Sondaż wyborczy do PE: wygrywa PO, drugie PiS

Redaktor Obywatelski7

Parlament EuropejskiJeżeli wybory do Parlamentu Europejskiego odbyłyby się w marcu, to rządząca Platforma Obywatelska mogłaby liczyć na 27% głosów. Drugie jest Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 20 %. Badanie przeprowadził instytut TNS Polska.

Trzecie miejsce zajmuje SLD z wynikiem 9%. Dalej jest Europa + (Aleksandra Kwaśniewskiego, Janusza Palikota i Marka Siwca) z wynikiem 6%.

Polskie Stronnictwo Ludowe może liczyć na 6% głosów.

Na końcu peletonu uplasowały się Solidarna Polska i PJN z wynikiem 2%, oraz Nowa Prawica z 1%.

Badanie przeprowadzono w dniach 1-4 marca na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 958 dorosłych mieszkańców Polski.

 

gop

 1. ely
  | ID: 94181424 | #1

  Ten sondaż to czyjaś pomyłka, chyba że Polacy sa za likwidacja własnego państwa. Rządząca partia chce wysztko pozamykać, bo nic w Polsce sie nie opłaca,ludzi wysłać na zielona trawkę , kogo obchodzi ich los. Młodzo niech wyjadą , starzy niech jedzą szczaw podobnie jak dzieci o czym wspominał Pan Niesiołowski z Platformy Obywatelskiej . Zlikwidować połazcenia autobusowe i kolejowe do małych miejscowości i miast, zlikwidować ośrodki zdrowia, pocztę, posterunki policji . „Polska to nienormalność ” to słowa obevcnego szefa rządu, więc nic nie może dziwić .

 2. Irena
  | ID: d91e3a36 | #2

  @P.ely. Przyznaję Ci rację.Tak jest -jak piszesz.Zadnemu politykowi nie mozna wierzyc i ufać.Postradali zmysły.Nasz nieszcześliwy Kraj doprowadzaja do upadku. Ale cieszmy sie,że mamy Papieza,bedzie sie za nami Wstawiał u Naszego bł.Papieza.Wytrzymamy te upokorzenia i udreki.Jesteśmy normalni, tylko obcy nami poniewierają.

 3. z Niemodlina
  | ID: 11004a3e | #3

  Tak ostatnio rozmyślam, jak długo to wszystko jeszcze będzie trwać, jak to wszystko się skończy. Jak długo najwyższe stanowiska w Państwie piastować będą osoby współodpowiedzialne za tragedię z 10 kwietnia ??? Wobec oczywistych kłamstw, coraz większego strachu Donalda T. i ekipy Millera w związku z kłamstwami i totalną kompromitacją w sprawie zamachu w Smoleńsku nie da się bez końca iść w zaparte i kłamać, przemysł pogardy i propaganda kłamstwa upadną prędzej czy później, pytanie tylko kiedy, czy w tym roku czy w następnym ?? Czy już w gabinecie Donalda T. przygotowywane jest „wyjście awaryjne” i scenariusz na tę okoliczność??? Czy ucieczka Arabskiego z dyplomatycznym paszportem do Madrytu to tylko początek całej serii ucieczek ??? czy planowane są inne ?? Czy doradcy namiestnika Bronisława K. z byłych WSI wspólnie z Rosjanami udoskonalają inną sprawdzoną metodę z serwerami Państwowej Komisji Wyborczej w Rosji??? Jak to w ogóle możliwe, że udało się dotąd uśpić czujność blisko 40milionowego narodu i przez blisko 3 lata wmawiać mu, że te wszystkie skandale i kompromitacje w wyjaśnianiu przyczyn tej tragedii to nic takiego, że to normalne ??? Przecież od blisko 3 lat w związku z tą tragedią przekroczono już wszystkie możliwe granice absurdów, pomyłek i kompromitacji. Efekt ukrywania prawdziwych przyczyn tej tragedii to gotowy scenariusz na przynajmniej 10 filmów z gatunku czarnej komedii, komedii absurdu i wszystko byłoby śmieszne gdyby nie dotyczyło tak straszliwej tragedii i zamachu na Państwo Polskie i zaplanowanego zabójstwa polskiego Prezydenta i przedstawicieli polskiej elity.

 4. Irena
  | ID: d91e3a36 | #4

  @z Niemodlina.Tez pytam-jak jeszcze długo.Sja ,mam nadzieje ze Solidarnosc z innymi zbierze szyki i zrewolucjonuje tych chamusiowatych posłów.pan Rostowski jako v-e premier ma wieksze uprawnienia,szykuje kolejne podatki.Zdradzili nas.Niestety.pozdrawiam

 5. Marek
  | ID: 3befecca | #5

  A czemu nie Kongres Nowej Prawicy? Zainteresujcie się tą partią, a nie tymi absurdami głoszonymi przez socjalizm (PO i PIS).
  Bo co nam da kolejna zamiana PO–>PIS albo PIS–>PO no chyba nic… Czemu nie uczymy się na błędach? I czemu nie rozważamy innych ustrojów gospodarczych bardziej logicznych? Kiedyś byłem głupi i zagłosowałem na PO, ale z wiekiem trochę świata zwiedziłem, zmądrzałem i wiem w jakiej Polsce chciałbym żyć. Trzymam kciuki za KNP

 6. z Niemodlina
  | ID: 0bbf9b8a | #6

  @Marek

  Dlaczego nie KNP ?? bo dla mnie dziś najważniejszym kryterium oceny danego człowieka czy ugrupowania politycznego jest jego rola po 10.04.2010, inaczej mówiąc, jeżeli ktoś dzisiaj nadal uznaje wersję MAK’u i Millera za wiarygodną i do tego ośmiesza i oczernia ustalenia ekspertów pana Macierewicza nigdy nie uzyska mojego głosu, nigdy nie zgodzę się z takim człowiekiem.

  Posłuchajcie tego bełkotu

  http://www.youtube.com/watch?v=MCUjXWS31bc

 7. Irena
  | ID: 9c28021e | #7

  @ z Niemodlina .Dzięki za video. Wraku samolotu nie zwrócili Rosjanie i tutaj jest sedno sprawy .Myślałam ,że pan JKM jest ostrozniejszy w wydawaniu opinii ,tym bardziej,ze nie uczestniczył w badaniu wraku tupolewa bez salonki. Też bym uznała jego wypowiedż za bełkot.

Komentarze są zamknięte