Oby tak dalej, a kultura i edukacja padną. Sejmik zlikwidował 7 bibliotek

Redaktor Obywatelski4

Jerzy Czerwinski, Radny Sejmiku Opolskiego na sesji Sejmik województwa opolskiego zlikwidował siedem z jedenastu filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Opolu. Uchwały o likwidacji radni przegłosowali na sesji opolskiego sejmiku. Powody likwidacji to spadające czytelnictwo i oszczędności. Szkoda.

Zgodnie z przyjętą we wtorek uchwałą, z końcem lipca tego roku zlikwidowane zostaną filie Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Głubczycach, Grodkowie, Krapkowicach, Namysłowie, Oleśnie, Prudniku i Strzelcach Opolskich. Nadal działać mają placówki biblioteki w Nysie, Kluczborku, Kędzierzynie-Koźlu i Brzegu.

Nie wiadomo dlaczego akurat te filie wybrano do likwidacji. To dalsza prowincjonalizacja prowincji opolskich. Należałoby raczej zinformatyzować te jednostki, tak by były dostępniejsze. Najlepiej byłoby, gdyby mieszkaniec mógł wejść do biblioteki w mieście powiatowym, czyli blisko siebie, i wypożyczyć potrzebną mu książkę

– tłumaczy w rozmowie z Radiem Opole Jerzy Czerwiński.

Radio Opole,pap, lz

 

 

 1. Irena
  | ID: d6d4b0b2 | #1

  Zapomnieli radni Sejmiku,ze Biblioteka słuzy kazdemu,nie tylko tym bogatszym. Biblioteka „pod reka”, a biblioteka oddalona o kilka ,kilkadziesiat kilometrów nie zacheca do czytania,bo to i czas i dodatkowy koszt.Ale,zważywszy,ze sporo młodych wyjechało a starzy ludzie do eutanazji przeznaczeni, to brak biblioteki to pryszcz a oszczędności Wielkie dla urzedników Sejmiku.

 2. Rafał
  | ID: 262c56cb | #2

  Hitler i jego NSDAP palili książki a ci zamykają biblioteki na jedno wychodzi. Jeszcze ich dawny kolego „świński ryj” zalegalizuje maryśkę i i tak już otumaniona młodzież będzie sie dawać manipulować przez tych idiotów z PO i RP. Car rozpijał ruskiego chłopa a Tusk z Palikotem odbiorą ksiażki i dadza maryśke i kretynskie strony na necie i zrobią z ludzi spolegliwych idiotów co to bezmyslnie pracują (najczęściej niewolniczo umowy zlecenie i inne śmieciówki-zalegalizowana praca niewolnicza) i płacą aby tym świnom żyło sie lepiej. Zadna stona na internecie i żadna praca magisterska spisana z internetu nie zastapi jednej przeczytanej ksiązaki. Inernet nalezy traktować jako bryk- skót dzizisjsi magistrowie co napisali swoje prace na podstwie tzw wiedzy z internetu to reprezentują pozioma dawnych licealistów

 3. orzeszek
  | ID: d4c26d0d | #3

  zawsze myślałem, że ta władza jest mniej więcej tej klasy co komuszki. Pora zweryfikować ten pogląd – PełO jest gorszą zarazą od PZPR, bo czerwona plaga szkoły i biblioteki otwierała a zaraza PełO zamyka. Pora podziękować tym koleżkom, wybory tuż-tuż.

 4. Irena
  | ID: 0fe11b8b | #4

  @Rafał.Faktycznie.Dzisiejsze prace magisterskie to poziom wypracowania klasowego.Miałam okazje w ostatnim czasie czytac kilka prac magisterskich.Bardzo sie zdziwiłam,gdy promotor je zaakceptował i ocenił na bardzo dobra.Nie jestem z natury osobą tylko krytykującą,ale zauważyłam,że w treści tychże prac brak własnych spostrzeżen,analiz,wniosków. A tematy prac też nie bardzo akceptuję.Życie jest bardzo bogate więć i tematy powinne uwzgledniać to, czym żyjemy względnie to ,czym chcemy żyć.
  A @orzeszek -masz rację.

Komentarze są zamknięte