Biernacki: Prokuratorom zabrać immunitet, ale nie pensje

Redaktor Obywatelski1

Marek Biernacki platforma orgObniżenie płac prokuratorów nie wchodzi w grę. Nie zgodzę się na to”- mówi o propozycji ministra finansów Marek Biernacki w Kontrwywiadzie RMF FM. Minister sprawiedliwości deklaruje też, że wbrew protestom prokuratorów, jest przeciwnikiem ich immunitetów za wykroczenia drogowe.

„Immunitet nie powinien dotyczyć żadnej grupy społecznej” – dodaje. Jego zdaniem immunitet może chronić prokuratora „tylko, jeśli np. śpieszy się na miejsce zdarzenia”.

„Jarek Gowin wybrał drogę tworzenia nowego ugrupowania. Wybrał źle, ale w PO pozostało wielu wybitnych konserwatystów. Zamiast odchodzić z PO, lepiej w niej zostać i działać tak, żeby Platforma stawała się bardziej konserwatywna”- uważa Biernacki.

„Bez Gowina da się żyć”, ale „szkoda, że odszedł”- przyznaje gość RMF FM.

Zapewnia jednocześnie, że sam nigdzie się nie wybiera. „Tusk to wie. Ja zdania nie zmieniam” – zaznacza. „Sympatia pomiędzy Tuskiem i Millerem może być, dogadują się w pewnych sprawach, ale do koalicji daleko”- dodaje.

Marek Biernacki deklaruje też, że eksperci ministerstwa sprawiedliwości już pracują nad rozwiązaniem problemu pedofili, którzy po zatarciu wyroku trafiają do pracy z dziećmi. O jednej z takich spraw pisała ostatnio „Gazeta Wyborcza”.

Minister sprawiedliwości, podobnie jak jego poprzednik na tym stanowisku, twierdzi, że „związki partnerskie w proponowanej formule, są niekonstytucyjne”.

RMF, lz

  1. Irena
    | ID: 615b6191 | #1

    Dobrze byłoby wymienic z jakich przywilejów korzystaja prokuratorzy.
    Maja dobre pensje ale nie tylko pensje.Maja dostep do wielu dóbr, co nie jest widoczne w ich angazowanie sie w prace.
    Zle oskarzają, a wiec sady maja utrudnione zadanie rozpoznania sprawy i ciągną procesy przez 10 lat i umarzają,bo sie przedawniły. Albo podmiotu gospodarczego nie było, albo nie działał,co trudno po 10 latach uznać za wiarygodne, Dlatego byłabym ostrożna w gloryfikowaniu prokuratury.

Komentarze są zamknięte