Teatrzyk Zielony Śledź: Referendum

Niezależna Gazeta Obywatelska

Teatrzyk Zielony ŚledźDawnymi czasy ktoś nazwał kiepskie romansidło książką dla kucharek. –To one umieją czytać? – szczerze  zdziwiła się babka Krzysztofa Zanussiego. Czasy się zmieniły, ale umiejętność czytania nie przekłada się na wyższy poziom intelektualny. Obserwujemy raczej  tendencję odwrotną. To kucharki nadają ton „salonowi”, miewają własne programy  telewizyjne i wysoką oglądalność wśród pozostałych kucharek obojga  płci.

A  może przemawia przeze mnie zwykła zazdrość? Oglądalność to przecież najlepszy  wskaźnik czego ludzie pragną. W takim razie spróbuję od czasu do czasu, w  przyszłości udzielać porad kulinarnych. Gdybym mogła zaproponować dietę cud nie  wymagającą żadnych wyrzeczeń, to zapewne  poczytność moich książek by wzrosła, ale nie znam takiej.

Z  moich obserwacji wynika jedynie, że ilość i jakość posiłków powinna być proporcjonalna do wysiłku fizycznego. Dawniej, żeby zebrać dzbanek malin, trzeba  się było nieźle po lesie pouganiać. Teraz kupujemy kontenerek, zasiadamy przed  telewizorem i nie zauważamy nawet kiedy jest pusty, a maliny wcale do tych  szczególnie tuczących nie należą. Ale nie przejmujmy się. Obecna moda preferuje  szpetotę, więc nadwaga nikogo już razić ani martwić nie  powinna.

Pozdrawiam  do następnej soboty.

Małgorzata Todd

www.mtodd.pl lub http://sklep.mtodd.pl

P.S. 1)  W załączniku Odcinek 15. „Lekcji  pokera”.

Teatrzyk Zielony Śledź

ma zaszczyt przedstawić sztukę pt.

Referendum        

Występują: Optymistka i Pesymista.

Pesymista –Jesteś za demokracją?

Optymistka–Oczywiście.

Pesymista –To pójdziesz głosować?

Optymistka–Nie mogę.

Pesymista –A to dlaczego?

Optymistka–Skoro premier i prezydent prosili żeby nie iść…

Pesymista –To może oni są przeciw demokracji?

Optymistka–No wiesz!

Pesymista –Uzurpator władzy nie lubi, żeby mu ją odbierano.

Optymistka–Och, uważam, że te zarzuty przeciw pani Hani są przesadzone.

Pesymista –To daj temu wyraz w głosowaniu.

Optymistka–Po co? Przecież nawet jeśli ona przegra, to premier powoła ją na komisarza, i  tak będzie dalej rządziła Warszawą. Co wtedy  zrobicie?

Pesymista –Odstrzelimy.

Optymistka–To mohery potrafią strzelać?

Pesymista –Potrafią, tylko nie lubią. Natomiast lemingi myśleć samodzielnie nie mogą, bo to  by ich wykluczało z lemingowego grona.

 

KURTUNA

Komentarze są zamknięte