Nadzieja na szybką kanonizację bł. Jana Pawła II

Redaktor Obywatelski2

Papież_Jan_Paweł_II_jpg_226x250_crop_q100W drugą rocznicę beatyfikacji Jana Pawła II coraz bardziej rosną nadzieje na szybką kanonizację papieża Polaka. Jednak optymizm i pewność, że dojdzie do niej w tym roku studzą źródła kościelne wskazując, że na każdym etapie prac mogą pojawić się trudności.

Oczekiwania są ogromne i to nie tylko w Polsce, ale jeszcze więcej jest pracy i procedur, których trzeba skrupulatnie przestrzegać – przypomina się w Watykanie. Także przy wyniesieniu papieża Polaka na ołtarze obowiązuje zasada: żadnych dróg na skróty.

Wybrany do kanonizacji Jana Pawła II cud uzdrowienia dotyczy dojrzałej kobiety – to jedyna pewna informacja na temat tego przypadku, niewytłumaczalnego z punktu widzenia medycyny. Przepisy stanowią, że musi do niego dojść po uroczystej beatyfikacji.

Całość postępowania objęta jest całkowitą dyskrecją.

tvp,lz

  1. Irena
    | ID: 61a7e722 | #1

    Zapewne Polacy oczekują na kanonizację Wielkiego Rodaka.A procedury trzeba zachować.Mam nadzieję,że wkrótce będziemy się cieszyli Świętym JanemPawłem II> A ja się do Niego modle i bardzo mi pomaga w podejmowaniu wielu,wielu decyzji.

  2. PiotrRubas
    | ID: 33ee2abc | #2

    Kanonizacja w uwzglednioeniu szczegolnych zaslug na polu ekumenicznym jak np. postawienie posazka Buddy przed tabernakulum w Asyzu

Komentarze są zamknięte