Nie pytaj, co ci Polska da, ale co ty możesz dać Polsce!

Niezależna Gazeta Obywatelska28

Dlaczego warto być narodowcem?

To mit, że każdy narodowiec popiera Hitlera, czy też, że jest rasistą. Na pewno jednak, Ruchy Narodowe, są olbrzymim sprzeciwem narodu Polaków, wobec przeprowadzanej powoli rewolucji kulturalnej, etycznej, behawioralnej, seksualnej, moralnej i politycznej, jaką wystosowują na ten kraj lewicowcy.

Narodowcy, poza tym, że składają się z ludzi starych i młodych, to przede wszystkim potężna siła kontrrewolucji, która zamiast siedzieć i narzekać – jak większość Polaków – powzięła sobie za cel, by Polskę wzmocnić i zmienić. Albo, by też zatrzymać ciągłe zmiany, jakie się w niej dokonują.

Narodowcy, to ludzie idei, oddani antyutopijnemu dążeniu ku wyzwoleniu z okowów i cienia minionych lat. To ludzie teoretycy – tworzą opasłe tomy, krótkie książki, frazesy i felietony na tematy niepodległości naszego Narodu, jego wielkości, dumy i Ducha, a także na tematy jego słabości i błędów. To ludzie czynu, którzy potrafią stanąć naprzeciwko białych kasków policyjnych prowokatorów i na przekór „elycie salonu”, trwać w ideach, za jakie ginęli najwięksi bohaterowie naszych czasów, oraz wieków ubiegłych. Dlatego też, wiele grup narodowych współpracuje z grupami rekonstrukcyjnymi, muzeami, galeriami historycznymi, tworzy powiązania z dawnymi ideami, oraz tworzy miejsca formacji nowych serc i umysłów młodych Polaków.

Kto jest przeciwko narodowcom?

Z definicji, skoro jest to ruch kontrrewolucyjny, przeciwnikami Narodowców są rewolucjoniści, którzy postawili sobie za cel, by obrzydzić Polakom Polskość, promować globalizm, new age, upadek wartości rodzinnych, propagować seks bez zobowiązań i głupotę. To komuniści, naziści, socjaliści, wszelkiej maści Unijni działacze, czy też słudzy obcych reżimów.

Wszyscy ci, co Polskę mają gdzieś, stawiając nihilizm, hedonizm, feminizm, pederastię i wolne związki wyżej, nad poczuciem obowiązku, dumy, czy pamięci. Muszą być oni przeciwni narodowcom, bo narodowcy stawiają przed nimi blokadę, mówiąc: „dalej nie przejdziecie!”, co totalnie rujnuje ich dobre samopoczucie.

Oczywiście, nie wszyscy z przeciwników narodowców, to tak poinformowani i pełni świadomości historycznej manipulatorzy, co Kalisz, czy Nowicka, ale na pewno wśród nich jest i masa ludzi, głównie młodych, którzy nie potrafiąc nawet scharakteryzować idei faszyzmu, czy zbrodni komunizmu, ulegają propagandzie, która tak jawnie jest głoszona wszem i wobec.

Pokaż negatyw – nikt nie chce negatywów.

Aby obrzydzić idee narodowe, wmawia się ludziom różne głupoty i mity. Podstawowymi są:

– Narodowcy to faszyści;

Pytanie zaraz powinno paść: „Którzy?”. Nie wszyscy narodowcy wierzą w jedną ideę! Nieraz są skrajnie sprzeczni w poglądach narodowych. Łączy ich zaś pełna nienawiść do tak faszyzmu, jak i komuny – którą, o dziwo, gloryfikuje się w mediach!

– Narodowcy to mohery;

Kolejny mit, bo przecież nie każdy narodowiec jest katolikiem! Są ruchy NOP, ONR, MW, oraz masa innych, nie powiązanych z religią grup narodowych. A co z poganami, którzy przecież też są narodowcami i maszerowali 11 listopada? Oni też są ciemnogrodem, ze swoim Toporłem? Łączy ich jedynie zamiłowanie do kultury Polski, która jest stricte katolicka, więc chronią polską tradycję katolicką, ale w sposób: „Chętnie, ale przy okazji”!

