiotą, a nie narodowcem

  „W żadnym bodaj kraju nie przetrwała tak długo, jak w Polsce, spuścizna polityczna pierwszej połowy XIX stulecia; wiara w panowanie sprawiedliwości w stosunkach między narodami, w skuteczność dochodzenia swych praw słusznych przed bezstronną opinią europejską, określanie faktów historycznych jako „zbrodni” i „krzywd”, przekonanie o ostatecznem zwycięstwie „słusznej sprawy”, nieliczenie się z realnem ustosunkowaniem sił w życiu międzynarodowem i nierozumienie, że obrót każdej sprawy od wypadkowej tych sił przede wszystkiem zależy. To opieranie widoków politycznych na czysto iluzorycznych podstawach a wraz z niem skłonność do podejmowania działań politycznych bez ścisłego określenia celu i obliczenia środków – nazwano romantyzmem politycznym.”

  Zna pan autora?
  Czekam na odpowiedź.

  Wracając do meritum:
  W czasach kiedy Niemcy ( wcześniej wypłaciwszy się żydom) usiłują przedstawiać się jako naród poszkodowany, wypędzony, niesprawiedliwie osadzony…itp…
  A Rosjanie od 60 lat grają rolę zwycięzcy nad faszyzmem, uchodzić pragną za jedynego twórcę współczesnej Europy, jej prawowitym zarządcą…itp…
  Na naszych oczach przewartościowuje się przebieg II wś, jej głównych agresorów….itp…
  To pan wrzeszczy, że tak: niemcom należą się pomniki:)))

  no gdzie ja bronię armii czerwonej? no gdzie?
  Pajacu:(((

 16. Anonim
  | ID: 4ea44350 | #16

  Eleonora manipuluje po swojemu zawsze tam, gdzie chodzi o interes byłego Ludowego Wojska, nie wiedzieć dlaczego nazwanego Polskim, bo wszystkie akty z nim związane świadczą o jego antypolskim charakterze i podporządkowaniu armii sowieckiej. Pomniki ku chwale okupanta sowieckiego stoją. Eleonora zaś krzyczy niedorzecznie o Niemcach, by odwrócić uwagę od istoty sprawy poruszonej przez A. Słomkę . Nie dość tego, w chamskim, jak zwykle, stylu porównuje ona go do Kuronia, podczas gdy obaj byli na przeciwnych biegunach politycznej opozycji. Cały ten kogiel-mogiel, jak słusznie zauważył kominiarz, nie da się logicznie obronić, poza jednym argumentem, wspomnianym wyżej – naruszone zostały interesy i „honor” LWP oraz Krasnej Armii.

 17. kominiarz
  | ID: 043786f5 | #17

  @Eleonora
  Koń by zarżał ze śmiechu gdyby to przeczytał -:)
  Widzę, że skoro brakło już konkretnych argumentów dla obalenia słów przeciwnika, to zaczyna się atak osobisty. Idiota, pacan…? No bardzo mi miło -:) Czyżby nerwy zaczynały Szanownej Pani puszczać? No to ja muszę Panią zmartwić – na prawdę nie ulegam jakiejkolwiek manipulacji. Jest to moja cecha zawodowa, którą bardzo sobie cenię i musi się Pani albo uodpornić, albo nabyć większych zdolności w tym co robi. W przeciwnym razie nerwy częściej będą puszczały.
  Szczytem bezczelności jest jednak w uprawianiu tak chorej demagogii cytowanie Romana Dmowskiego. To tak jakby komuniści cytowali Biblię chcąc przekonać społeczeństwo do ideologii marksistowskiej. Profanację Pani tutaj uprawia Droga Pani. Wstyd!
  Gdzie broni Pani Armii Czerwonej? Ano w tym koglu moglu jak to „Anonim” określił i lamencie kiedy to student w Gdańsku śmiał wyrazić „szacunek” Krasnej Armii i uraził wujaszka Wanię. Komuś, kto potępia „dokonania” sowietów nawet na myśl taka krytyka by nie przyszła. Pani natomiast nie tylko krytykuje piętnowanie sowieckiego gwałciciela, ale mąci i matacze wtrącając o Niemcach, tam gdzie o Ruskich się mówi. To na prawdę nie odnosi skutku. Proszę uwierzyć i inaczej spróbować :P

