Sejmik przyjął rezolucję ws. Elektrowni Opole

Redaktor Obywatelski1

Jerzy Czerwinski, Radny Sejmiku Opolskiego na sesji Radni Sejmiku Województwa Opolskiego przyjęli jednogłośnie apel w sprawie rozbudowy Elektrowni Opole. Opozycyjni radni także zagłosowali „za”, ale mieli wątpliwości co do skuteczności tej formy protestu. Warto jednak podjąć każdy ktoś w walce o najważniejszą inwestycję w regionie. 

Na wtorkowej sesji sejmiku radni przyjęli „Apel Sejmiku Województwa Opolskiego w sprawie rozbudowy Elektrowni Opole”, w którym podniesiono konieczność dalszego prowadzenia inwestycji. Za przyjęciem rezolucji zagłosowali radni koalicyjnych PO, PSL, Mniejszości Niemieckiej, jak i opozycyjnych klubów SLD i PiS.

Opolscy politycy od początku nie zgadzają się z decyzją podjętą przez PGE, która wycofała się z inwestycji dotyczącej rozbudowy Elektrowni Opole. Koncern tłumaczył to powodami ekonomicznymi.

nto, lz

  1. Irena
    | ID: 0b25d225 | #1

    Radni Sejmiku Województwa Opolskiego całe lata drzemali.?? Czy to możliwe,,że wcześniej nic a nic nie wiedzieli o zakusach ministra skarbu ?Czyżby Koncern PGE sam decydował?? to kolejne państwo w państwie?? ten Apel to przyznanie się do błędów.Oczywiście,to moje przemyślenia. Ale całe przygotowanie infrastruktury, poniesione koszty pod kątem planowanej rozbudowy elektrowni, czy to wykonano bez wiedzy radnych tegoż Sejmiku.? Wielce wątpliwe.

Komentarze są zamknięte