14 września: wyjazd na ogólnopolską manifestację

Autor Obywatelski3

15638_doscPod hasłem: „Dość lekceważenia społeczeństwa” 14 września odbędzie się w Warszawie wielka ogólnopolska manifestacja wszystkich związków zawodowych. Zarząd Regionu Opolskiego NSZZ Solidarność zaprasza wszystkich chętnych do wyjazdu na protest.

Jak mówi Grzegorz Adamczyk Wiceprzewodniczący Zarządu Regionu: Zapraszamy wszystkich sympatyków „Solidarności” oraz wszystkie osoby zawiedzione polityką rządu Donalda Tuska, który wprowadził wyższy wiek emerytalny, zmiany w kodeksie pracy i nie liczy się z głosem społeczeństwa.

Początek manifestacji o godz. 12.00 w trzech punktach Warszawy (błonia przy Stadionie Narodowym, Plac Defilad przy Pałacu Kultury i Nauki, Sejm RP). Pochody z trzech wymienionych kierunków spotkają się przy Rondzie de Gaulle’a, skąd o godz. 13.00 przejdą ulicami Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście do Placu Zamkowego. Na scenie przy Zamku Królewskim odbędzie się finał akcji i wystąpienia liderów trzech central związkowych.

Manifestacja poprzedzona będzie trzydniowym protestem w dniach 11 – 13 września, podczas którego odbędzie się szereg pikiet pod ministerstwami, debaty eksperckie zbudowane zostanie tez miasteczko namiotowe przed Sejmem RP.

Wszyscy, którzy wraz z Solidarnością chcieliby zaprotestować w Warszawie proszeni są o zgłaszanie się do biura Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” przy ul. Damrota 4 w Opolu tel. 77 423 28 60. Wyjazd jest bezpłatny.

Główne postulaty Międzyzwiązkowego Krajowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego:

 • wycofanie antypracowniczych zmian w Kodeksie Pracy,
 • przyjęcie ustawy wymuszającej szybszy wzrost płacy minimalnej,
 • wycofanie się z wprowadzonego podwyższenia wieku emerytalnego,
 • pełne wykorzystanie środków finansowych przewidzianych na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu,
 • podniesienie progów dochodowych upoważniających do świadczeń rodzinnych i socjalnych,
 • ograniczenie stosowania „śmieciowych” umów o pracę,
 • pakiet zmian poprawiających funkcjonowanie ochrony zdrowia oraz dostępu do bezpłatnej edukacji,
 • pełna realizacja pakietu antykryzysowego z 2009 r. – rząd nie podjął spraw korzystnych dla pracowników.

Redakcja NGO

 1. Irena
  | ID: 9b98c91f | #1

  No,to jedziemy ,ale Warszawa nas nie zaprasza . Pani Hanna nie jest zachwycona wizytą,chociaż powinna być rozpromieniona. A na odbudowe Warszawy po II wojnie światowej cała Polska się składała,wiec to nasz przywilej ją odwiedzić, chociaż w nietypowej okoliczności.

 2. Dariusz Całus
 3. Dariusz Całus
Komentarze są zamknięte