Tak działa wymiar sprawiedliwości. Kolejny raz ruszy proces motocyklisty

Redaktor Obywatelski3

sąd_okręgowy_OpoleJuż po raz czwarty ruszy proces mężczyzny, który w 2009 roku prowadząc zabytkowy motocykl pod wpływem alkoholu, doprowadził do wypadku, w którym zginęła 22-latka. Do wypadku doszło na pikniku w Turawie.

Sąd Okręgowy w Opolu uchylił wydany w tej sprawie w grudniu ub. roku przez sąd rejonowy wyrok, w którym Janusz K. został skazany na 2 lata i 2 miesiące więzienia. Zasądzono wobec niego również 7-letni zakaz prowadzenia pojazdów.

Opolski sąd okręgowy stwierdził, iż Sąd Rejonowy w Opolu przyjął błędną kwalifikację czynu, skazując mężczyznę za nieumyślne spowodowanie śmierci. Tymczasem – zdaniem orzekających – Janusz K. powinien być sądzony za spowodowanie nieumyślnego wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

 

esca, lz

 1. Irena
  | ID: 75fc82aa | #1

  Kierowcom,będącym pod wpływem alkoholu odbierała bym prawo jazdy na zawsze.A życia młodej dziewczynie niestety, nikt nie wróci.A równowagi psychicznej jej rodzinie tez nikt nie przywróci.Ciekawi ,co Sad ustali.

 2. Rafał
  | ID: d36c11d9 | #2

  Co za matoły ci sędziowe za co oni biorą po 10 000zł miesięcznej pensji. Przestepstwo prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu jest przestepstwem umyślnym a wiec morderca dokonał umyslnie zabójstwa polegajacego na zamordowaniu tej 22 latki Umyślnie wsiadł na motor po pijaku i zabił tą kobietę . Niestety w Polsce najgłupsi absolwenci prawa (najczęściej zaoczniacy) zostają sędziami i prokuratorami. Niestety Polskę czekają głebokie refomy tzw wymiaru sprawiedliwości

 3. Anonim
  | ID: 159d84e0 | #3

  Był już czas gdy za sąd robili ci, co mieli szczery zapał. Tak jak Rafał.

Komentarze są zamknięte