– Narodowcy to prawica;

Fakt, że to lewica odpowiada za problemy, z jakimi narodowcy walczą od bez mała 100 lat, wcale nie oznacza, że wszyscy narodowcy są prawicowi! Andrzej Lepper, który przecież był lewicowy, zarazem otwarcie popierał idee narodowe! A J.Piłsudski? Nie zawsze przecież się zgadzał z Dmowskim!

– Narodowcy to kibole;

Nie każdy, kto popiera ruchy narodowe, jest kibicem. Sam nie lubię piłki nożnej!

– Narodowcy są rasistami i antysemitami;

Pewnie znajdą się wśród nas i tacy, co nie lubią żydów. Ale po1 to nie jest reguła, a innomyślący nie są wyjątkami od reguły (!); po2 w okresie przed wojną, gdy powstawało wiele grup narodowych, żydzi faktycznie posiadali większość banków. W kraju, który po 123 latach nie istnienia i niewoli obcych mocarstw, który nagle zdobył wolność… nie dziwi agresja wymierzona wobec innych narodów, które by miały jakikolwiek wpływ na polską politykę, czy ekonomię! Poza tym, nie tylko żydów wtedy tępiono, o czym chyba mało kto pamięta. Wszyscy wiecznie krzyczą o to, że był ktoś zły dla żydów, lub że Dmowski ich nie lubił, ale nikt nie zapyta, czy przypadkiem nie było ku temu powodu..?
Dzisiaj mamy podobną rzecz.. Blumsztajn z Gazety Wyborczej wypisuje kłamstwa, promuje komunę i atakuje narodowców i katolików, a żydzi, zamiast się wyrzec go, ochrzanić, wolą milczeć w jego sprawie. Zdziwicie się, gdy ktoś – kogo ten żyd obraża –  gada, że nie lubi tego żyda..?

Co charakteryzuje narodowców?

Bez wątpienia, olbrzymie przywiązanie do tradycji i kultury, o wiele głębsze i bardziej ogniste, aktywne, niż u zwykłych Konserwatystów. Narodowców charakteryzuje chęć szerzenia Dumy i Pamięci narodowej, zniesienie dyktatu partyjniactwa, walka z korupcją (np. Stop Korupcji!), odrzucanie wszelkiego rodzaju propagandy, która dążyłaby, do osłabienia Narodu Polski.

Czy nadaję się na narodowca?

Jeżeli czujesz dumę z tego, kim jesteś i skąd pochodzisz, czujesz przywiązanie do Ojczyzny, oraz haseł swoich przodków, jak „Amor patria nostra lex!”, czy „Bóg, Honor i Ojczyzna!”, to jak najbardziej – narodowcy zapraszają!
Oczywiście, możesz należeć, do jednego z wielu obozów narodowych. Oto kilka, oraz krótka charakterystyka:

I. ONR – Obóz Narodowo Radykalny.

Wbrew obiegowej opinii, nie każdy z ich członków jest antysemitą  (wbrew wikipedii). Jak wyjaśniłem wyżej, Dmowski – główny ojciec duchowy i myśli ONRowców – w paru dziełach pisał o tym, że żydzi są problemem, ale nigdy nie opowiadał się za agresją wobec nich, poza tym pisał o czasach sobie współczesnych. *wyżej wyjaśniłem*
Ugrupowanie założone w 1934 roku. Symbolem ONRowców, jest znana szeroko falanga (ręka z mieczem).

Członkami ONR byli m.in. Jan Mosdorf (wcześniej prezes Młodzieży Wszechpolskiej, zamordowany w Oświęcimiu), Henryk Rossman (więziony w Berezie Kartuskiej), Bolesław Piasecki (przywódca RNR-Falanga, po wojnie Stowarzyszenia Pax), Paweł Musioł (historyk piśmiennictwa śląskiego, twórca programu regionalizmu śląskiego, pisarz i dziennikarz, w czasie okupacji działacz konspiracyjny rozstrzelany przez Niemców w czasie wojny), Stanisław Piasecki (redaktor naczelny „Prosto z Mostu” rozstrzelany w Palmirach w 1941), Wojciech Wasiutyński, Tadeusz Todtleben, Jerzy Kurcyusz, Jan Korolec, Tadeusz Gluziński.

