Kurski ujawnia: PiS ma zakaz wspierania Solidarności!

Redaktor Obywatelski10

Jacek_Kurski_fot_Niwicz_2311012-largeEuroposeł Solidarnej Polski Jacek Kurski ujawnił w programie Radia Zet, że Jarosław Kaczyński zabronił uczestniczyć politykom PiS w pikiecie organizowanej przez związki zawodowe. Kurski ujawnił SMS-a, którego prezes PiS wysłał do polityków swojej partii. 

Poseł dodał, że SMS-a przesłali mu posłowie PiS, którzy sympatyzują z Solidarną Polską.

Przeczytał treść wiadomości:

Szanowni członkowie PiS, w związku z akcją protestacyjną planowaną przez związki zawodowe 14 września i zapowiedzią uczestnictwa w tych protestach polityków SLD, Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości nie wyraża zgody na uczestnictwo w tej manifestacji członków PiS i używanie przez kogokolwiek podczas jej trwania symboli i znaków PiS. Używanie podczas jej trwania symboli i znaków PiS jest zabronione.

– napisał Jarosław Kaczyński.

Radio Zet,lz

 

 1. z Niemodlina
  | ID: 0ffab1c2 | #1

  ale ściema :)

 2. Irena
  | ID: ce70886a | #2

  @z Niemodlina. Jeżeli to nie jest prawda to prostuj.Czyli Pan Kurski to łgarz?? A pan Kaczyński Wodz Lenin??

 3. z Niemodlina
  | ID: 0ffab1c2 | #3

  Przecież to się kupy nie trzyma, Kurski-Radio Zet, Olejnik i wychodzi na to, że nagle Prawo i Sprawiedliwość wycofuje się z protestu, bo na proteście przeciwko PO i Donaldowi T. ma pojawić się przyszły koalicjant PO czyli SLD ??? :)

 4. Eleonora
  | ID: 041f8b71 | #4

  @z Niemodlina

  to jak?
  Pojedziecie czy nie?

 5. Dariusz Całus
  | ID: 97718fe1 | #5

  Wysłałem zapytania w tej sprawie do wielu polityków związanych z PiS, do tej pory brak odpowiedzi. Czekam narazie cierpliwie, zobaczymy co przyniosą najbliższe dni. Solidarność, już nigdy nie powinna dać się wykorzystywać przez żadną opcję polityczną. To partie nich zabiegają o wsparcie organizacji społecznych poprzez realizację ich postulatów. W tej walce nie chodzi o wymianę jednej władzy na drugą. Konieczne są głębokie zmiany systemowe, które upodmiotowią Polaków i dadzą im faktyczny wpływ na władzę. Od lat 90-tych rządzący się zmieniają a realizowana jest wciąż neoliberalna, antypracownicza i antyspołeczna polityka. Pora powiedzieć DOŚĆ! Obecny system jest skierowany na zabezpieczenie interesów partii politycznych, Polskie sprawy są załatwiane jedynie przy okazji wzajemnych walk. Duda w bardzo konkretny sposób pokazuje stosunek Związku do całej klasy politycznej. Dlatego nagle od lewa do prawa politycy zaczynają mieć wątpliwości czy wspierać związkowe protesty. Jak widać zawsze ich jest w stanie połączyć kasa oraz zagrożenie, ze strony…niezależnego społeczeństwa. Mamy w Polsce system partyjny i innej lepszej alternatywy chyba nikt nie zna. Jednak społeczeństwo musi zmusić partie do podporządkowania swojej działalności interesom Państwa i społeczeństwa, a nie ich własnym. Duda na kongresie PIS powiedział wyrażnie, że
  każda władza, która zechce rządzić w oderwaniu od społeczeństwa, spotka się z jego odrzuceniem. Teraz mamy PO, ale za chwilę może być to inne ugrupowanie. Stąd pojawiają się wśród partyjnych liderów wątpliwości czy protesty wrześniowej to nie kij na ich własne tyłki…

 6. Dariusz Całus
 7. Dariusz Całus
 8. Dariusz Całus
 9. Eleonora
  | ID: 041f8b71 | #9

  Dokładnie o zabezpieczenie partyjnych interesów chodzi panom z PO-PISu!
  W końcu wszystkie partie otrzymują nieliche dotacje z ( ubożejącego) budżetu

  Jak podaje Dziennik pl

  „Ile kosztuje utrzymanie partii politycznych? Za pieniądze z budżetu, które otrzymały ugrupowania w 2012, można sfinansować roczne inwestycje drogowe w jednym z województw
  PO i PiS idą łeb w łeb, jeśli chodzi o pieniądze, które dostały z budżetu na działalność w 2012. Platforma otrzymała 47,6 miliona złotych, a PiS o czterysta tysięcy złotych mniej. PSL mogło liczyć na 11,9 miliona złotych, SLD na 11,3 miliona, a Ruch Palikota dostał 7,3 miliona – twierdzi RMF FM. Wszystkie ugrupowania dostały więc łącznie 125 milionów złotych. Tymczasem, jak wynika ze sprawozdań PKW, ze składek członkowskich partie uzyskały jednie 4,2 miliona złotych. ”

  Szkoda by było gdyby sprawa się rypła za przyczyną jakiegoś Dudy i jego związkowców

  Swoją drogą, żałuję, że RM pozwala na upartyjnianie swoich inicjatyw…
  Jak donosi prasa, PIS bedzie współorganizatorem, razem z RM uroczystości związanych z rocznicą marszu w obronie TV Trwam, w dniu 28 września.
  Spisowiało nam to radio :((
  Szkoda bo stracą na wiarygodności.

 10. ely
  | ID: 00ed35b9 | #10

  Widać z przekazu medialnego, że SLD szykuje się na ewentualnego koalicjanta jeżeli Platforma Obywatelska w następnych wyborach przegrałaby wysoko z Prawem i Sprawiedliwością. PO i SLD to są 2 partie zrzeszajace byłych prominentnych działaczy komuny.

Komentarze są zamknięte