Piechociński chce abyśmy więcej płacili za składkę zdrowotną!

Redaktor Obywatelski

Janusz Piechociński fot/ wikipedia.pl Nie lubię zakłamania w polityce. Musi być nas stać na to, żeby służba zdrowia nie była obszarem, który obciąża relacje państwo – obywatel. Do sektora zdrowotnego trzeba dosypywać więcej – mówi wicepremier Janusz Piechociński, proponując w Kontrwywiadzie RMF FM podniesienie składki zdrowotnej. 

„Dziś jest inny Tusk i inny Schetyna. Kiedyś ścisłe kierownictwo PO było pluralistyczne, dziś mamy osamotnionego premiera. To ma swoje zalety i wady. Dziś funkcjonowanie wewnątrz koalicji jest zupełnie inne” – odpowiada tym, którzy twierdzą że z Waldemarem Pawlakiem jako szefem PSL, było im lepiej.

„Jeśli generał Skrzypczak pozostaje na stanowisku, to znaczy ze minister obrony ma do niego pełne zaufanie”- mówi wicepremier pytany, czy podejrzany o korupcję wiceminister może pozostawać na dotychczasowym stanowisku. W sprawie Skrzypczaka „potrzebny jest mocny sygnał”, „informacje na temat jego sprawy zostaną przekazane komisji parlamentarnej”.

„Wokół kontraktów zbrojeniowych zawsze iskrzy. Wokół rosomaka też iskrzyło”- zdradza gość RMF FM. Wicepremier nie chce jednak wdawać się w szczegóły sprawy. „Ja ogarniam kwestie energetyczne” – mówi.

„Minister Kosiniak Kamysz, to młody, zdolny człowiek. Trochę się dziwię, że stał się kozłem ofiarnym w starciu ze związkowcami”

– mówi Piechociński w RMF FM. Wicepremier nie widzi powodów do zmiany na stanowisku szefa Komisji Trójstronnej.

„Zmiana nie sprawi, że będzie łatwiej rozmawiać z Dudą czy Guzem” – tłumaczy.

„Ożywienie gospodarcze może zostać zabite przez 40 dolarów więcej za baryłkę”

– ostrzega minister gospodarki w RMF FM.

RMF FM, lz

 

Komentarze są zamknięte