 18. Eleonora
  | ID: 9601eeea | #18

  @kominiarz

  Pan posiada jakieś (rozumowe) cechy zawodowe?
  Pan potrafi wrzeszczeć, uchodzić za narodowca.
  Podstawy mysli narodowej pan chociaż zna?!?Rozumie pan co piszą jej twórcy?
  Wpierw nalezy zadbać o własny naród, a potem wystawiać pomniki okupantom.
  I tylko o to mi chodzi, o nie wkładanie łapy pomiędzy Rosjan a Niemców

  Ale pan jest za…. powiedzmy ” mały”

  Proszę się na chorego z niechęci człowieka nie powoływać, bo to wstyd….
  ( myślę o Anonimie)

 19. Eleonora
  | ID: 9601eeea | #19

  @Anonim

  Tam gdzie służą zwykli Polacy, tam jest polskie wojsko.
  Pan nigdy nie słuzył, więc pojęcia o tym nie ma
  Niezwykłym chamstwem jest poniewieranie polskim żołnierzem, tylko dlatego, że szedł od Lenino
  Wmawianie im zdrady, bo tuż za nimi szli Mince i Michniki.
  Pan nawet butów im nie wiąże!

  Opozycjoniści coście uczynili by oczyścić polskie wojsko doby wojny od NKWDowskich narosli?
  Kogo osądziliście kiedy byliście u władzy?
  No, Anonimie?

  Twój idol pan Słomka razem z ” nocną zmianą” kiedy Wałęsa przerażony ględził coś
  ” Panowie nie wiedzą jak oni są blisko”
  Stanął w jednym szeregu i zagłosował ZA ODWOŁANIEM rządu Olszewskiego.
  Potem to już było tylko gorzej…
  A wy zajęci byliście bieganiem po sądach we własnych sprawach.
  Wszak budowaliście tę IIIRP, nalezy się jak psu micha, no nie?

  Jak dobrze, że wybudował pan tę III RP, zdążył jeszcze wziąć nalezne ” odszkodowanie” za budowę tegoż raju… i zwiał za granicę
  Bogu niech będą dzięki!!!
  Jednego pajaca, opozycjonisty, co też wrzeszczeć o zdradzie wszystkich- tych spod Lenino, aż do zwykłych poborowych, potrafi
  choć swoich zdrajców oszczędnie broni…

  Smakowały panu kuroniowe zupki?!
  wszak on tyżżżż był opozycjonista jak się patrzy:)))

 20. kominiarz
  | ID: 043786f5 | #20

  No i niech tak pozostanie. Pani racja. Zawsze mnie uczono, że pewnym osobom przyznaje się rację i niech czują się szczęśliwi -:)
  Poza tym nie o rację mi tutaj chodzi, a o demaskowanie i odkłamywanie chorych teorii chorych ludzi.
  PS.
  Nie pomyślała Pani, żeby zostać Świadkiem Jehowy? Predyspozycje Pani ma. Mogę wystawić nawet referencje jak będą nawiedzać okolicę. Wykorzysta Pani swoje nawiedzenie w trochę inny sposób. Może ktoś się da zmanipulować. Tutaj niech Pani na to nie liczy. Jest Pani za…. powiedzmy „mała” -:)

 21. Eleonora
  | ID: 9601eeea | #21

  @kominiarz

  Za cienki jest pan na wystawianie referencji:)
  Je wystawiają ludzie poważni
  Żegnam.

 22. kominiarz
  | ID: 043786f5 | #22

  @Eleonora
  Rozumiem, że Pani uważa się za poważną? -:)
  No niech Pani przestanie, bo koń w stajni padnie ze śmiechu :))

 23. Anonim
  | ID: 4ea44350 | #23

  Gdy Antoni Macierewicz rozliczał Wojskowe Służby Informacyjne Eleonora rwała włosy z głowy i urągała Macierewiczowi od zdrajców i amerykańskich agentów, bo robił porządek z jej Ludowym Wojskiem. Ciekawe tezy na temat „zwykłych Polaków”, którzy wyrzynali swoich rodaków – polskich żołnierzy podziemia antykomunistycznego głosi Eleonora. To kolejna, antypolska tyrada faszerowana jadem komunistycznej propagandy rodem z Ludowego Wojska. Co innego bowiem skażeni propagandą zwykli żołnierze, którzy polegli czasem nawet nieświadomi celu, do którego zostali użyci, a których śmierć w ludzki sposób jest czymś karygodnym, co innego zaś ich dowódcy, a jeszcze co innego gloryfikowanie walk i bitew w których brali udział do rangi patriotycznych wydarzeń i miejsc uświęconych rzekomo polską chwałą, jak choćby Lenino. No i oczywista nieprawda, ze tam, gdzie służą zwykli Polacy, tam jest polskie wojsko, bo w Wermachcie też służyli, a nikt nie ośmieliłby się nazwać tej formacji polskim wojskiem. Coś krucho z mózgowiem u Eleonory, ale tak niestety jest z mózgiem zaprogramowanym przez woskowych trepów.

