Zychowicz we Wrocławiu [fotorelacja]

Niezależna Gazeta Obywatelska7

zych3We Wrocławskim oddziale Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” odbyło sie wczoraj spotkanie z historykiem Piotrem Zychowiczem, autorem publikacji: „Pakt Ribbentropp -Beck” i „Obłęd 44”.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 18.00 i wzięło w nim udział kilkadziesiąt osób. Po krótkiej prezentacji i wprowadzeniu rozpoczęła się ożywiona dyskusja z udziałem autora. Organizatorem spotkania był wrocławski oddział Stowarzyszenia „KoLiber”.

 

Autor i fot. Tomasz  J. Kostyła

 1. czytelnik NGO
  | ID: fe5a3f86 | #1
 2. Eleonora
  | ID: bdcb1d46 | #2

  @czytelnik NGO

  Dobry artykuł.
  Zastanawiam się również, komu służą książki Zychowicza i ich nachalna promocja?!
  Byłam na spotkaniu z autorem związanym z jego pierwszą książką.
  Doprawdy, pan Zychowicz nie powiedział nic intrygującego, nowego, moze poza odwoływaniem się do literackich pierwowzorów przedwojennych rządów, Kariera Nikodema Dyzmy…
  Poza tym nie jest w stanie przyswoić sobie różnicy jaka występuje pomiędzy satelitą ( a tym stalibyśmy się dla Hitlera)
  A sojusznikiem
  żenada…

  „Obecnie jednak obserwujemy, wraz z ofensywą niemieckiej polityki historycznej, formowanie się kolejnej, czwartej grupy, nominalnie odwołującej się do „realizmu”, a de facto pozostającej pod wpływem narracji powstającej w Berlinie. Zwiastunem tej nowej tendencji jest Piotr Zychowicz, autor „Paktu Ribbentrop-Beck” oraz właśnie wydanego „Obłędu 44”. Zwróćmy uwagę, że wszystkie wymienione tu środowiska w zasadzie używają tego samego zestawu „antypowstaniowych” argumentów, co najwyżej nieco inaczej rozkładając akcenty, choć robią to w interesie różnych patronów, w zależności od tego gdzie im politycznie i ideologicznie bliżej – do Moskwy, Brukseli lub Berlina. Jednak Zychowicz postępuje o krok dalej, czyniąc z AK stalinowskich kolaborantów – tego jeszcze nie grali… ”

  Może odpowiedzią na powyzsze słowa jest wypowiedź Dawida Wildsteina podczas debaty z Braunem w Klubie Ronina.
  Powiedział coś, mniej więcej takiego, że Polacy powinni dogadać się z Żydami by tworzyć wspólną politykę historyczną.
  I tak z jednej strony duszeni jestesmy kłamstwami na temat Jedwabnego i mordowania żydów ( dodam że w Roninie popis dał pan Gontarczyk, oskarżając o to polskich chłopów, po co nam IPN?)
  Z drugiej natomiast nową polityką historyczną hitlerowskich wnuków, którzy insynuują nam i światu, że byłoby lepiej dla wszystkich, gdybysmy poszli na kolaborację z Niemcami.
  Bo o sojuszu mowy być nie mogło!

  Poza tym pan Zychowicz jak ognia unika poważniejszej dyskusji.
  Woli wystepować solo.
  Niech spróbuje z Żebrowskim czy innymi porządnymi historykami.
  Ziemkiewicz nie jest wiarygodnym dziennikarzem, a co dopiero historykiem?!
  Pozdrawiam.

 3. kominiarz
  | ID: 22f567fc | #3

  P.Zychowicz wg. mnie robi bardzo sprytny manewr w swojej solo dyskusji. Tam, gdzie poniekąd ma rację i wszyscy mogą to przyznać z dzisiejszego punktu widzenia, zamiast zaakcentować to w ten sposób i na tym poprzestać zaczyna w swojej fantazji galopować i to zbyt daleko. Z tym, że nie jest to jazda kawaleryjska, a raczej przypomina świński galop -:)
  Dla mnie jest to cały czas jednolity ciąg – to samo robi się z Powstaniem Styczniowym. Jeszcze trochę i w Polsce zaczniemy sami siebie winić i karać za niepodległościową walkę. Czy o to właśnie tym panom chodzi?