II. MW – Młodzież Wszechpolska.

Jak piszą na swojej stronie:
„Młodzież Wszechpolska powstała w 1922 r. Skupiła najbardziej dynamiczne młode osoby, głownie studentów. Prezesem organizacji został Roman Dmowski – jeden z najwybitniejszych mężów stanu.

Podczas II wojny światowej wszechpolacy stanęli w obronie Ojczyzny. Walczyliśmy z nazistowskim najeźdźcą i komunistycznym okupantem. Przedwojenny prezes MW zginął w obozie koncentracyjnym Auchwitz.

Chcemy odbudować potencjał Ruchu Narodowego. Wierzymy, że wkrótce my, nowe pokolenie, będziemy nadawać ton życiu w naszym kraju. Działamy aktywnie w całej Polsce. Nie kierujemy się chęcią zysku. Łączymy tradycyjne wartości z nowoczesnym patriotyzmem. Tworzymy ciekawą alternatywę dla bezczynności. Miarą wszechpolaka jest aktywność. (…)”

Oraz z ich deklaracji ideowej:
„1. Młodzież Wszechpolska jest ideowym spadkobiercą najlepszych tradycji Obozu Narodowego, przede wszystkim myśli politycznej Romana Dmowskiego oraz innych twórców idei narodowej. Uznajemy, że naród jest najważniejszą wartością doczesną. Pierwsza po Bogu służba należy się własnemu narodowi.

2. Młodzież Wszechpolska odwołuje się do kanonu zasad Jedynej, Prawdziwej, Świętej Wiary Katolickiej, uważając Boga za ostateczny cel człowieka. Młodzież Wszechpolska docenia też wielką rolę Kościoła Katolickiego w tworzeniu i wzmacnianiu tożsamości narodowej Polaków oraz ich wszechstronnym rozwoju.(…)”

Symbolem MW jest miecz koronacyjny królów Polski: Szczerbiec.

III. NOP – Narodowe Odrodzenie Polski.

„Narodowe Odrodzenie Polski jest najdłużej istniejącą i działającą formacją narodową okresu powojennego. Powołane zostało do życia w Warszawie 10 listopada 1981 roku i wraz z wprowadzeniem stanu wojennego zeszło do podziemia, prowadząc walkę z reżimem komunistycznym.

W roku 1983 zaczyna ukazywać się pismo „Jestem Polakiem” – pierwsze  i przez długi czas jedyne polskie pismo narodowe. Niespełna dwa lata później NOP uruchamia podziemne Wydawnictwo „Jestem Polakiem”, które do roku 1989, a więc załamania się rządów PZPR, publikuje w wielotysięcznych nakładach ponad 100 tytułów książek, broszur i kolejnych tytułów prasowych – były to m.in. „Szczerbiec”, „Młodzież Narodowa”, „Myśl”, „Biuletyn NOP”. Obok działalności wydawniczej i propagandowej Narodowe Odrodzenie Polski prowadzi akcje bezpośrednie, organizując m.in. strajki na terenie uniwersyteckim. W dniu 3 maja 1986 roku, w trakcie Jubileuszowej Pielgrzymki Akademickiej, blisko stu działaczy NOP organizuje – pod hasłami katolickimi i nacjonalistycznymi – przemarsz ulicami Częstochowy. To pierwsza, od 1939 roku, tego typu akcja narodowa w Polsce.(…)”

Symbolami NOP, są:
– Falanga;
– Zakaz pedałowania;
– Krzyż celtycki (w znaczeniu nie nazistowskim!);
– Płomień Biało – czerwony;
– Unia europejska – wybierasz – przegrywasz;
– Miecz i Krzyż;
– Orzeł w kornie z krzyżem, rózgami liktorskimi, toporem;

Możecie też, podobnie jak ja, nie przynależeć do jakichkolwiek organizacji, lecz wspierać czynnie działalność narodową i katolicką, swoimi dłońmi, umysłami, działaniami, pisaniem, a przede wszystkim – twardymi deklaracjami, gdy jest to potrzebne!