 24. Anonim
  | ID: 4ea44350 | #24

  ponieważ dziwne rzeczy dzieją się z niektórymi komentarzami na NGO,(widocznie sa obłożone jakimś zapisem) podaję jeszcze raz w zmienionej wersji:
  Coś najwyraźniej pomieszało się w mózgowiu Eleonory po dawce propagandy trepów z Ludowego Wojska. Nie rozróżnia ona zwykłego dramatu ludzi wprzęgniętych do obcej armii od próby gloryfikowania jej bojów i czczenia tych wydarzeń i miejsc, jak Leniono, jako miejsc rzekomej chwały rzekomo polskiego oręża. „Porąbało się” jej kompletnie, gdy pisze: ” Tam, gdzie służą zwykli Polacy, tam jest polskie wojsko”. Polacy służyli również w Wermachcie i nikomu na myśl by nie przyszło nazywanie tej formacji polskim wojskiem. Ludowa Armia wsławiła się zaś innymi „bojami”. Ci zwykli Polacy zwalczali prawdziwych polskich żołnierzy podziemia niepodległościowego. Potem zaś brali udział w pacyfikowaniu ludności cywilnej protestującej przeciwko narzuconemu przy ich pomocy komunizmowi. Eleonora uporczywie powtarza ukuty w latach propagandy komunistycznej obraz rzekomej „równowagi” czynu zbrojnego na obu frontach II wojny światowej. Taka propaganda jest wygodna dla interesów różnej maści „ludzi honoru”, których tubĄ jest Eleonora.

 25. Eleonora
  | ID: 9601eeea | #25

  @Anonim

  Wie pan co?!
  Jako były opozycjonista rozmienia pan swój wkład w budowę III RP na drobne
  Podobnie do Wałęsy.
  Co się dziwić:
  Jaki pan- taki kram!

  Niech pan już zamilknie bo pańska nienawiść zdumiewa…
  ( jak dobrze, że już nigdy nie będziecie u władzy, i że młodzi odrzucają was jako autorytety)

  Kropelki na nerwa proponuję, bo pod pomnikami pan już nie przemówi, rozumiem gorycz….

 26. kominiarz
  | ID: 043786f5 | #26

  No a nasza „wielka” Eleonora dalej ciągnie swój wózek propagandowy i nie daje za wygraną. Tutaj na prawdę nie znajdzie Pani klakiera. Do sowieckiego cyrku radzę się udać, może ktoś będzie bił brawa dla klauna -:)
  Skoro jest się za cienkim w swoim artyzmie, by kogoś do swojej sztuki przekonać, to może lepsza będzie rola klauna? Przynajmniej kogoś się rozbawi -) Jako „artystce” Pani już dziękujemy. Zadzwonimy :))
  PS.
  Alergia jest dosyć uciążliwa dolegliwość, ale bywa uleczalna. Proszę stosować odczulanie na Słomkę, może się uda… Tylko najpierw trzeba będzie się pozbyć tej natłoczonej sowieckiej sieczki, a potem stopniowo dawkować alergen polskiej Słomki -:)

 27. Irena
  | ID: 3cc48382 | #27

  Dzisiaj poniedziałek,przed nami tydzień nowych artykułów i komentarzy. Bardziej ztonowanych. Dobrego tygodnia .

 28. Eleonora
  | ID: 83189088 | #28

  @kominiarz

  No widzi pan…

  Kilka komentarzy wcześniej napisałam, że jest pan PAJACEM
  I udowadnia pan to na każdym kroku…

  Niech pan przestanie tworzyć komentarze ” o niczym” bo staje się pan męczącym:(

 29. Anonim
  | ID: 4ea44350 | #29

  Stonowanym Ireno (nie ztonowanym). Aczkolwiek dziwi mnie częsty Pani „blogonadiożny” stosunek do aroganckich komentarzy Eleonory, zaś tam, gdy ktoś, jak Kominiarz w tym przypadku, odzywa się trochę bardziej jędrnym językiem i nazywa rzeczy po imieniu, lamentuje Pani o wyciszenie. Czyżby też zakłócanie sentymentu do sowietów albo Ludowego Wojska burzyło Pani spokój?

