Sąd rozpatrzył wniosek Solidarnej Polski przeciwko „Gazecie Polskiej Codziennie”

Redaktor Obywatelski13

Kazimierz Ziobro.plSąd uznał, że przyspieszony tryb wyborczy nie jest właściwy dla tej sprawy, ponieważ GPC nie jest partią i zalecił zastosowanie trybu zwykłego. W związku z tym informujemy, że niezależnie od zażalenia w trybie wyborczym, proces będzie się toczył dalej również w trybie normalnym a roszczenia odszkodowawcze wobec kontrolowanej przez polityków PiS gazety znacząco wzrosną.

Przypominamy, że Gazeta Polska Codziennie od środy emituje w podkarpackich stacjach radiowych w dużym nakładzie spot reklamujący piątkowe wydanie swojej gazety o treści: „Ziobrowy zawrót głowy. Kandydat na prawicowego senatora Kazimierz Ziobro był członkiem komunistycznej Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Czytaj w piątkowej Gazecie Polskiej Codziennie”.

Oświadczamy, że Kazimierz Ziobro nigdy nie był członkiem komunistycznej Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Kazimierz Ziobro jest jednym z twórców podkarpackiej Solidarności. W stanie wojennym kierował strajkiem w Hucie „Jarosłosła”. Potem zorganizował grupę konspiracyjną spośród działaczy „S”, która zajmowała się drukowaniem i kolportażem ulotek w Jarosławiu, ponadto próbował nadawać audycje radiowe. Jego grupa organizowała uroczystości patriotyczne w kościołach oraz podjęła próbę wydawania własnego podziemnego pisma „Azyl”, której był redaktorem. W X 1982 dyscyplinarnie zwolniony z pracy. Wielokrotnie zatrzymywany i przesłuchiwany1 (więcej informacji o jego działalności w encyklopedii Solidarności).

Za działalność z podziemiu antykomunistycznym został odznaczony przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Złotym Krzyżem Zasługi. Ponadto ma status pokrzywdzonego wydany przez IPN , a materiałach UB jest opisany jako „wróg systemu”.

Kontrolowana przez ważnych polityków PiS Gazeta Polska Codziennie dopuszcza się podłego i haniebnego ataku.

Warto podkreślić, że to nie pierwszy naganny moralnie atak PiS na K.Ziobro. Kilka dni temu PiS wydrukowało dziesiątki tysięcy ulotek, na których pomiędzy K.Ziobro – legendą podkarpackiej opozycji a M.Karapaytą – „sexmarszałkiem” z 6 zarzutami prokuratorskimi – stawia się znak równości. W dodatku z podpisem, że … „korupcja może wrócić”. Ulotki te rozdawali parlamentarzyści PiS pod kościołami.

Dodatkowo, od środy w Mielcu i Dębicy kolportane są profesjonalnie przygotowane ulotki, przez nikogo nie podpisane, które oskarżają Kazimierza Ziobro o przynależność do PZPR. Na dzisiejszej rozprawie, pełnomocnik GPC posługiwał się kserem legitymacji partyjnej nieznanej osoby, która była również reprodukowana w ulotce. Tej samej treści zawarte są w spocie umieszczonym na youtube reklamującym piątkowe wydanie GPC. Dlatego należy uznać, że GPC z całą świadomością przygotowała i przeprowadza akcję szkalującą Kazimierza Ziobro.

Przypomnijmy, że wydawcą GPC jest spółka FORUM SA, kontrolowana przez polityków PiS. Przewodniczącym Rady Nadzorczej jest Ryszard Czarnecki, członek najwyższych władz Prawa i Sprawiedliwości, a członkami są:

– Barbara Skrzypek, dyrektor biura poselskiego Jarosława Kaczyńskiego.

– Katarzyna Lubiak, radna gminy Wołomin wybrana z listy Prawa i Sprawiedliwości oraz kandydatka w wyborach do Sejmu w 2011 r. z list Prawa i Sprawiedliwości

– Jacek Rudziński – asystent Jarosława Kaczyńskiego..

Kandydat Solidarnej Polski stał się przedmiotem niesłychanej nagonki ze strony mediów kontrolowanych przez PiS. Jak widać, PiS nie cofnie się przed najgorszymi praktykami byle tylko nie pozwolić na dobry wynik konkurenta po prawej strony sceny politycznej.

