Marcin P. oszukał 10 tys. osób

Redaktor Obywatelski1

W łódzkiej prokuraturze  przesłuchany został  prezes Amber Gold Marcin P. podejrzany m.in. o oszustwo znacznej wartości i prowadzenie bez zezwolenia działalności bankowej. Według śledczych miał on oszukać ok. 10 tys. osób na ponad 660 mln zł.

Rzecznik łódzkiej prokuratury okręgowej  Krzysztof Kopania, poinformował, że przesłuchanie podejrzanego było wcześniej zaplanowane ze względu na modyfikację dotychczasowych zarzutów dotyczących oszustwa.

Jak wyjaśnił, śledczy w oparciu o dotychczasowe ustalenia przyjęli, że Marcin P. w ramach działalności parabanku i stworzonej piramidy finansowej oszukał prawie 10 tys. osób w sumie na ponad 660 mln zł. Prokuratura nie wyklucza, że kwota ta może się jeszcze zmienić. Dotychczas zarzuty dotyczyły ok. 3 tys. osób na łączną sumę ponad 181 mln zł.

Kopania dodał, że zarzut oszustwa odnosi się do okresu od stycznia 2009 roku do sierpnia 2012 roku. Śledczy przyjęli, że Marcin P. uczynił z przestępstwa stałe źródło dochodów.

Poniedziałkowe przesłuchanie było trzecim, od kiedy śledztwo przejęła łódzka prokuratura. Marcin P. odmówił składania wyjaśnień i odniesienia się do zarzutów.

SI, gp

  1. | ID: b5cd0a84 | #1

    Czekamy,czekamy,czekamy. A zadnych wiadomosci o p,Michałku. Zapewne to nie wszyscy oszukani. Drugie tyle boi się ujawnienia.No tak.No tak. Jak udowodnić wpłaty do banku ,skoro to lapówki były.???????

Komentarze są zamknięte