  @Eleonora
  Tak jak Pani mówi – niech Ziemkiewicz spróbuje z Leszkiem Żebrowskim. Stawiam na nokaut w pierwszym starciu :)

 4. kominiarz
  | ID: 22f567fc | #4

  Jeszcze taka jedna uwaga do wypowiedzi P.Zychowicza zamieszczonej w relacji NTO. Zychowicz usiłuje edukować nas i robić ciemniaków przedstawiając powstanie jako walkę, w której szliśmy na Niemców z kijami i kamieniami. Nie wiem do kogo adresuje te słowa, ale pewnie jedynie do tych ociemniałych, którzy swoją wiedzę posiadają jedynie z „naszych” szkół pod przewodnictwem takich żydowskich ministrów jak „Sz.Pani” Szumilas i na tym poprzestają. Takim osobom z pewnością zdoła wszystko wmówić i będą go słuchać z zapartym tchem.
  Polecam jeden z bardzo ciekawych filmów, który pokazuje mało znany rozdział powstania mówiący o motoryzacji i przygotowaniach jakie czyniono przed wybuchem powstania. Warto obejrzeć film w całości, bo na youtube podzielony jest na 5 części.
  http://www.youtube.com/watch?v=J63tSMcdLkk

 5. z Niemodlina
  | ID: 62bf2141 | #5

  Dajcie już spokój z tym Zychowiczem i jego książkami science-fiction

  Zobaczcie jak prorządowe media manipulują, tutaj na przykładzie Basenu Narodowego.

  Informacja podana przez niezależne media wczoraj.

  Stadion Narodowy w Warszawie pierwszy raz ujawnił swoje wyniki finansowe. Z raportu, obejmującego okres od stycznia do lipca 2013 r., wynika, że do stadionu wciąż sporo dopłacamy. Ta sytuacja szybko się nie zmieni.

  Utrzymanie obiektu od stycznia do końca lipca kosztowało ponad 20 mln zł. W tym czasie stadion zarobił 10 milionów. Brakuje więc aż 10 mln zł, by obiekt nie przynosił strat!

  Niestety – nie zanosi się na szybkie poprawienie tych wyników. Zarządcy stadionu nie ukrywają, że druga połowa tego roku będzie dużo trudniejsza i będzie ciężko o poprawę sytuacji. Głównie dlatego, że z powodu szczytu klimatycznego – planowanego na październik i listopad – na stadionie przez prawie dwa miesiące nie będzie innych imprez komercyjnych.

  W marcu 2012 r. Donald T. powiedział o swoim rządzie, że jest on jak Stadion Narodowy. I akurat w tym przypadku miał rację.

  =================

  I teraz hurraoptymistyczna ta sama informacja podana przez prorządowy TVN24

  Stadion Narodowy zarobił więcej niż planował!!!

  Spółka PL2012 przedstawiła wynik finansowy Stadionu Narodowego za pierwsze siedem miesięcy tego roku. – Jest o 5,5 mln lepiej niż planowaliśmy – powiedział Marcin Herra, prezes spółki. Jak dodał, same przychody są o trzy miliony złotych wyższe niż przewidywano.

  – Jesteśmy na dobrej drodze. Plany, które zostały przeze mnie postawione przed spółką PL2012 były bardzo ambitne. Jestem zadowolona, że te plany są realizowane i to mnie bardzo cieszy – powiedziała minister sportu Joanna Mucha.

  Jej optymizm potwierdził Marcin Herra, prezes spółki zarządzającej Stadionem Narodowym. Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej przedstawił wynik finansowy za pierwsze siedem miesięcy tego roku.

  – Oczekiwania z początku roku były bardzo konkretne. Muszą pojawić się ludzie na stadionie, żeby rosły przychody i musi być pełna kontrola kosztów, żeby poprawiał się wyniki – przekonywał Herra.

  Zakładano, że w tym roku stadion na różnych wydarzeniach odwiedzi milion osób. Ten cel udało się osiągnąć już na początku września. Planowaliśmy na ten roku 10 imprez cało stadionowych i 100 konferencji. Obecnie mamy umowy na 19 imprez i 139 konferencji – wyliczał prezes PL2012

 6. Anonim
  | ID: 4c986048 | #6

  No Stefanem Kisielewskim Zychowicz jednak nie jest. Bo jeżeli już poruszamy wątek krytyków Powstania to Kisiel jest chyba jedyną godną szacunku osobą, którą warto szanowac w tej kwestii. Kisiel nie tylko Powstanie przeżył ale też w Powstaniu walczył, nawet mimo wewnętrznego odmiennego przekonania.
  http://www.youtube.com/watch?v=DGH1kLhDmNA

 7. ely
  | ID: f3d94cb8 | #7

  Warto zobaczyć i pomyśleć o filmie „Pokłosie” zmontowanym za pieniadze polskiego podatnika.
  Świadek mordu na Żydach w Jedwabnem

  link : http://www.tvniezaleznapolonia.org/jedwabne-swiadek-historii/

Komentarze są zamknięte