Co zyskam, będąc narodowcem?

Nie pytaj, co ci Polska da, ale co ty dasz Polsce. Depozyt, jaki pozostawili nam przodkowie, jest także i Twój. Ujmij go w dłonie i przetwórz go, by przyszłe pokolenia zapamiętały te pokolenie, nie jako pokolenie straconych kretynów, ale jako pokolenie sumienia.

Do akcji!

Gdy już zdecydujesz się zostać narodowcem, pierwsze co uczyń, to rozpatrz, czy jakieś ruchy narodowe nie organizują wydarzeń, marszów pamięci, może jakichś akcji.. i staraj się im pomóc, choćby deklarując rozwieszenie plakatów, rozreklamowanie na facebooku, czy pomagając czynnie. Pamiętaj – już dzisiaj zależy od polskiej młodzieży następne tysiąc lat!

Autor: Maciej Kałek, NGO Głubczyce

 1. | ID: 3fc18a1a | #1

  Świetny artykuł.Nie dalej jak wczoraj rozmawiałam ze znajomymi z Warszawy.Opowiadali mi jak to przygotowują się do wszelkich marszów.A że uprawiają dżudo to mają czas na wspólne nie tylko ćwiczenia ale rozmowy. Kupili flagi, biało czerwone, i dbają o nie.Układają piosenki i wiersze.Nagle okazało się,ze to prawie poeci. Potwierdzili prowokacje zgotowaną na Marsz Niepodległości. Szli obok pana Kaczyńskiego i przeżyli chwile grozy. Bruk w stożkach tez był prowokacja. Ale nie zrażają się.Piszą też rózne petycje do posłów,ale jeden na dziesięciu odpowiada i jest chętny do poprawy naszej sytuacji.

 2. Maddie
  | ID: cae01800 | #2

  Naprawdę dobry artykuł! Ja osobiście nie znam żadnego narodowca, ale jestem jak najbardziej za wami i trzymam za was kciuki ! :)

 3. Anonim
  | ID: b381d7fc | #3

  Wczoraj na spotkaniu z harcerzami ZHR miło było posłuchać jak śpiewają o królu Władysławie….

 4. Gosia
  | ID: b381d7fc | #4

  a harcerze?

 5. Gosia
  | ID: b381d7fc | #5

  Wczoraj na spotkaniu z harcerzami ZHR miło było posłuchać jak chłopaki śpiewają o królu Władysławie…

 6. Anonim
  | ID: 1e9f2617 | #6

  Może ktoś z obozu narodowego (MW, ONR) raczyłby rzeczowo wytłumaczyć obecność takich osobników, jak Dukaczewski czy Toczek na szkoleniu i pogadance politycznej przed marszem w święto niepodległości. Deklaracje pisać łatwo, ale tego rodzaju komitywa musi zostać publicznie wyjaśniona.

 7. | ID: 3fc18a1a | #7

  @P.Anonim ! Który to pan Dukaczewski.Ten ze słuzb specjalnych?? A to było by ciekawe.Kumać się z kimś wrogim?

 8. kominiarz
  | ID: fa84915e | #8

  Dzięki za świetny art. i tak trzymać! Im więcej się propaaguje Ruch Narodowy ,tym bedzie nas więcej. Nie zatrzymają nas! Z roku na rok widać to na każdym polu działania. Nie wmówią już nikomu,że Narodowcy to młodzi zadymiarze i kibole,że to faszyści. Ani faszyści ,ani zadymiarze ,ani tylko młodzi. Wiek nie jest tutaj wyznacznikiem. Jesli czyta się to ,co powyżej jest napisane i popiera się ,to już jest się Narodowcem. Nawet jeśli nie w żadnej organizacji ,to duchem.

 9. | ID: 3fc18a1a | #9

  @P.kominiarz Racja,Nie dać się zwariować.

