Mniejszość Niemiecka prosi władze w Berlinie o pieniądze

Redaktor Obywatelski5

Niemcy do Sejmu [tskn.vdg.pl]Mniejszość niemiecka zaapelowała w Berlinie o wsparcie – zarówno organizacyjne, jak i finansowe. Polscy Niemcy w przekazanym niemieckim politykom oświadczeniu zaznaczyli, że potrzebne jest ono na działalność kulturalną i nauczanie w języku niemieckim.

Jak powiedział we wtorek szef Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych Bernard Gaida, oświadczenie Związku Niemieckich Stowarzyszeń przekazano niemieckim politykom podczas poniedziałkowego posiedzenia zarządu Związku, które odbyło się w Berlinie.

Portal internetowy Niemców w Polsce podał, że w posiedzeniu prócz władz Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych udział wzięli: poseł do Bundestagu i przewodniczący Polsko-Niemieckiej Grupy Parlamentarnej Georg Schirmbeck; poseł do Bundestagu i przewodniczący Grupy ds. Wypędzonych oraz Mniejszości Niemieckich przy Frakcji CDU Klaus Braehmig; sekretarz stanu w niemieckim Ministerstwie Finansów Hartmut Koschyk oraz sekretarz stanu w niemieckim Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Christoph Bergner.

tskn, pap, gop

 

 

 1. kazik
  | ID: 45254d13 | #1

  podobno wydębili 850.000 tys. euro plus dotacje z naszego budżetu 2.5 mln zł . No i wsparcie z powiatów, miast, gmin itp. Żyć nie umierać i ciągle mało ?

 2. Irena
  | ID: d5e543e0 | #2

  Faktycznie Nie wiemy oficjalnie ile nasz budżść wydaje na mniejszosc niemiecka i inne mniejszosci.Niemcy to bogaty kraj, niech sfinansuja potrzeby swoich Rodaków.To bedzie sprawiedliwe A @kazik . Skąd zaczerpnąłeś powyższe dane o dotacjach?

 3. Slonssok
  | ID: 2a2014ba | #3

  Aż mnie dziwi, ze NGO nie dodaje w ramach tego artykulu, zednego uszczypliwego komentarza wzgledem Mniejszosci Niemickiej. Ciekawe…

 4. Admirał Felek
  | ID: a0a4ebc1 | #4

  No super- teraz jako członek realnie istniejącej mniejszości polskiej w Niemczech będę płacił za podtrzymywanie mniejszości, w której i tak 80% ma polskie|częściej nazwiska i często nawet wygląda bardziej słowiańsko ode mnie. Mam takich znajomych na fb, którzy wręczy nachalnie postoja o swej rzekomej niewierności- no bo, niespodzianka, jak się człowiek nazwa nb zekorski i pochodzi ze opola to go niemcy będą mieć za polaka,a jeżeli mówi z akcentem to nie w ogóle. Nie mówię o tym re/polonizowac ich ale polska musi zrozumieć ze trzeba dbać o interesy narodowe- a my z polonii też jesteśmy częścią narodu polskiego i chcielibyśmy, aby może nasze dzieci lub wnuki powróciły do polski. Polska więc musi dbać o polonię!!! Dobra, w tedy mamusia angela nie poklepie słońca peru-ale co z tego? Chodzi o symetrie!!!

 5. Admirał Felek
  | ID: a0a4ebc1 | #5

  Masakra ten autokorekt- miało być „postuje o swej rzekomej niemieckosci”

Komentarze są zamknięte