Reakcja świata po wyborze nowego papieża

Redaktor Obywatelski1

Kardynał Bergoglio - papieżemŚwiatowa prasa obszernie informuje o nowym papieżu, Franciszku. Z jednej strony gazety piszą o zaskoczeniu, z drugiej – że wybór papieża spoza Europy to odważny, ale częściowo spodziewany krok Kościoła. Na pielgrzymkę czekają władze Białorusi a prezydent Rosji deklaruje współpracę z Watykanem.

Media optymistycznie spoglądają na nowego papieża, a komentatorzy zwracają uwagę na fakt, że Jorge Bergoglio jest jezuitą i przyjął imię Franciszek, co może wskazywać na jego przywiązanie do ludzi ubogich. Światowi przywódcy przesyłają do Watykanu gratulacje.

Wielka radość popłynęła od wiernych, ale też przywódców takich krajów jak Hiszpania, Francja, Niemcy czy USA. Nawet Białoruś liczy na pielgrzymkę nowego papieża do swojego kraju.

Belgowie uważają, że papież Franciszek odbuduje potęgę kościoła, a Czesi czują wielki powiew świeżości religijnej z okazji tego wyboru.

Współpracę z Watykanem zadeklarował prezydent Rosji Władimir Putin, życząc nowemu papieżowi wielu sukcesów.

Chilijczycy, Brazylijczycy i oczywiście Argentyńczycy cieszą się z wyboru papieża z Ameryki Południowej.

PS: odbiegniemy od tematu ale…

Miłość do futbolu wypija się w Argentynie z mlekiem matki. Nowy papież, Franciszek, jest także wielkim kibicem piłki nożnej, a największą sympatią darzy San Lorenzo de Almagro

donosi Polskie Radio.

Chyba wszyscy pamiętamy jak bardzo papież Jan Paweł II kibicował drużynie Cracovi Kraków.

 

bankier, lz

 

  1. Irena
    | ID: 843b1bcf | #1

    Mam nadzieje, ze z głebi serca zyczenia płyna.A czy papiez bedzie podróznikiem, to zobaczymy .

Komentarze są zamknięte