NGO Flash: porwania w Afryce, PSL może głosować za TS dla Ziobry i Kaczyńskiego

Redaktor Obywatelski2

Udało się uciec 15 uprowadzonym obcokrajowcom, zmiana prezesa GPW, znów wraca sprawa słynnych samolotów LOT, czy PSL pomoże PO w ich starym kotlecie? Jak Opole będzie promować festiwal i krotka i konkretna prognoza pogody.

Zmiana prezesa Giełdy Papierów Wartościowych. Adam Maciejewski za Ludwika Sobolewskiego

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie akcjonariuszy Giełdy Papierów Wartościowych odwołało w czwartek, 17 stycznia, Ludwika Sobolewskiego z funkcji prezesa spółki.

I znów sprawa słynnych samolotów…

Należące do LOT-u dreamlinery są sprawne i bezpieczne, ale trafią na przegląd ze względu na bezpieczeństwo – poinformował w czwartek wiceprezes LOT Tomasz Balcerzak. Firma liczy straty w związku z „uziemieniem” dwóch maszyn.

Algieria: 15 obcokrajowców uciekło porywaczom!

Piętnastu obcokrajowców, w tym dwóch Francuzów, uciekło w czwartek z kompleksu gazowego we wschodniej Algierii, gdzie od środy islamistyczni porywacze przetrzymują kilkudziesięciu cudzoziemców – podała w czwartek prywatna algierska telewizja.

Somalia: Al – Szabaab zabiło francuskiego zakładnika

Bojownicy islamskiego somalijskiego ruchu Al-Szabab poinformowali, że dokonali egzekucji Francuza Denisa Alleksa, którego francuskie siły specjalne nie zdołały odbić podczas akcji w weekend.

Lasek znów sieje propagandę

Wkrótce poznamy szczegóły pracy zespołu, który ma analizować i weryfikować pojawiające się hipotezy nt. przyczyn katastrofy Tu-154 pod Smoleńskiem – powiedział przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.

PSL być może poprze TS dla Ziobry i Kaczyńskiego

Osobiście uważam, że metody IV RP należy osądzić i to w sposób jednoznaczny – powiedział Jan Bury w RMF FM. Polityk nie wykluczył poparcia przez PSL wniosku o Trybunał Stanu dla Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry.

Wałęsa wstydzi się za Romaszewskiego. My wstydzimy się za Wałęsę.

„Wstydzę się za Romaszewskiego. Był on senatorem i teraz wyciąga rękę do III RP, która jest tak biedna” – powiedział w TVN24 Lech Wałęsa. Odniósł się w ten sposób do wyroku sądu, który przyznał Zbigniewowi Romaszewskiemu 240 tys. zł odszkodowania.

PEP Guardiola w Bayernie Monachium

Były trener Lecha Poznań Jose Maria Bakero skomentował objęcie Bayernu Monachium przez Pepa Guardiolę. – To dobry wybór – stwierdził Hiszpan.

Radio Opole:

Opole będzie promować siebie i jubileuszowy festiwal

Zintegrowane działania promocyjne chce wdrożyć opolski ratusz. Taka spójna kampania promocyjna będzie przeprowadzona po raz pierwszy, do tej pory każda z jednostek urzędu miasta na własną rękę promowała swoje działania. Teraz wydział promocji miasta, który powstał w ubiegłym roku, chce rozreklamować Opole. – W Opolu planujemy wydarzenie, którego jeszcze w mieście na taką skalę nie było – zapowiada Ewa Duda, naczelnik wydziału promocji urzędu miasta

– czytamy na stronach Radia Opole

Pogoda

Dziś w Opolu będzie pochmurno, a temperatura wyniesie od -4 stopni w dzień , do nawet -7′ w nocy. Jutro będzie podobnie. Dlatego zalecamy ubierać szaliki i czapki :)

Radio Opole, źr wł, lz

 

  1. | ID: 0c7b589d | #1

    Wskazane byłoby, aby LOT policzył straty pasazerów, a nie tylko swoje koszty,które nb.odlicza od przychodu.Ile nerwów,straconych godzin,nie wykonanych delegacji,udziału w naradach,itp wielu pracowników w tym Polaków poniesiono. To dopiero koszty,których nie odliczymy,bo od czego skoro zarobku nie było.Zmiana na stanowisku prezesa G iełdy Papierów Wartosciowych. A co z tego ma nasza gospodarka?Stratę czy zysk?A do pana Wałęsy mam żal, że mi sto milionów nie wypłacił jak obiecywał przed wyborem na prezydenta.Nie tylko mnie puscił w skarpetkach.A przeciż strumieniami kasa wpływała do Polski.Gospodarka, w tym fabryki – produkowały.Co nam pozostało ,to widzimy, oczy przecieramy ze zdumienia jak to się stało,że tak zbiedniało.??Nie szanuje Polaków tych co byli więzieni,internowani.Podobnie,jak miłościwie nam panujący politycy z prawa,z lewa i od środka.

  2. Jarek Toporowski
    | ID: dd7d6405 | #2

    Psia Swołocz Ludowa jest nawiedzona – najpierw chce poparcia Radia Maryja , a POtem POprze wniosek POstkomunistów o Trybunał Stanu – POje..ło się we łbach !

Komentarze są zamknięte