 30. Anonim
  | ID: 4ea44350 | #30

  Dla Eleonory pozdrowienia od polskiego Wermachtu i istriebitielnych batalionów NKWD. Tam służyli „nasi chłopcy”.

 31. Eleonora
  | ID: 83189088 | #31

  @Anonim

  Nie muszę udowadniać, że jest pan durniem, pan świetnie sobie radzi…

  Co do ” naszych chłopców”, rozumiem, że pan już światowiec, ale na naszym śląsku kochanym mieszka jeszcze sporo chłopców, którzy musieli służyć w Wermachcie.
  Słyszał pan o tym?!
  Słyszał pan o tym, że śląskich dezerterów polscy dowódcy nie stawiali pod ścianą?!
  Słyszał pan o tym, że NKWD to nie to samo co I Dywizja Piechoty?!

  Pan ma jakieś wojskowe kompleksy :)
  Pacyfizm panu się znudził i zohydził???

  Bardzo pana proszę:
  Niech pan juz nie pisze, bo swoimi wpisami kompromituje pan tzw” opozycję solidarnościową”
  jeszcze ludzie pomyslą, że podobnych panu jest większość z nich….

 32. Irena
  | ID: 3cc48382 | #32

  @Anonim Dzieki, że poprawiłes mój błąd,Zdarza sie pomyłka,ale nie powinna miec miejsca.Mój spokój burzy tylko niepoprawnosc w wyrażaniu swojej opinii.

 33. Anonim
  | ID: 4ea44350 | #33

  „Tam, gdzie służą zwykli Polacy, tam jest polskie wojsko”. To słowa Eleonory, która jest durniem (skoro już od dawna ta podstarzała dama sowieckiej wojskówki swym poziomem zeszła do rynsztoka, używając na lewo i prawo wulgaryzmów i arogancji odpłaćmy jej „pięknym za nadobne”); jest durniem agresywnym , zaprogramowanym w swym bełkocie tak dalece, że gdy nań plują, mówi, że deszcz pada, a w Ameryce murzynów biją. Niestety, lata komunistycznej propagandy zrobiły swoje . Mózg sprany do szczętu. Wermacht, pacyfizm, opozycja solidarnościowa…Wszystko się w tym pancernym łbie pomięszało. Babie kaftan bezpieczeństwa trzeba założyć, i to niezwłocznie, bo żyłka jej pęknie!

 34. kominiarz
  | ID: 043786f5 | #34

  No cóż… zostałem upomniany, żeby nie pisać już nudnych komentarzy -:) Dyskusja jednak była bardzo bogata i wypadałoby, żeby jakiś pacan ją podsumował -:)
  Nie wiem wprawdzie dlaczego „Eleonora” upomina piszących posty o zaprzestanie. Praw moderatora raczej nie posiada, więc najwidoczniej posty tych, których upomina są jej nie na rękę i burzą zamierzony cel. Brakło jej chyba również argumentów, żeby przekonać kogoś do swoich bliżej niesprecyzowanych poglądów skoro tak kulturalna i zrównoważona jakby się wydawało osoba zaczyna zachowywać się podobnie jak chamski kominiarz :)) Uważam to za odniesiony sukces, bo zostając wespół z „Anonimem” pacanem, idiotą i durniem zamiast rzeczowego kontrargumentu obnażyłem jej prawdziwą twarz (na szczęście tylko twarz:) ) , nie prowokując przy tym Szanownej Pani Eleonory najmniejszym obraźliwym słowem. No ale jak widać chamstwo gości również na salonach, a nie tylko w oborze, z której kominiarz pochodzi -:) Nie, żebym się uraził – po prostu rozbawiłem się, za co bardzo tej Pani dziękuję :))
  Bardziej jednak rozbawiło mnie coś innego. Najśmieśniejsze jest to jeśli ktoś pisząc nierzeczowo i do tego głupoty, stara się za wszelką cenę przekonać, że robi to ktoś inny. Jeśli ja pisze głupoty, to OK, bo jestem pacan, idiota i do tego cham. No a jak to ma się do głupot strony przeciwnej z salonów i jak jego nazwać?