Z szacunkiem,

Patryk Jaki

Rzecznik Prasowy Solidarnej Polsk

[fot: kazimierzziobro.pl]

 1. Anonim
  | ID: 76357d8e | #1

  „Apolityczny” spot reklamujący „Gazetę Polską Codziennie”
  https://www.youtube.com/watch?v=v50WKfQw5so

 2. Wojciech |Kowalski PiS Krapkowice
  | ID: 79e955d1 | #2

  Sąd uznał, że przyspieszony tryb wyborczy nie jest właściwy dla tej sprawy, ponieważ GPC nie jest partią i zalecił zastosowanie trybu zwykłego.
  KROPKA.

 3. z Niemodlina
  | ID: 9869eb11 | #3

  Dziwie się i SP i PiS. Pierwsze ugrupowanie nie ma szans na zwycięstwo, drugie wraz z GPC mogły sobie darować i nie kopać leżącego. Porażką jest wystawianie kandydata SP, bo jego szanse na wygraną i wynik będzie podobny jak ten podczas wyborów w Elblągu, a działania przedstawicieli PiS też nie do końca rozumiem, przecież wyciąganie „haków” ( nie wnikam, czy są prawdziwe czy nie ) akurat w czasie kampanii wyborczej, zawsze źle się kojarzy i zazwyczaj przynosi więcej strat niż pożytku. A jak głosi mądre powiedzenie, gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta.

 4. Irena
  | ID: 71da349f | #4

  @z Niemodlina.Masz racje.Ja tez uwazam,ze haki w tym momencie po prostu szkodzą.Pozdrawiam

 5. Eleonora
  | ID: de73f723 | #5

  @Wojciech |Kowalski PiS Krapkowice

  Mam nadzieję, że za takie zachowanie pańscy partyjni koledzy odpowiednio zapłacą.
  Politycznym niebytem!

  To nie przeszkadzała panu Zyta która mataczyła po sadach
  ” mówiła ale nie wiedziała co (?!) swojemu oficerowi prowadzącemu”
  Pan Karski z PIS, członek PZPRu
  Pan Jasiński, minister w rządzie PIS

  Mnie SP ani ziębi ani chłodzi, ale podłość ma swoją zapłatę.
  Poczekamy.

 6. PYSIA
  | ID: b323ae6f | #6

  SĄD ODRZUCIŁ POZEW !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 7. kominiarz
  | ID: 3af64926 | #7

  Odkąd PiS owi podskoczył procentowy słupek, to daje niezły POPis. Uważajcie tylko Panowie, zeby Wam ten słupek w tyłek nie wszedł i bokiem nie wyszedł, bo troszkę za pewnie się czujecie. Nie tak dawno wypięliście się na narodowców, a aż tak bardzo pewnie przy wyborach czuć się nie możecie, więc nie wiem skąd te pogrywanie. Uważajcie żeby i na Was się nie wypięto. Jedynym Waszym atutem w tym słupku wyborczym jest to, że coraz więcej społeczeństwa chce POzbyć się PO. Stały elektorat, który popiera PiS to o wiele zamało. Jeśli więc zdobędziecie tyle głosów, że odsuniecie od rządu reżim rudego bandyty, to będzie to władza jedynie na wąski kredyt zaufania od społeczeństwa. Nie POgrywajcie więc sobie, bo prędko ten kredyt stracicie. Naród raczej narazie na ulice nie ruszy i reżimu sam nie obali. Stać się to może najpewniej w wyborach. Tyle, że jeśli będziecie tak sobie POczynać POdobnie jak obecny reżim rudego i POdobnymi metodami, to naród ruszy i Was wtedy obali, bo już tego ma dosyć. Tak, że PoPiSujcie się , a POPiz dzie oberwiecie Wy a nie PO. Za wszystkich oberwiecie.

 8. Irena
  | ID: 71da349f | #8

  Słupki,sa tylko słupkami.Trzeba wygrac wybory. Oberwać po głowie to nie sztuka.@kominiarz dobrego dnia.

 9. Irena
  | ID: 71da349f | #9

  @ P.Pysia. Sąd odrzucił pozew ! Dziwie sie,ze prawnik,pan Ziobro nie wiedział.ze tu tryb wyborczy nie przysługuje.Kiepsko.

