Zobaczymy co zrobi w sprawie ELO Walne Zebranie PGE?

Niezależna Gazeta Obywatelska2
Nowe-bloki Elektrownia OpolePod koniec maja PGE zwołało Walne Zebranie Akcjonariuszy spółki na 27 czerwca. Ma ono zdecydować o wypłacie dywidendy z zysku za 2012 r. Zamiarem władz PGE była wypłata dywidendy spółki. W komunikacie prasowym spółka  zapewniała przeznaczyć do wypłaty 1,608 mld zł dywidendy, czyli 0,86 zł na akcję. Na dywidendę trafić ma 784 mln zł z zysku za 2012 rok oraz część kapitału zapasowego w wysokości 824 mln zł.
Proponowany dzień wypłaty dywidendy to 26 września br. Przypomnijmy, z zysku za 2011 rok PGE wypłaciła 1,83 zł dywidendy na akcję.Walne Zebranie akcjonariuszy spółki ma zdecydować także m.in. o połączeniu PGE Polska Grupa Energetyczna z PGE Energia Jądrowa. Pod koniec maja (27.05) spółka w komunikatach dla prasy nie informowała jeszcze, że planuje zająć się  inwestycję rozbudowy Elektrowni Opole za 11 mld zł na WZA.
Pytanie brzmi: czy spółka zmieni swoje plany po ogłoszonej przez premiera Tuska w czwartek 6 czerwca decyzji  o rozbudowie Elektrowni Opole i czy będzie prowadzić tę inwestycję, bo był przecież pomysł, żeby tę inwestycję prowadziła nowa spółka Polskie Inwestycje Rozwojowe razem z Kompanią Węglową w ramach programu „Inwestycje Polskie”. Być może więcej dowiemy się dopiero 27 czerwca. Dziś PGE milczała na temat rozbudowy ELO. Będziemy się sprawie przyglądać.
Autor: Tomasz Kwiatek
  1. Irena
    | ID: 4ed3460a | #1

    A dlaczego kapitał zapasowy tez chca wypłacic.??

  2. 27 czerwca 2013, 20:59 | #1
Komentarze są zamknięte