 35. Eleonora
  | ID: 83189088 | #35

  @Anonim

  @kominiarz

  A może panowie między sobą porozmawiają?
  Równie miłym językiem…
  Pan Kominiarz będzie klął na ruskich ile wlezie
  Będzie przy tym udowadniał ( salonowo)

  „Nie chwalę Armii Czerwonej, bronię jedynie przed taką interpretacją, że Niemcy byli kulturalniejsi od tamtych…” Co do tych Pani słów, to nie uważam, by teza ta była tezą historyków i była tezą, która akurat dzisiaj robi furorę. To samo można było usłyszeć 40 lat temu. Zresztą wystarczy posłuchać ludzi, którzy w tamtych czasach zetknęli się najpierw z jednym okupantem, a potem z drugim. Ciekawe dlaczego mówią tak samo jak ci „pseudo historycy”.

  Faktycznie Kominiarczyku- hitlerowskie niemcy zasługują na pomniki.
  W przeciwieństwie do „komuszych zdrajców” spod Lenino
  Tako rzecze ” wojskówka”:))))

  A pan Anonim będzie rozpowiadał jak walczył o „take polske”
  kto ma prawa do honorów, a komu pan waleczny opozycjonista surowo zabrania?
  Warci jesteście siebie:)))

  Bez odbioru

 36. Anonim
  | ID: 4ea44350 | #36

  Może być bez odbioru. Ale niekoniecznie bez wizji. Może zobaczymy Eleonorę wraz z delegacją państwową na uroczystych obchodach braterstwa z Armią Czerwoną pod Lenino.

 37. kominiarz
  | ID: 043786f5 | #37

  Czy ta miła i sympatyczna starsza Pani nie ma już dosyć….? Ja rozumiem, że u kresu życia jest tak, powtarza się co jakiś czas te same kwestie, ale to na prawdę męczy otoczenie :))
  PS.
  No a jak nie można się przecisnąć przez tłum, to kosturkiem po plecach, kosturkim… -:)

 38. Irena
  | ID: 7ac43b9e | #38

  Mili panowie.Przestawcie łóżka tak, aby wstawać prawą nogą,a nie lewą. Wówczas i dzień będzie słoneczny a myśli pozytywnie zakręcone.Pozdrawiam

 39. kominiarz
  | ID: 043786f5 | #39

  @Irena
  No a czy widać po czymś, żebym wstał lewą nogą? Wprost przeciwnie – dobry nastrój i humor mi dopisuje. Nie mam również żadnej dokuczliwej alergii – ani na słomkę, ani na uciąliwe zrzędzenie. No ale to chyba nie powód żebym się zamknął i nie odzywał? Również pozdrawiam.

 40. Eleonora
  | ID: 3c207735 | #40

  Irena :
  Mili panowie.Przestawcie łóżka tak, aby wstawać prawą nogą,a nie lewą. Wówczas i dzień będzie słoneczny a myśli pozytywnie zakręcone.Pozdrawiam

  Proszę pani, niech pani nie przedłuża rozmowy, bo panowie udowodnili swoją klasę.
  Inwektywy są wystarczającym jej dowodem…
  Zero (zarysu chociaż) mysli politycznej, tylko nawalanka na wszystkich i wszystko dookoła, w zalezności od tematu artykułu.
  …. kosturek, kres zycia….. dziekuję prostaczku….

 41. kominiarz
  | ID: 043786f5 | #41

  @Eleonora
  No i cała nasza „Eleonora” odwracająca uwagę. Nie wiem co jest obraźliwego w kosturku i kresie życia i jak to ma się do pacana, idioty i chama . Może Szanowna Pani raczy przytoczyć „inwektywy” jakimi ją obrzuciłem? No niech chociaż raz powie Pani prawdę i pokaże, że to Pani jest tą babką z klasą, a nie ten motłoch bez myśli politycznej, który tylko nawalankę stosuje. -:)
  Dyskusja Droga Pani polega również na odmienności zdań, a nie na przytakiwaniu i kiwaniu głową. Ja rozumiem, że dla kogoś, kto już nie ma argumentów, „nawalanką” będzie nazywał każde odmienne zdanie. Tylko po co od razu od idiotów ubliżać? Toż ja do Pani grzecznie i z uśmiechem. Proszę podać chociaż jedno obrażliwe słowo jakie padło z mojej strony w kierunku Pani i nie tłuc mnie publicznie kosturkiem po plecach za coś, czego nie uczyniłem -:)

