Kosiniak-Kamysz: „Matki IV kwartału” nie mają szans. Musielibyśmy cofnąć się w czasie

Redaktor Obywatelski4

Min. Władysław Kosiniak-Kamysz [Ministerwo Pracy i PS]Nie możemy dać matkom dzieci urodzonych w IV kwartale 2012 rocznych urlopów macierzyńskich. Żeby to zrobić, musielibyśmy cofnąć się w czasie. Zawsze musi być grupa, która będzie czuła niedosyt” – mówi w Kontrwywiadzie RMF FM minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz.

Zapewnia, że dłuższe urlopy rodzicielskie przyznane rodzicom dzieci z I kwartału 2013 to wspieranie polskich rodzin, a nie wspieranie budżetowymi pieniędzmi spadających sondaży.

„Kiedyś różnorodność PO była jej wzmocnieniem, dziś tak nie jest”

– uważa minister z PSL.

„Nie sądzę, żeby to był początek końca koalicji. Różnorodność osłabia PO. PiS jest smoleński. Dlatego PSL jest potrzebny”

– tłumaczy.

Sytuacja w samym PSL?

„Może potrzebujemy mocnego kopniaka…”

– zastanawia się Władysław Kosiniak-Kamysz.

„Potrzebny jest kongres programowy, odczarowanie wizerunku partii”

– dodaje.

„Piechociński nie jest zagrożony jako szef PSL”

– zapewnia.

Minister pracy dementuje doniesienia mediów o tym, jakoby rząd zrezygnował z reformy ubezpieczeń rolniczych, ale tłumaczy też, że „musimy mierzyć siły na zamiary”.

„Reforma KRUS trwa. Rolnicy mają mniejszą składkę, ale i mniejszą emeryturę – średnio 900 złotych. Nie jest tak, że pieniądze z KRUS uzdrowią sytuację w Polsce i zamienią ją w kraj mlekiem i miodem płynący. Likwidując KRUS, wepchniemy te osoby do opieki społecznej”

– twierdzi gość RMF FM.

A reforma emerytur górniczych?

„Będzie. Dajmy sobie czas”

– mówi Władysław Kosiniak-Kamysz w RMF FM.

 

RMF24.pl, lz

 1. Irena
  | ID: 0d2c0a3b | #1

  Jedno pytanie. Co stoi na przeszkodzie,aby w Polsce były trzyletnie płatne urlopy macierzyńskie skoro tez jesteśmy w Unii?? Nie rozumie polityki pana ministra .
  Cóz z tego,że przystojny i młody? Bardziej bym akceptowała brzydkiego, a nawet w podeszłym wieku ,gdyby stanął w obronie kobiet i maleńkich dzieci.Póki co,minister się tylko realizuje – dla polityki. Ciekawe,jak daleko zajdzie.???? Bo kobiety młode nie zapomną,oj nie zapomną dzisiejszych decyzji.
  Bardziej nadaje się na modela niż polityka.
  Ale i tu może liczyć na wsparcie PO bo i Tatuś blisko.

 2. JT
  | ID: 0e79d135 | #2

  PSL POtrzebuje MOCNEGO KOPNIAKA – JEŚLI NIE DOSTANĄ SIĘ DO SEJMU ICH MANDATY POCHODZĄCE ZE WSCHODNICH WOJEWÓDZTW TRAFIĄ DO RĄK PiSu

 3. Irena
  | ID: d75f30ba | #3

  @ P.JT. Do PSL powinni wejść prawdziwi chłopi ,Oni wiedzą jakie trzeba w rolnictwie,ogrodnictwie,sadownictwie itp.podjąć działania,aby dobrej żywności było pod dostatkiem.Tymczasem ziemię kupują panicze- byli ministrowie, dopłaty wysokie dostają i ponad stan żyją., no i do PSL-u się wpisują Czy to jest uczciwe działanie? Jak myślisz ?Kto może zmotywować PSL? Jesli nie wejdą do sejmu,co jest pewne jak potoczy sie los tych wielu,wieelu działaczy??

 4. Gallus anon
  | ID: 4dfec8e2 | #4

  W związku z protestem domagam się urlopu macierzyńskiego dla mojej matki, która urodziła mnie 35 lat temu.

Komentarze są zamknięte