 10. miziaforum
  | ID: 28fdca6d | #10

  ps. musicie mieć tu na blogu chociarz jednego dobrego pyskacza tylko nie chama – merytorycznie i sensownie argumentującego

  bez tego ani rusz jak na was wskoczy hasbara

 11. Molti Piu Onore
  | ID: 5ac1df58 | #11

  NOP to ściema dla naiwniaków

 12. Molti Piu Onore
  | ID: 5ac1df58 | #12

  @Irena
  narodowcy obok Kaczafiego? nie sądze

 13. svatopluk
  | ID: 9a77472a | #13

  kominiarz :
  Dzięki za świetny art. i tak trzymać! Im więcej się propaaguje Ruch Narodowy ,tym bedzie nas więcej. Nie zatrzymają nas! Z roku na rok widać to na każdym polu działania. Nie wmówią już nikomu,że Narodowcy to młodzi zadymiarze i kibole,że to faszyści. Ani faszyści ,ani zadymiarze ,ani tylko młodzi. Wiek nie jest tutaj wyznacznikiem. Jesli czyta się to ,co powyżej jest napisane i popiera się ,to już jest się Narodowcem. Nawet jeśli nie w żadnej organizacji ,to duchem.

  kominiarz na zadymieniu musi się znać ;)

 14. Kapą
  | ID: b6e743ff | #14

  @Anonim
  Winnicki (prezes MW) już to wyjaśniał. Dwa razy! Dukaczewski nie ma nic wspólnego z RN. Toczek, ze względu na swoje przygotowanie taktyczno-militarne i który NIE jest członkiem/działaczem WSI, szkolił straż MN przez ok. dwie godziny. Tyle Ruch Narodowy ma wspólnego ze służbami…
  P.S. Do autora tekstu: Żyd pisze się z dużej litery. Pamiętajmy, że w ruchu narodowym było (już za czasów Dmowskiego) i jest wiele osób innego niż polskie pochodzenia. Ważne jest to, że czują się Polakami i robią coś dla Ojczyzny.

 15. kominiarz
  | ID: fa84915e | #15

  @svatopluk
  Czyżbyś zamierzał wstąpić do Ruchu Narodowego? :P Nie? Dlaczego zatem gościsz pod tym art. siejesz zament i smrodzisz? Nikt Cię nie zapraszał w szeregi. Jeśli zaś chcesz działać w ONR to raczej pomyliłeś organizacje. ONR – to Obóz Narodowo Radykalny ,a nie Ośrodek Niemieckich Rabusiów :P Musisz więc szukać gdzie indziej. Proponuję na silesia-schlesien ,może tam coś znajdziesz dla siebie.

 16. | ID: 3fc18a1a | #16

  @kominiarz . Moze i masz racje wyganiajac tych,którzy nie są zainteresowani , i to w sensie pozytywnym działalnoscia polskiego Ruchu .Ale przyznam sie,ze mnie tez nie podoba sie zachowanie @P.svatopluk.,który reprezentuje mniejszosc niemiecka.Nieładnie. A myślałam ze to miła i rezolutna osoba.Zaczynam poznawac mniejszość i trochę się martwię,że sieją zamęt.A tak nie powinno być.Cóż mają duzo czasu,duzo kasy bo to i niemiecka i polska , i nas zle traktują.Dobrze,ze nie poznałam się z @Szewcem.Bóg chroni.

 17. svatopluk
  | ID: 029cf367 | #17

  http://rebelya.pl/post/3496/sekowski-nowa-endecja-zaskakuje-wspopraca-z-ukr

  „Lata kształtowania homo sovieticus skutecznie przekonały Polaków, że poczucie narodowości może mieć tylko jednolite zabarwienie. (…) Autentyczny ruch świadomości regionalnej na Śląsku jest naturalnym wynikiem przemian po 1989 roku i po wstąpieniu do UE, zachodzących w naszym państwie. (…) Polityka odgórnego jednoczenia narodu, choćby ze względu na poziom ochrony środków prawnych zasady społeczeństwa obywatelskiego – jest dziś skazana na porażkę. >>Demaskowanie separatystów<< przyniesie zatem niewątpliwie wśród autochtonów poczucie kulturkampfu” – pisze Kalus. Stawia na regionalizm, przeciwstawiając go centralizmowi i secesjonizmowi.