 42. Eleonora
  | ID: 3c207735 | #42

  ” grzecznie i z uśmiechem”…
  Dobrze niech i tak będzie..
  Co ja będę panu tłumaczyć na czym polega rzeczowa dyskusja?
  Skoro pan od razu ” czerwone świnie, zdrajcy” i tym podobne kwiatki
  Kindersztubę albo się ma albo nie
  To już jest kolejny raz kiedy nie mogąc przytoczyć konkretnych argumentów
  – Bo chyba argument, że Niemcy hitlerowskie były bardziej światłe od sowieckiej dziczy” w Polsce raczej się nie przyjmie, czy pan tego chce czy nie
  Rzuca pan się jak zulus jakiś
  Teraz powiem tak
  – nie zyczę sobie jakiejkolwiek dyskusji z panem, pod jakimkolwiek artykułem
  Jezeli nawet będzie pan usiłował przekazać swoje złote mysli, do moich wpisów, nie podejmę dyskusji, gdyż zazwyczaj rozmawiam z osobami kulturalnymi.
  Nie chcę rozmawiać z panem Anonimem, gdyz uważam go za człowieka absolutnie niepowaznego, tyle razy zmieniającego poparcie dla różnorakich partii, że nie zasługującego na poważne traktowanie.
  I nie jest to moje odosobnione zdanie.
  Do Anonima dołączam komiarza, gdyż w przeciwieństwie do Anonima- pan nie ma żadnych poglądów.
  Żadnych, poza nawalanką.
  Rozumiemy się?

 43. Eleonora
  | ID: 3c207735 | #43

  Eleonora :
  Panie, a gdzie ja piszę o mordercach z UB?!
  Gdzie pan widzi ich wybielanie?!
  Mówię o zołnierzu, mięsie armatnim, jak pan się wyraził, którego usiłuje się spotwarzyć….
  Nie rozumię pańskich słów odnoszących się do niemieckich nazistów?
  Broni ich pan czy gani?
  Dzicz proszę pana przyszła z obu stron.
  Bo dziczą nalezy nazywać ludzi, którzy zostali owładnięci jakąś chorą ideologią.
  W imię której mordowali, gwałcili i okradali.
  Jedni drugich byli warci.
  I tyle.
  Jeszcze wracając do tego pomnika.
  Znamienne, że naprzeciw tego pomnika, stoi budynek, na którym odnajdziemy taki napis:
  „W tym gmachu faszyści niemieccy w latach II wojny światowej używali zwłok ofiar zbrodni przeciwko ludzkości, osób straconych w więzieniu w Królewcu i Gdańsku, pacjentów okręgowego zakładu zdrowotno-opiekuńczego w Kocborowie i więźniów obozu koncentracyjnego Stutthof jako surowca do produkcji mydła. Ludzie ludziom zgotowali ten los”.
  czyli tak jak pisałam:
  obie ideologie były nieludzkie i dzikie.
  Pozdrawiam pana.

  To tak dla poparcie mojej tezy, że pan niczego nie rozumie.
  I w tym niezrozumieniu usiłuje wmówić interlokutorowi cos, czego nie powiedział, tezę której absolutnie nie bronię( w tym wypadku A Cz)

