Co dalej z FSO i Ursusem? Poranek Wnet z siedziby „Solidarności”

Redaktor Obywatelski5

Radio WnetWe wtorek 10 września Poranek Radia Wnet odbędzie się z siedziby mazowieckiej Solidarności. Czy z taśm fabryki na Żeraniu wyjedzie jeszcze samochód, a z zakładu URSUS ciągnik? Oba zakłady lata świetności mają już za sobą, ale czy to oznacza, że nie ma dla nich ratunku? Co dzieje się z zakładami, które przynosiły milionowe dochody naszej gospodarce, a zatrudnienie w nich znajdowało kilka tysięcy osób?

We wtorkowym Poranku Wnet na te pytania odpowiedzą przedstawiciele FSO, URSUSA oraz władze mazowieckiej „Solidarności”. Gościem Poranka Wnet będzie również prof. Piotr Gliński.

Gośćmi Krzysztofa Skowrońskiego między 7:07 a 9:00 będą: Andrzej Kropiwnicki – Radny m.st. Warszawy oraz przewodniczący Zarządu Regionu Mazowsze NSZZ „Solidarność”, Grzegorz Iwanicki – Sekretarz Regionu Mazowsze NSZZ Solidarność, Waldemar Dubiński – wiceprzewodniczący Zarządu Regionu „Mazowsze”, Franciszek Piotrowski – przewodniczący KM FSO NSZZ „S”, Marek
Łotocki – ostatni dyrektor naczelny zakładów Kasprzaka, Andrzej Kierzkowski – przewodniczący OM Nr 1 – Komisji Fabrycznej
„URSUS oraz prof. Piotr Gliński

Magdalena Uchaniuk

Radio Wnet

 1. Irena
  | ID: a970e3fe | #1

  Koniecznie normalność trzeba przywrócić. Zadbać o te zakłady,które jeszcze mogą być uruchomione i mogą dać tysiace miejsc pracy. Byli pracownicy poradza sobie z tym problemem,gdy samorzad nie bedzie przeszkadzał. Radio Wnet w tym pomoze.Tu pracuja mądre głowy.Lubie tego Radia słuchać.

 2. Grześ
  | ID: de431e13 | #2

  @Irena
  „Koniecznie normalność trzeba przywrócić”
  Irenko to znaczy według ciebie komunę?

 3. Irena
  | ID: a970e3fe | #3

  @ P.Grześ. Ależ Panie Grzesiu. To fabryki odzyskać.. i bezrobocie zlikwidować. Wówczas będzie normalność,gdy wszyscy będą syci. Gdy zapracują własnymi rękami na chleb.
  Być moze,że wymieniane jw,fabryki,są w fazie, prywatyzacji.Więc byłaby szansa na ich przejęcie !? Dowiemy się w rannej audycji.A z komuną -precz.

 4. kaa
  | ID: 8fadbf44 | #4

  …. „Koniecznie normalność trzeba przywrócić”
  Irenko to znaczy według ciebie komunę? … No i o czym tu rozmawiać ?! Gdyby 'Grześ’ miał trochę oleju w czymś co u normalnych ludzi nazywa się głowa to i może coś udałoby się zrobić ale tak … Niech 'Grześ’ powie co stało się z Ursusem, Hutą, FSO, Waryńskim, Cegielskim, Kasprzakiem, Radmorem, ZWUTem, PGRami i innymi … potem niech popatrzy na Słowację czy Czechy bo dalej nie ma co szukać… Niech zobaczy w jakim stanie są tam organizacje co w Polsce nazywały się PGR y … Czasy „S” w Polsce też zostaną rozliczone … już nie długo …

 5. Irena
  | ID: a970e3fe | #5

  Zachęcam teraz do słuchania Poranku w Radiu Wnet.Fabryka Ursus,wyprowadzenie z niej funduszy,majatku,posrednicy to prawnicy,minister Pawlak,Zarajczyk,syn działacza Pzpr.Zaległe pensje pracownicze,komornik itd.

Komentarze są zamknięte