 18. Anonim
  | ID: 1e9f2617 | #18

  @Kapą
  Może jakiś odnośnik (gdzie Winnicki mówił dwa razy o Dukaczewskim i Toczku?). Co to oznacza, ze szkolił 2 godz? Tzn., że „palił, ale się nie zaciągał”, bo nie zdążył? To, że Dukaczewski, czy Tpczek nie należą do MW lub ONR ma wyjaśniać sprawę? Sami przyszli na zebranie organizacyjne przez nikogo nie zaproszeni, wczesniej nieznani? I nikt ich nie zapytał co tam robią?
  Niech pan Winnicki takie rzeczy koniowi opowiada.

 19. MIZIAFORUM
  | ID: 28fdca6d | #19

  ART. DOBRY I NASWIETLAJACY CO NIECO

  ALE SĄ PYTANIA KTÓRE PADNĄ PO PROSTU Z ULICY

  O CZYM KRZYCZY W FILMIKACH YT MARIAN KOWALSKI Z ONR

  O CZYM KRZYCZY W FILMIKACH YT PIOTR IKONOWICZ Z PPS

  O TYM SAMYM !!!!!! A PRZYNAJMNIEJ WIĘKSZOSĆ LUDZI TAK ICH ODBIERA – KRZYCZĄ O PRAWACH MŁODYCH DO ŻYCIA I NIEDOLI 12 000 000 POLAKÓW
  KRZYCZĄ I BYĆ MOZE NIE ZAUWAŻYLI ŻE SĄ ZGODNI W NAJWAŻNIEJSZYCH POSTULATACH – ULICA TO WIDZI !!!

  A MOŻE JUŻ CZAS ABY POROZMAWIAĆ O TYCH PROBLEMACH – A BARWY POLITYCZNE ZOSTAWIĆ W SZATNI ???

  TAK CZY TAK DO TAKIEGO POROZUMIENIA CZY ODGÓRNEGO CZY ODDOLNEGO ZMUSI ICH TUSK ZE SWOIM DOKRĘCANIEM ŚRUBY

  TYLKO DUREŃ WIERZY ŻE GŁÓD I NEDZA NIE JEDNOCZY WSPÓLNYCH INTERESÓW

  TAKIEGO FRONTU JEDNOŚCI W NIENAWIŚCI NIE ROZBIJE ŻADNA AGENTURA !!!!

  NA RAZIE SIĘ NA SIEBIE BOCZĄ ALE JUŻ WIDZĄ ŻE ZARÓWNO MŁODY PRAWICOWIEC JAK I MŁODY LEWAK

  JADĄ NA TYM SAMYM WÓZKU I NIE MAJĄ SZANS NA NORMALNE ŻYCIE W POLSCE

  A NAWET ATAKUJĄ TYCH SAMYCH ZŁODZIEJI

  WCZEŚNIEJ CZY PÓŹNIEJ POŁĄCZY ICH WSPÓLNY WRÓG !!!!!!

  A JEŚLI NIE TO …

  a skończy się to boczenie tym , ze pomiedzy prawicowym a lewicowym trybunem ludowym stanie 3 który WYGŁOSI RÓWNIE PORYWAJĄCĄ MOWĘ JAK KOWALSKI I IKONOWICZ

  TYLKO DODA ŻE JEST PONAD POLITYKĄ !!!
  JESTEM GOTÓW WYGŁOSIĆ TAKIE PORYWAJĄCE PRZEMÓWIENIE

  co w tych realiach gospodarczych nie jest trudne A TO ZAOWOCOWAŁO BY KOLEJNYM ROZŁAMEM

  A TEGO CHYBA NIE CHCEMY

  RUCH NARODOWY MUSI NATYCHMIAST POPRZEĆ TE POSTULATY POLAKÓW ZAWIEDZIONYCH
  III R.P

  ZANIM ZROBI TO KTOŚ SPRYTNY Z BOKU

 20. MIZIAFORUM
  | ID: 28fdca6d | #20

  Przemysław Holocher o lewackich zapowiedziach:
  Lewactwo chciałoby zmieść Ruch Narodowy na śmietnik historii. Ale w jaki sposób mogą nas tam zmieść skoro sami jedną nogą siedzą już w środku. Nie jest to tylko typowo metaforyczny śmietnik.

