Sejm uchwalił nowelizację budżetu

Autor Obywatelski1

budzetNowelizacja budżetu na 2013 r. powiększy deficyt o około 16 mld zł wobec 35,6 mld zł zapisanych pierwotnie. W efekcie deficyt wyniesie 51 mld 565 mln zł. Powodem nowelizacji są niższe, niż zakładano wpływy podatkowe w okresie styczeń-lipiec, choć wielu ekspertów wskazuje, że przygotowany przez ministra Rostowskiego budżet był od początku nierealny, a o konieczności obecnej nowelizacji opozycja i eksperci mówili już jesienią ubiegłego roku.

W głosowaniach nad nowelizacja budżetu nie uczestniczyli posłowie PiS – cały klub Prawa i Sprawiedliwości zbojkotował dzisiejsze posiedzenie Sejmu. Nowi posłowie niezależni: John Godson, Jacek Żalek i Jarosław Gowin nie zdecydowali się na głosowanie wbrew swojemu niedawnemu klubowi, wstrzymali się przy większości budżetowych głosowań. Nie miało to jednak żadnego znaczenia, wobec absencji posłów największego klubu opozycyjnego.

  1. Irena
    | ID: a2fdf80d | #1

    To jakas paranoja ,.Nowelizacja budzetu,bez znacznej czesci posłów na kpiny zakrawa. Wstrzymanie sie od głosu m.in.pana Gowina oznacza, wg mojej oceny, brak zdecydowania.A wspominajac poprzednie głosowania pan Gowin nie był „kryształowy” Prosze przeczytać w GO-Prawda jest ciekawa.!

Komentarze są zamknięte