Komunikat Biskupa Opolskiego na temat promocji książki: „Czwarte przykazanie.pl”

Niezależna Gazeta Obywatelska2

Książka Czwarte PrzekazanieProblemy rodziny i małżeństwa były zawsze dla Kościoła przedmiotem szczególnej troski. W nadchodzącym roku duszpasterskim 2013/14 – po Roku Wiary – chcemy w naszej diecezji, która znalazła się w krytycznej sytuacji demograficznej łączyć siły i podjąć wszystkie możliwe zadania duszpasterskie, aby rodzina lepiej i łatwiej mogła wypełniać swoją misję. Pierwszą pomocą w tej pracy jest książka Czwarte Przykazanie.pl („Czcij ojca swego i matkę swoją”), której autorami są znani dziennikarze telewizyjni – Iwona Schymalla i Maciej Zdziarski. Panią Iwonę pamiętamy między innymi z relacjonowania pielgrzymek błogosławionego Ojca Świętego Jana Pawła II do Ojczyzny. Książka podpowiada, jak układać relacje między pokoleniami i jak zapewnić rodzicom dobrą, spokojną starość. Autorzy książki przeprowadzili kilkanaście rozmów z lekarzami, psychologami i innymi specjalistami. Eksperci dają wiele praktycznych rad – zalecenia dotyczące zdrowego trybu życia, wskazówki dla rodzin opiekujących się chorymi seniorami, a także propozycje prostych rozwiązań, które mogą ułatwić ich życie.

Książkę będzie można nabyć w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej. Koszt jednego egzemplarza wynosi 30 złotych. Dochód ze sprzedaży trafi do Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia. Zachęcam więc, aby dołożyć swoją cegiełkę do wielkiego dzieła Fundacji, która w tym roku obchodzi 20-lecie swojej działalności.

Bp Andrzej Czaja z diecezja.opole.plŻyczę wszystkim, którzy sięgną po tę publikację, by zaczerpnęli z niej jak najwięcej Bożej mądrości, która posłuży jedności pokoleń i duchowemu dobru naszych rodzin.

Biskup Opolski
Andrzej Czaja

  1. | ID: 06f1cea3 | #1

    Biskup A. Czaja: Myślę, że trzeba sobie jasno powiedzieć i tego się trzymać: mój teść i teściowa to tata i mama mojego współmałżonka. A skoro moja żona lub mąż to ukochana osoba, którą sobie wybrałem/am, której poświęciłem/am życie, to jej czy jego rodzice nie mogą mi być obcy ani obojętni. Inaczej zadam wiele bólu swej żonie czy mężowi i własnym dzieciom, dla których teściowie są dziadkami. Dlatego nawet jeśli nie podobają mi się niektóre zachowania czy cechy charakteru teściów, to gdy są w potrzebie, nie mogę ich zostawić.

    Cały wywiad na: http://czwarteprzykazanie.pl/czcij-ojca-swego-i-matke-swoja/

  2. Irena
    | ID: 73187b37 | #2

    Zapewne madra pozycja ksiazkowa. Czytać i wdrażać w życie.Im więcej czytamy,tym jestesmy bardziej prospołeczni, jesteśmy lepsi.

Komentarze są zamknięte