Pierwsza pomoc w Domu Dziecka w Opolu

Niezależna Gazeta Obywatelska3

Bardzo często usłyszeć można o ludziach, którzy zmarli zanim zostali przetransportowani do szpitala. Niewątpliwie, w większości przypadków, powodem tego jest brak umiejętności udzielania pomocy poszkodowanemu.

Edukacja z dziedziny udzielania pierwszej pomocy, powinna rozpoczynać się już od najmłodszych lat, wiedząc o tym studentki Uniwersytetu Opolskiego zorganizowały w ramach projektu socjalnego, szkolenie z zakresu pierwszej pomocy w Domu Dziecka w Opolu.

Szkolenie zostało przeprowadzone przez dwóch ratowników PCK, którzy przekazali dzieciom wszelkie niezbędne informacje, zademonstrowali m.in. sposób przeprowadzania resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomie i w ciekawy sposób przekazali wychowankom sposoby postępowania w różnych sytuacjach zagrażających życiu.

Dzieci dowiedziały się pod jaki numer należy zadzwonić by wezwać odpowiednią służbę ratowniczą, jakie informacje przekazać, jak zachować się na miejscu wypadku i wiele innych niezbędnych informacji. Długo też nie trzeba było szukać chętnych do przeprowadzenia różnorakich działań ratowniczych, takich jak resuscytacja krążeniowo-oddechowa na fantomie, czy pomoc osobie dławiącej się.

Szkolenie przeprowadzone było w przyjaznej atmosferze. Studentki Uniwersytetu Opolskiego zadbały także o mały poczęstunek dla dzieci w czasie przerwy.

Praktyczne szkolenia przeprowadzane przez fachowców, są nie tylko ciekawym dla dzieci odskokiem od rutyny, ale przede wszystkim sposobem dostarczenia najmłodszym podstawowej wiedzy, która pewnego dnia może uratować czyjeś życie.

Fot. Studentki UO

 1. Dawid
  | ID: 04872e6d | #1

  bardzo fajny pomysł, co najważniejsze, ci o ktorych czesto sie zapomina nie zostali zapomnieni

 2. | ID: 6bfe4095 | #2

  Wszelkie szkolenia,praktyczne zajecia z dziecmi sa wskazane Dzieci oprócz swojej szczerosci maja poczucie obowiazku w pomocy drugiej osobie.

 3. Monika
  | ID: ac2db16a | #3

  Super pomysł. Gratuluję.

Komentarze są zamknięte