 10. ely
  | ID: fb52fd86 | #10

  Przykra jest sytuacja, w której SP i PIS walczą miedzy sobą. Po co wystawiać kilku kandydatów,prawica rozdrabnia głosy. Odnośnie artykułu to Solidarna Polska też nie jest święta, w TVN platformerskiej tubie medialnej niezbyt pozytywnie dość często wypowiadali sie o PIS, a przecież ci posłowie dostali się do Sejmu tylko dlatego, że startowali pod szyldem Prawa i Sprawiedliwości. Miesięcznice smoleńskie były dla Pana Jakiego ważne jak był w PIS, odkąd jest w SP przestały wydawać mu się ważne.Wygląda na to, że nie prawda jest ważna, ale bezwzględna walka o miejsce w Sejmie, jeżeli partia w sondażach jest na granicy wyborczej lub poniżej. Szkoda tylko tego wszystkiego co łączy Polaków przeciwko PO, partii mataczenia, iluzji,kroczącej w zadłuzaniu kraju drogą tragedii greckiej.

 11. nowy
  | ID: 4a54f379 | #11

  ely :
  Przykra jest sytuacja, w której SP i PIS walczą miedzy sobą. Po co wystawiać kilku kandydatów,prawica rozdrabnia głosy. Odnośnie artykułu to Solidarna Polska też nie jest święta, w TVN platformerskiej tubie medialnej niezbyt pozytywnie dość często wypowiadali sie o PIS, a przecież ci posłowie dostali się do Sejmu tylko dlatego, że startowali pod szyldem Prawa i Sprawiedliwości. Miesięcznice smoleńskie były dla Pana Jakiego ważne jak był w PIS, odkąd jest w SP przestały wydawać mu się ważne.Wygląda na to, że nie prawda jest ważna, ale bezwzględna walka o miejsce w Sejmie, jeżeli partia w sondażach jest na granicy wyborczej lub poniżej. Szkoda tylko tego wszystkiego co łączy Polaków przeciwko PO, partii mataczenia, iluzji,kroczącej w zadłuzaniu kraju drogą tragedii greckiej.

  Dla mnie pac wart pałaca, jeden lepszy od drugiego, wybór między dżumą, a cholerą. Jako jednoosobowy przedsiębiorca po tym, co usłyszałem prędzej się potnę, niż zagłosuję na PiS.

 12. ely
  | ID: fb52fd86 | #12

  Jedyną realną opozycja w Polsce przeciwko układowi PO , SLD, PSL jest PIS !!!! Wystarczy odpowiedzieć sobie na pytania : Kto zadłużył Polskę na prawie 300 mld dolarów,ponad 50 % wobec zagranicznych podmiotów, kto prowadzi ją ku tragedii greckiej ( 30 mld dolarów Gierka spłacaliśmy 30 lat , ile te zadłuzenie będziemy spłacać ), kto mataczył w sprawie tragedii smoleńskiej, kto usuwa wieszcza narodowego i naszą epopeję „Pana Tadeusza” z listy lektur obowiązkowych, kto ogranicza lekcje historii w szkołach, kto usuwa rdzennych warszawiaków powstańców warszawskich, sędziwe osoby z ich mieszkań (10 min. film reportaż w internecie „łączniczka Danusia”, kto zawłaszczył wszystkie urzędy w państwie łącznie z kontrolnymi NIK ( jak można być sędzią we własnej sprawie) , kto nie dopuszczał niezależnych mediów np. telewizji TRWAM ( potrzebne były kilkusettysięczne marsze w Warszawie ,żeby w końcu przyznano koncesję, tylko nie dopowiedziano kiedy dostaną mozliwość nadawania), kto chce zdelegalizować związki zawodowe, kto mimo kryzysu kupił na kredyt 20 pociągów Pendolino, mimo kryzysu, braku torów, ogromnego zadłuzenia, dużego bezrobocia, konstrukcji sztywnej z lat osiemdziesiatych w nowym opakowaniu.

 13. Irena
  | ID: 728e9a40 | #13

  @ p.ely. Brak prawdy ,brak jawnosci zycia publicznego powoduje to, o czym piszesz.Korupcja powoduje, ze kupujemy Pendolino,które poniżej temperatury minus 20 stopni stał będzię na bocznym torze,a dzisiaj nawet torów nie ma. To jakas paranoja.Masz racje teraz tylko pod szyldem PiS naród ruszy z narzędziami,których rządzący nie znają.

Komentarze są zamknięte