Jerzy Wilk prezydentem Elbląga przy poparciu 51,74 proc.

Niezależna Gazeta Obywatelska7
Jerzy Wilk [info.elblag.pl}

Jerzy Wilk [info.elblag.pl}

O godz. 22 zamknięto lokale wyborcze i rozpoczęło się liczenie głosów w Elblągu, gdzie zakończyła się druga tura przedterminowych wyborów prezydenta miasta. Oficjalne wyniki dały zwycięstwo kandydatowi PiS z 51,74 proc. co w liczbach dało 1 160 głosów przewagi kandydata PiS.

O stanowisko prezydenta Elbląga ubiegali się: Jerzy Wilk (17 266 głosów) z Prawa i Sprawiedliwości oraz Elżbieta Gelert (16 106) z Platformy Obywatelskiej, którzy dwa tygodnie temu uzyskali najwięcej głosów w pierwszej turze.

O godz. 14 frekwencja wyniosła 18,11 proc. to tylko o 0,35 proc. mniej niż o tej samej porze w pierwszej turze wyborów. Frekwencja przed dwoma tygodniami wyniosła 36,59 proc. Oficjalne frekwencja wyniosłą 34,5 proc. Do udziału w wyborach uprawnionych było blisko 98 tys. mieszkańców Elbląga. Druga tura zwykle nie cieszy się dużym poparciem. Widocznie te wybory to plebiscyt popularności dwóch największych partii, kiedyś by się powiedziało prawicowych. Dziś już to nie jest takie oczywiste.

Do głosowania jest uprawnionych 97 967 elblążan. Miasto wielkości przypomina Opole, stąd pewnie wszyscy traktują to jako plebiscyt przed wyborami 2014 jakie będą do Parlamentu Europejskiego i samorządu. Dwa tygodnie temu 25 mandatów do Rady Miasta Elbląga podzielono następująco: PiS -10 osób,  PO – 7, SLD – 5, KWW Witolda Wróblewskiego (PSL) – 3. Solidarna Polska nie dostała żadnego mandatu. Kandydatka PO po przegranych wyborach dla TVN, zamierza doprowadzić do koalicji PO z PSL. Języczkiem uwagi w Radzie Miasta Elbląga zostanie zatem SLD.

Przeczytaj również: http://ngopole.pl/2013/06/15/elblag-wyborczy-poligon-fotorelacja/

Przedterminowe wybory w Elblągu to efekt kwietniowego referendum, w którym mieszkańcy odwołali przed końcem kadencji poprzednie władze: prezydenta Grzegorza Nowaczyka (PO) i radę miasta.

tk

 1. z Niemodlina
  | ID: d0c1fbaf | #1

  Kontrolowana przez szajkę z PO TVP info POdała wynik 53,7 % dla PO i 46,3 % dla PiS, co ciekawe TVPinfo powołało się na sondaż przeprowadzony przez lokalny serwis portel.pl którego szef zaprzyjaźniony jest z……Elżbietą Gelert :) gdy tymczasem po podliczeniu głosów z pierwszych 4 komisji, tylko w jednej wygrała kandydatka PO i to tej samej w której również wygrała w I turze. Coś mi się wydaje,że należy sPOdziewać się ciekawych wyników. Chyba jednak szkolenia przedstawicieli PKW w Moskwie przynoszą właśnie pierwsze efekty.

 2. Irena
  | ID: d2334df5 | #2

  @z Niemodlina.Tak,na opak podali.Zobaczymy wyniki Bardzo jestem ciekawa. A gdzie był tym razem serwer.??

 3. Irena
  | ID: e561f2ea | #3

  Gratuluje zwycięstwa nad PO. Życzę zdrowia i trafnych decyzji, dla Elbląga,dla Polski.!

  @NGO. Dzięki za video a szczególnie film pt.90 urodziny Jaruzelskiego i manifestacja pod Sejmem. z hasłami „Stan wojenny pamiętamy,komunistom zyć nie damy”, „Nie ma nic złego,w wieszaniu Jaruzelskiego”, dorodna kukła generała na noszach. Młodzi,piekni Polacy stawiają czoła Złu.!!!!

 4. z Niemodlina
  | ID: b13e7fd9 | #4

  Na szczęście myliłem się :) Sztuczki Wladimira Czurowa mogą zostać użyte dopiero w wyborach samorządowych za rok, bo w Elblągu to pewnie za małe wybory na takie działania :)

 5. Irena
  | ID: e561f2ea | #5

  @z Niemodlina.Witaj. Zapewne ,sztuczki są dobrze przygotowane i opanowane i o nich nie zapomną Ci, którzy szkolili się u wschodnich sąsiadów. Dobrego dnia.Cieszmy się!!!

 6. obiekt x
  | ID: 14669394 | #6

  Do tego czasu Niemdlinek znajdzie podsłuch we własnej lodówce, przepraszam mamy lodówce, bo mieszka z mamusią, nieważne, że monter powie, że to radiotorek albo inna cewka, będzie miał dowód na inwigilację :-D

 7. z Niemodlina
  | ID: b13e7fd9 | #7

  @obiekt x

  Macie złe informacje, albo POdsłuch źle działa :) z mamusią nie mieszkam już od 9lat :) Wydaje Ci się,że tak owocna współpraca przedstawicieli PKW a tym samym Polski ( członek NATO,EU ) z ich rosyjskimi odpowiednikami i panem „czarodziejem” Wladimirem Czurowem oskarżanym przez międzynarodowych obserwatorów o gigantyczne oszustwa wyborcze na terenie Rosji, to rzecz normalna ??? Czy znasz jeszcze inny przypadek tak dobrej współpracy kraju należącego do EU i NATO z Centralną Komisją Wyborczą Federacji Rosyjskiej ??

Komentarze są zamknięte