Jacek Sasin odpowiada Kurskiemu: Ziobro będzie kroczył z Millerem. My się pod tym nie podpisujemy

Redaktor Obywatelski10

Jacek_SasinObok przewodniczącego związku będą bacznie kroczyć Leszek Miller i Zbigniew Ziobro, podczas gdy to właśnie ich ugrupowania bardzo często wspierają rząd w uchwalaniu anty pracowniczego prawa – mówi poseł PiS Jacek Sasin w rozmowie z Łukaszem Żygadło. 

Polityk PiS odpowiedział na pytanie czym jest podyktowana decyzja o braku wsparcia dla związków zawodowych:

Powiedzmy sobie wprost – tu nie chodzi o niewspieranie „Solidarności”. Prawo i Sprawiedliwość nie będzie uczestniczyć w tej manifestacji, nie dlatego, że nie zgadzamy się z organizatorami tego wydarzenia, czy postulatami, które będą przedstawiane w Warszawie, bo cele o które walczą związki zawodowe są nam bliskie i w pełni się pod nimi podpisujemy. Natomiast nie podoba nam się kilka okoliczności, które wpłynęły na naszą decyzję(..)Po pierwsze miejsce do którego będzie maszerować manifestacja. Sejm ma być centralnym punktem skupienia, a przecież to nie parlament podejmuje najważniejsze dla Polski decyzję, tylko Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Tam powinna skupić się siła związków zawodowych. Jednak organizatorzy manifestacji chcą pokazać, że wszystkie siły polityczne w Polsce są złe i działają przeciwko ludziom pracy.

– mówi Jacek Sasin w rozmowie przeprowadzonej dla portalu Stefczyk.info.

Sasin zauważył również ciekawy fakt:

Mącenie ludziom w głowach, pokazywanie Leszka Millera i polityków lewicy jako alternatywy dla Platformy Obywatelskiej jest obłędem. Przecież obserwujemy nie tylko doskonałą współpracą PO z SLD w Sejmie, ale jeszcze słyszymy coraz częściej deklaracje Leszka Millera, który bardzo chętnie wprowadziłby SLD do koalicji, a premier potwierdza takie rzeczy. My, jako Prawo i Sprawiedliwość nie chcemy się pod tym podpisywać, mamy w planie swoje – wrześniowe – protesty, które będziemy realizować. Proszę również zwrócić uwagę na ciekawy fakt – obok przewodniczącego związku będą bacznie kroczyć Leszek Miller i Zbigniew Ziobro, podczas gdy to właśnie ich ugrupowania bardzo często wspierają rząd w uchwalaniu anty pracowniczego prawa.

 – mówi Sasin.

Całą rozmowę można przeczytać na portalu Stefczyk.info.

Polecamy!

gop

 1. Irena
  | ID: b8fa7d39 | #1

  Piękna Nasza Polska Cała. Dobrze im na stołkach.

 2. z Niemodlina
  | ID: 6feed35d | #2

  Przyznaję całkowitą rację panu Sasinowi, jest dokładnie tak samo jak napisałem kilkadziesiąt minut temu, nie musiałem nawet tego czytać. To jest chore, żeby przy tego typu wydarzeniach lansował się towarzysz Miller i komuniści z SLD.

  Oby pan Sakiewicz dotrzymał słowa :) ja mu pomogę z tą taczką :)

  http://vod.gazetapolska.pl/5012-idziemy-obalic-donalda-tuska

 3. Irena
  | ID: b8fa7d39 | #3

  @z Niemodlina. Dzieki za link. Taczka moze być skuteczna. Trudna ta sprawiedliwość.

 4. Eleonora
  | ID: ebc36daf | #4

  olaboga!

  Naszemu ” partyzantowi wolnego słowa” chyba zaszkodziło lesne powietrze?!
  Przecież pan prezes zabronił jazdy do stolicy?!
  Trzeba chronić PO, a nie maszerować obok związkowców i Ziobry
  Kogo wy chcecie obalać i jak?
  Telefonicznie?

