„Sparata“ Głubczyce – chlubą regionu

Redaktor3

Maciej Kałek fotNa terenie Głubczyc działa wiele godnych podziwu inicjatyw dla młodzieży, które za cel swojej działalności, stawiają rozwijanie młodych umysłów, serc i kultury fizycznej. Są to oddolne, działające na terenach szkół kluby, zrzeszające młodych pasjonatów, np. piłki nożnej, czy karate. Na szczególną uwagę, zasługuje jednak miejscowy klub Tae Kwon – Do, funkcjonujący pod przewodnictwem Daniela Jano (II dan).

Klub sportowy „Sparta“ przyciąga uwagę faktem, iż godnie reprezentuje region Głubczyc w Polsce, oraz samą Polskę w świecie. Twarde, mocne treningi, połączone z nieodzowną wiedzą trenera Jano, przynoszą niespodziewanie wysokie wyniki! Dwie osoby z tego klubu, zostały powołane do Reprezentacji Polski w Mistrzostwach Europy, które odbyły się w Szwecji (3 – 5 maja a.d.2013). A warto wspomnieć, że do Kadry Narodowej dostają się selektywnie wybrani przez trenerów Reprezentacji zawodnicy, o nieprzeciętnych umiejętnościach. Klub, oraz Polskę, reprezentowali Bartosz Słodkowski (I dan) i Karolina Konik (I dan). Samą Kadrę Narodową, tworzyło 52 zawodników, zaś w zawodach rywalizowało 506 sportowców z 26 państw europejskich. Był to najlepszy występ polskiej reprezentacji TKD w historii.

Bartosz Słodkowski, fot. archiwum własne

Bartosz Słodkowski, fot. archiwum własne

Bartosz zdobył w tych mistrzostwach: złoty medal w walkach drużynowych juniorów, złoty medal w drużynowych testach siły i brązowy medal w indywidualnych walkach juniorów. Karolina zaś, zdobyła: złoty medal w drużynowych technikach specjalnych juniorek, srebrny medal w drużynowych walkach, oraz brązowy medal w indywidualnych technikach specjalnych juniorek.

Oprócz tych bieżących osiągnięć, klub może poszczycić się medalistami Mistrzostw Polski, Europy, oraz medalistami Pucharów Świata i Europy.

Niewątpliwie, Klub TKD „Sparta“ przynosi chlubę miastu Głubczyce, stawiając coraz wyżej poprzeczkę, dla inicjatyw lokalnych i klubów sportowych. A kto wie, co by osiągnęły młode talenty, gdyby promocja ich i reklama były o wiele lepsze? Dla młodych sportowców ważna jest promocja ich umiejętności i do tego namawiamy Państwa serdecznie! Klub daje pokazy swoich umiejętności w różnych szkołach etc. Warto się wybrać na nie, choćby po to, by przekonać się o tym, jakie młodzi ludzie mają talenty.

Maciej Kałek
www.facebook.com/Narodowykatol

 1. Maddie
  | ID: 0a4bef8e | #1

  Mam nadzieję,że klub dostanie jakieś większe dotacje bo szkoda, żeby tak młodzi ludzi się marnowali. Ale cóż się dziwić, w Głubczycach już dawno prawie nic nie oferuje się młodym ludziom.

 2. Irena
  | ID: 2009a5ae | #2

  Widzę konieczność zwrócenia się do wszystkich działających na terenie gminy, powiatu. podmiotów,które by pomogły sfinansować potrzeby młodzieży. Prośby niech rozniosą osobiście uczniowie z nauczycielami. trenerem,rodzicami.To będzie skuteczne.Chodzić prosić,pisać -nie zaprzestawać.I do biura radnego. i do biura posłów.Niech wiedza,o problemie. W przyszłosci nie powiedzą,że nic nie wiedzieli o klubie i skupionej w nim zdolnej młodzieży.Powodzenia życzę a także zdrowia i szczęścia. Dobrych wyników w nauce i sporcie.

 3. Irena
  | ID: 2009a5ae | #3

  @NGO.Dziękuję za film ze spotkania na Uniwersytecie Opolskim z panem Tadeusz M.Płużański.Ciekawa treść.Kształcenie Rodaków – c.d. Dziękuję studentom.Piękna i mądra młodzież.

Komentarze są zamknięte