 44. kominiarz
  | ID: 043786f5 | #44

  @Eleonora
  Nie musi Pani podejmować dyskusji ze mną i wcale tego nie oczekuję. Nie znaczy jednak, że pozostawię bez odpowiedzi Pani kłamstwa i manipulacje w stosunku do mojej osoby. Tj mam tutaj na myśli słowa wypowiadane przeze mnie, które Pani pokrętnie zmienia dla osiągnięcia własnych celów. Pacanem i idiotą z kolei może mnie Pani nazywać i jest mi to obojętne. Świadczy to tylko o Pani klasie i poziomie w tej dyskusji.
  Co do „kwiatków” w postaci czerwonych ryjów, zdrajców których rzekomo tutaj użyłem, to proszę przytoczyć mi te słowa jeśli znajdzie je Pani pod tym art. albo po prostu przyznać, że Pani kłamie. Zresztą nawet gdyby padły takie słowa, to nie rozumiem w jakim celu ten lament? Uraziłbym tym Szanowną Panią? Przecież nie była Pani w Armi Czerwonej, a to w stosunku do niej padło okreslenie czerwona zaraza ( zresztą jak najbardziej słusznie). Niech wiec Pani skończy tego typu przekłamywanie i manipulacje.
  Jeśli chodzi o żołnierza (tzw. mięso armatnie) to również nie wiem gdzie go spotwarzyłem, więc kolejny raz Pani kłamie.
  Nigdzie atakując dzicz ze wschodu nie broniłem germańskiego okrucieństwa i obu nazwałem gwałcicielami – tutaj jest następna manipulacja z Pani strony. Stwierdziłem natomiast, że broni Pani Armię Czerwoną i wyjaśniłem dlaczego => „Gdzie broni Pani Armii Czerwonej? Ano w tym koglu moglu jak to „Anonim” określił i lamencie kiedy to student w Gdańsku śmiał wyrazić „szacunek” Krasnej Armii i uraził wujaszka Wanię. Komuś, kto potępia „dokonania” sowietów nawet na myśl taka krytyka by nie przyszła. Pani natomiast nie tylko krytykuje piętnowanie sowieckiego gwałciciela, ale mąci i matacze wtrącając o Niemcach, tam gdzie o Ruskich się mówi. ” <= Tak to uzasadniłem.
  Co zaś do wspomnianego "pomnika" studenta, który na marginesie żadnym pomnikiem nie jest, ani takich znamion nie nosi, to nie wiem na jakiej podstawie użyła Pani oskarżenia, że stawiamy pomniki okupantom? Takie pomniki, to proszę Pani stawiano w PRL-u i stoją do dzisiaj. Jeśli natomiast chcemy je zlikwidować, to podnosi się krzyk, lament i atak na A.Słomkę – tak jak i Pani to czyni. "Pomnik" studenta w Gdańsku żadnym pomnikiem nie jest, bo nie ma tutaj upamietniania i oddawania czci. Z pomnika jedyną cechą jaką ta rzeźba ma, to jest jej wygląd. Cel natomiast to nie oddanie czci, ale policzek i potwarz dla "wyzwolicielskiej" Armii Czerwonej – czyli to na co zasługuje. Nie wiem również co ma do rzeczy to, że coś tam stoi naprzeciw miejsca gdzie rzeźbę tą postawiono? Gdyby stał tam dom publiczny, to coś by zmieniało? Sądzi Pani, że jeśli wrzuci do mleka sproszkowany obornik i zmiksuje, to nikt tego nie wyczuje? Proszę wiec nie mieszać tego, co nie powinno być razem mieszane.
  PS
  "nie podejmę dyskusji, gdyż zazwyczaj rozmawiam z osobami kulturalnymi."
  Na te słowa, to moja świnka morska leży na plecach i kwiczy ze śmiechu :)) Ja wiem kiedy i wobec kogo mam mieć język twardy i kiedy może odbiegać od kultury. W stosunku do Pani w niczym ten język takim nie był, ani niczym Pani nie obraziłem. Skąd więc takie sformułowanie? Śmiem twierdzić, że boi się Pani takich rozmów, bo jest demaskowana i obnażana, a uprawiana przez Panią demagogia nie odnosi skutku.

 45. Eleonora
  | ID: a47f8387 | #45

  Oto panskie rozumienie rzeczywistości:

  „Profanację Pani tutaj uprawia Droga Pani. Wstyd!
  Gdzie broni Pani Armii Czerwonej? Ano w tym koglu moglu jak to „Anonim” określił i lamencie kiedy to student w Gdańsku śmiał wyrazić „szacunek” Krasnej Armii i uraził wujaszka Wanię. Komuś, kto potępia „dokonania” sowietów nawet na myśl taka krytyka by nie przyszła. Pani natomiast nie tylko krytykuje piętnowanie sowieckiego gwałciciela, ale mąci i matacze wtrącając o Niemcach, tam gdzie o Ruskich się mówi. To na prawdę nie odnosi skutku. Proszę uwierzyć i inaczej spróbować :P”

  Podczas gdy piszę o nietrafionym w moim mniemaniu miejscu ustawienia studenckiej „instalacji” ( skoro pomnikiem wg. pana już nie jest).
  Usadowiono go tuż obok czołgu- pamiatki, który dowodzony był przez POLSKĄ załogę.
  Drobna różnica, prawda?!
  W komentarzach podpierałam się tablicą, w której przypominano niemieckie zbrodnie i pisałam, że nam nie są potrzebne pamiątki „ku czci” ani Niemców ani Sovietów.
  Nam potrzebne jest upamiętnienie polskich miejsc chwały lub smierci
  Pomnik pomordowanych przez UPA, pomnik pomordowanych w KL Warszau, pomnik” sąsiadów” wywiezionych na sybir…itp

  Pisze pan:

  „Nie wiem również co ma do rzeczy to, że coś tam stoi naprzeciw miejsca gdzie rzeźbę tą postawiono? Gdyby stał tam dom publiczny, to coś by zmieniało? ”

  Skoro miejsce nie ma znaczenia- to dlaczego z terenu KL Auschwitz usunięto wszystkie Krzyże, nieme świadectwo holokaustu chrześcijan?