  To śmietnik wyjątkowo śmierdzący. Znajdują się w nim zatęchłe ideologie, ludzie nie przywykli do życia w społeczeństwie, zboczeńcy, wieczni frustraci i nieudacznicy życiowi. Od czasu- do czasu dziwadła owe wychodzą ze śmietnika, aby jakoś zaistnieć w życiu publicznym. W związku z brakiem pomysłu na życie wmyślają rzeczy przedziwne: szukają faszystów, przebierają się w obozowe pasiaki, nawołują do zabijania nienarodzonych dzieci, ratują małe zwierzątka, uciekają z domów aby mieszkać wspólnie z innymi na tzw. Sqocie, starają się zablokować 80 tysięczny marsz narodowców i patriotów, a potem twierdzą, że gdyby nie policja to oni by im pokazali!

  Zwykły człowiek szybko wyczuje ich woń i nie zechce z nimi obcować. Są jednak ludzie którzy jeszcze formalnie nie siedzą w śmietniku, ale mieszkają nieopodal- to różnego rodzaju „celebryci” i dziennikarze. Oni już tak bardzo przywykli do owego smrodu, że nie czują już nic. Kiedy lewactwo odtańczy już swój taniec, wraca do swojego śmietnika, by stamtąd wzywać do walki z faszyzmem. Śmietnik często pozostaje zamknięty, więc nie wiadomo kto wrzeszczy ze środka jak oszalały, a mało kto chce ów śmietnik otwierać. Krzyki są głośne i paniczne, pozbawione jakiegokolwiek sensu i merytoryki. Na horyzoncie widać już śmieciarkę. Krzyki za niedługo ustaną…

  https://www.facebook.com/RuchNarodowy.net?fref=ts

  napiszę tylko tyle -TEN CZŁOWIEK NIE POWINIEN SIĘ ZAJMOWAĆ POLITYKĄ -szczególnie w okresie tworzenia ruchu

  PATRZĄ I CZYCHAJĄ OJ ,OBAWIAM SIE ŻE IDEA RUCHU NIE DOTRWA DO CZERWCA

 21. Anonim
  | ID: ffcac5b6 | #21

  @MIZIAFORUM
  Taaak…! Rzeczywiscie do porozumienia lewaków z ONR niedaleko, skoro tym ostatnim patronują moczarowcy. A wszystkich zjednoczą pruskie bojówki pałkarzy z Berlina dające czynny odpór polskiemu faszyzmowi.

 22. Anonim
  | ID: 28fdca6d | #22

  @Anonim
  ZA SZEROKO PRÓBUJESZ UOGÓLNIAĆ -zwykła bieda i te postulaty PPS są jednak wspólne dla każdego młodego który NIE JEST SPONSOROWANY Z PORTFELA OJCA MATKI LUB BABCI

  ZA 1500 ZŁ NIEDA SIĘ NAWET UTRZYMAĆ 1 SAMODZIELNIE MIESZKAJĄCA OSOBA

  TO NIEMOŻLIWE

 23. Anonim
  | ID: ffcac5b6 | #23

  @Anonim
  Zgoda. Ale to nie powód, by szukać wspólpracy z moczarowska agenturą, albo z lewactwem, które niewiele wspolnego ma z tradycjami PPS. Konkretnie – jestem przekonany, ze nic nie przyniesie żadna kolejna „rewolucja” sterowana bądź przejęta od góry przez kreowane w tym celu pseudoelity polityczne. Solidny fundament buduje się od dolu. Myślę, ze polskie społeczeństwo nadal jest zdolne do takiej samoorganizacji bez potrzeby wspierania się o dawna PRL-owską agenturę i inne mentne środowiska, którym albo zależy na utrzymaniu dotychczasowego porządku, albo reprezentują kolejną utopię polityczną.