 5. Dariusz Całus
  | ID: a915e849 | #5

  Nie ma dla mnie większego znaczenia nazwa ugrupowań, ważne są sprawy i cele, które powinny czasem jednak jednoczyć. Oprócz sympatii politycznych głównie jesteśmy Polakami i obywatelami naszego Kraju. Wypowiedź Pana Sasina to czystej wody politykierstwo o przedkładanie zwykłego partyjniactwa nad problemy polskiego społeczeństwa. Solidarność, już nigdy nie powinna dać się wykorzystywać przez żadną opcję polityczną. To partie nich zabiegają o wsparcie organizacji społecznych poprzez realizację ich postulatów. W tej walce nie chodzi o wymianę jednej władzy na drugą. Konieczne są głębokie zmiany systemowe, które upodmiotowią Polaków i dadzą im faktyczny wpływ na władzę. Od lat 90-tych rządzący się zmieniają a realizowana jest wciąż neoliberalna, antypracownicza i antyspołeczna polityka. Pora powiedzieć DOŚĆ! Obecny system jest skierowany na zabezpieczenie interesów partii politycznych, Polskie sprawy są załatwiane jedynie przy okazji wzajemnych walk. Duda w bardzo konkretny sposób pokazuje stosunek Związku do całej klasy politycznej. Dlatego nagle od lewa do prawa politycy zaczynają mieć wątpliwości czy wspierać związkowe protesty. Jak widać zawsze ich jest w stanie połączyć kasa oraz zagrożenie, ze strony…niezależnego społeczeństwa. Mamy w Polsce system partyjny i innej lepszej alternatywy chyba nikt nie zna. Jednak społeczeństwo musi zmusić partie do podporządkowania swojej działalności interesom Państwa i społeczeństwa, a nie ich własnym. Duda na kongresie PIS powiedział wyrażnie, że każda władza, która zechce rządzić w oderwaniu od społeczeństwa, spotka się z jego odrzuceniem. Teraz mamy PO, ale za chwilę może być to inne ugrupowanie. Stąd pojawiają się wśród partyjnych liderów wątpliwości czy protesty wrześniowej to nie kij na ich własne tyłki…

 6. Dariusz Całus
 7. ely
  | ID: fd49a4a1 | #7

  W PRL-u był sojusz PZPR-SD-ZSL dzisiaj szykuje sie nowy-stary układ SLD-PO-PSL. Wydaje się ,że Pan Sasin ma rację SLD gra na 2 frontach, rzekomo popiera związkowców, ale w głosowaniach popiera Platforme Obywatelską i bardzo chętnie wszedłby w koalicję z PO. Gdyby w wyborach do Sejmu wygrał PIS (mniej niz ok.50%) to mamy powtórkę przez następne lata rządów Platformy Obywatelksiej tylko w koalicji z SLD.
  Co to za rządy, które likwidują bądź znacznie ograniczaja nauczanie w szkole historii Polski, likwiduja z lektur obowiazkowych '”Pana Tadeusza” naszego wieszcza narodowego Adama Mickiewicza. Premier Tusk mówił ,że Polska to nienormalność, więc dlatego trzeba zabić polską tożsamość ? Każdy naród ,państwo ma swoja politykę historyczna , dba o tożsamość narodową ,o to co łączy, tak jest w Anglii, w Niemczech, u nas robi się wszystko by rozbić jedność narodową, by zrobić skupisko ludzi bez wspólnych wartości,bez tożsamości.Takimi ludźmi łatwo mozna manipulować.

 8. Irena
  | ID: 8f7b6e62 | #8

  @ P. ely. Tak,nami manipuluja. Rozbijaja jednosc.Ale kto to czyni??
  . Uwazam, ze dla dobra Polski musimy ” grać” do jednej bramki.
  Obserwuje głosowania w Sejmie, i mnie niepokoja. A juz likwidacja lekcji historii, i usuniecie „Pana Tadeusza” ,to juz do dna ciemnoty dochodzimy.

 9. kominiarz
  | ID: 30c72485 | #9

  @Irena
  Bardzo dobrze napisane – musimy grać do jednej bramki. W przeciwnym razie rozbiją nas i zgniotą POstkomuchy wespół z takimi jak Diter Przewdzing. Nigdy nie będzie tak, że rządząca partia będzie idealna i taką też partią będzie PiS jeśli wygra wybory. Trzeba jednak pamiętać o tym o jakie interesy bardziej ta partia dba i odpowiedzieć sobie, czy są one nam bliższe od rozbijania naszej jedności narodowej przez panujący reżim. To co ten reżim wyprawia, to także najlepszy czas dla takich jak Diter ze Zdzieszowic i dlatego tak podnoszą mordy.

 10. Irena
  | ID: 8f7b6e62 | #10

  @ kominiarz. Wiesz,ten dojcz to mnie troche bulwersuje.Nasz interes to wolna i dobrze rzadzona Polska. Niestety, rezim jest tylko rezimem i musimy to wiedzieć.W Jedności jest Siła.Dobrej nocki.

Komentarze są zamknięte