Ponad tysiąc osób na Marszu dla Życia i Rodziny w Nysie

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Marsz Nysa - banerPierwszy Marsz dla Życia i Rodziny w Nysie za nami. Ponad dwa miesiące przygotowań przyniosło dobry rezultat. Marsz został ciepło przyjęty przez mieszkańców Nysy. Ok. 1150 osób przeszło ponad dwukilometrową trasę manifestując swoją radość z posiadania rodziny. Barwny korowód, w którym z uśmiechem maszerowali i ci najmłodsi, i seniorzy, pozdrawiał przechodniów i obserwatorów. Można śmiało powiedzieć, że to był marsz pokoleń. „Strzałki”€“ symbol Marszu, który odbywał się w tym roku pod hasłem: „Kierunek: Rodzina” – przyniesione przez dzieci wskazywały wizerunki ich rodzin. Podczas Marszu wystąpili tancerze z Zespołu Pieśni i Tańca Nysa, a całą trasę, w rytmie muzyki zespołu The Drip, przeszły mażoretki z Gimnazjum Nr 3 w Nysie.  Marsz zakończył się piknikiem rodzinnym w parku przy parafii Matki Bożej Bolesnej. Dla dzieci Maltańska Służba Medyczna przygotowała gry i zabawy, w których uczestniczyło ok. 500 dzieci. Warto podkreślić, że Marsz i piknik były współorganizowane przez rzymsko-katolicką parafię Matki Bożej Bolesnej w Nysie i Kościół Zielonoświątkowy w Nysie.

Nysa marsz dla ZiRKomitet Organizacyjny Marszu dla Życia i Rodziny w Nysie w składzie: Kazimierz Darowski, Anna Koronczok, Paweł Koronczok, o. Krzysztof Łukaszczyk SVD, Maria Magierowska-Truty, Małgorzata Michalska, Martyna Nakonieczny, Paweł Nakonieczny, Bartłomiej Robel, Jacek Tarnowski

Autor: Paweł Nakonieczny

  1. Irena
    | ID: 9023fb1f | #1

    W Nowinach Nyskich nr 23 pięknie opisano Marsz dla Życia i Rodziny. Zamieszczono równiez zdjęcia. Organizatorom dzięki.Wazna sprawa.

Komentarze są zamknięte