 24. MIZIA FORUM
  | ID: 28fdca6d | #24

  @Anonim
  WSPÓLPRACY BYĆ NIE MUSI TRZEBA SIĘ TYLKO SCHYLIĆ PO TE PROBLEMY I JE SOBIE ZAWŁASZCZYĆ – WYPRZEĆ Z TEJ DZIEDZINY LEWICĘ

  HI HI – TAK SIĘ ROBI POLITYKĘ – JEŚLI PRZEJMIE SIĘ ICH POSTULATY

  LEWICA NIE BEDZIE JUŻ MIAŁA ŻADNEGO SENSOWNEGO POWODU DO ISTNIENIA W POLSCE

  A ZACZNĄ ICH TYLKO WIDZIEĆ PRZEZ PRYZMAT POPIERANIA ZBOCZEŃ ( I O TO CHODZI)

  CZŁOWIEKU TO JEST NIESPOTYKANE MOŻNA 1 RAZ W HISTORII WYTRĄCIĆ IM Z RĄK ARGUMENT – KTÓRY JEST FUNDAMENTEM ICH ISTNIENIA OD ZAWSZE …

 25. MIZIA FORUM
  | ID: 28fdca6d | #25

  @Anonim
  JAKI PROBLEM DOWIEDZIEĆ SIĘ GDZIE AKTUALNIE PLANUJE SIĘ NP. EKSMISJE KALEKI KTÓREGO WYRZUCA SIĘ DLATEGO ŻE NIE MIAŁ NA CZYNSZ BO KUPIŁ LEK RATUJĄCY ŻYCIE

  I W TO MIEJSCE SIĘ UDAĆ POD BANEREM RUCH NARODOWY – A POTEM WZNOSIĆ TE SAME OKRZYKI CO IKONOWICZ

  MEDIA POKAŻĄ – ZDOBEDZIE SIĘ SYMPATIE LUDZI , ŻE TACY MŁODZI I TACY WRAŻLIWI NA KRZYWDĘ POLAKÓW

  I NAWET MICHNIK BĘDZIE MUSIAŁ NAPISAĆ ŻE O.K – BO JAK NIE TO WYJDZIE ŻE DRAŃ I ŁOBUZ

  NO CZY JA WAS MUSZĘ UCZYĆ !!!

  JUŻ TO WIDZĘ NP NA CZELE MARIAN KOWALSKI I BRONIMY POLAKÓW !!!! PRZED BANDYTAMI KOLESIAMI ZŁODZIEJAM I I TP I TD !!

  http://miziaforum.wordpress.com/2012/12/30/eksmisje-polskich-rodzin-przy-okrzykach-wynocha-polskie-brudne-swinie/

  TO SĄ TEMATY , TO SĄ MIEJSCA GDZIE WATRO BYĆ I CZYNIĄC BEZSPORNIE DOBRY UCZYNEK ZBIJAĆ KAPITAŁ ZAUFANIA I SYMPATII

  =============
  CZY NIE JEST SZCZYTNYM OBRONA POKRZYWDZONYCH SŁABYCH KTÓRYCH DO TAKIEGO STANU SPROWADZIŁA III R.P – REPUBLIKA KOLESI

 26. MIZIA FORUM
  | ID: 28fdca6d | #26

  A I JESZCZE WYPRZEDZĘ PYTANIE LUB ARGUMENT

  TO ŻE NIEMA JESZCZE JASNYCH RAM DZIAŁANIA JAKO RUCH NARODOWY – NIE ZABRANIA WAM BYĆ NA CODZIEŃ LUDŹMI WRAŻLIWYMI NA KRZYWDĘ POLAKÓW

  I TO NIE JEST JAKIEŚ WYSKAKIWANIE PRZED SZEREG – ANI W BREW PROGRAMOWI R.N

  NIE OD PARADY JEST POWIEDZENIE

  KTO NIEBYŁ ZA MŁODU SOCJALISTĄ TEN NA STAROŚĆ BĘDZIE S….. SYNEM

  J. PIŁSUDSKI

 27. Monika
  | ID: a99f180a | #27

  „Nie pytaj, co ci Polska da, ale co ty dasz Polsce.” A co autor daje Polsce? Bo artykuł traktuje o bohaterach narodowych, którzy swoją pracą budowali kraj, a jak autor go buduje? Kim jest czym się zajmuje?

 28. Irena
  | ID: 40a59114 | #28

  @ P.Monika. W ten sposób mozna pytac kazdego z nas. Może i słusznie??????

Komentarze są zamknięte