  Ale pan rozumuje swoimi drogami i zarzuca mi „obronę ruskich”

  „Bardziej jednak rozbawiło mnie coś innego. Najśmieśniejsze jest to jeśli ktoś pisząc nierzeczowo i do tego głupoty, stara się za wszelką cenę przekonać, że robi to ktoś inny.”

  Gdzie widzi pan moją nierzeczowość?
  Że piszę o obu najeźdźcach?
  Że warci są siebie?
  Że staję w obronie Polaków?
  Kiedy piszę, że to nie ich wina, gdyż ” nie zdążyli” do tworzonej Armii Andersa?
  Że ich szlak do Ojczyzny prowadził przez Lenino i wał pomorski?!

  „Nie rozróżnia ona zwykłego dramatu ludzi wprzęgniętych do obcej armii od próby gloryfikowania jej bojów i czczenia tych wydarzeń i miejsc, jak Leniono, jako miejsc rzekomej chwały rzekomo polskiego oręża.
  Eleonora uporczywie powtarza ukuty w latach propagandy komunistycznej obraz rzekomej „równowagi” czynu zbrojnego na obu frontach II wojny światowej.”

  … ale to jest mój ” pancerny łep” jak się pięknie wyraził pański autorytet, Anonim…
  Pan mnie zdemaskował??
  A czym?
  :)))))))

  PS Co do zarzutu mojego ” uczulenia” na pana Słomkę.
  Odpowiadam:
  Nie jestem uczulona na tego pana.
  Powiem więcej, będę biła brawo, kiedy pan poseł na wyburzonych obeliskach ku czci Armii Czerwonej, postawi pomniki, o których wspominałam wyżej.
  Ale pan Słomka usiłuje upamiętnić prezydenta II RP, wysoko postawionego masona, człowieka, którego brat był znanym szowinistą litewskim, a on sam wybrany został głosami lewicy i mniejszości narodowych.
  To jak?
  Podoba się panu pomysł?
  Lewica również?
  Bo mnie nie…
  Stąd moja niezgoda na pomysły pana Słomki.

 46. Anonim
  | ID: 4ea44350 | #46

  Chciałaby Eleonora mieć „pancerny łep”. W istocie ma pancerny łeb. Co do popierania partii, z tego co mi wiadomo, popierała tylko jedną i czuje się z tym całkiem nieźle, jak na załączonym powyżej obrazie klinicznym.

 47. Anonim
  | ID: 4ea44350 | #47

  Po drugie. Ja tę panią rozumiem, gdy pisze „rozumię”. Ostatnio zbliżyła się do młodzieży „narodowej” która gubi lub, z braku porządnej edukacji, myli nagminnie końcówki fleksyjne czasowników.

 48. Anonim
  | ID: 4ea44350 | #48

  A na marginesie – Eleonora wielce oburzona jest obaleniem rządu Jana Olszewskiego, którego nota bene uważała za odszczepieńca, jako członka loży masońskiej, nie wspominając o Antonim Macierewiczu, którego sylwetkę wielokrotnie odmalowywała (a raczej obmalowywała), jako zdrajcę polskich interesów na rzecz amerykańskiego (w domyśle izraelskiego) lobby.

 49. Eleonora
  | ID: a47f8387 | #49

  Vous êtes un homme sage :)))))

  … i niech pan nie opuszcza Hotelu Lambert

 50. kominiarz
  | ID: 043786f5 | #50

  @Eleonora
  Tak jak napisałem dużo wcześniej – zgadzam się w wielu przypadkach z Panią, ale pojedynczo :) jako całość uważam za niepotrzebne miksowanie wszystkiego i uprawianą demagogię, bądź (co wyraźnie tutaj podkreślam) niewłaściwe zrozumienie Pani słów w wyniku nieprecyzyjnego i powiedzmy trochę pokrętnego ich sformułowania :)
  To tyle co chcę powiedzieć i nie zagłębiam się już w rozdrabnianie na detale wcześniej pisanych komentarzy. Ja mam swój pogląd na tą sprawę, a Pani swój, co oboje staralismy się przedstawić. Z pewnością różnimy się w spojrzeniu na pewne detale przedstawianych faktów, ale sądzę że ogólnie rzecz biorąc mamy zbieżny pogląd.

Komentarze są zamknięte